Archiwum Przedszkole

 

W poniedziałek 14.08.2023 sekretariat będzie nieczynny!

 

23 czerwca w naszej placówce odbyło się zakończenie roku przedszkolnego 2022/2023. Najstarsza grupa wzięła udział w uroczystej akademii na sali gimnastycznej w szkole, gdzie odbyło się również pożegnanie absolwentów. Następnie Pani dyrektor wręczyła wszystkim przedszkolakom dyplomy oraz książeczki i upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom działającym na rzecz przedszkola za współpracę.

Dnia 20 czerwca dzieci z grupy Biedroneczki i Pszczółki wybrały się „ciuchcią” 🚂 na wycieczkę krajoznawczą. Trasa wycieczki: Świerzowa Polska – Zręcin – Bóbrka – Chorkówka – Żeglce – Zręcin – Świerzowa Polska.

Podczas wycieczki dzieci podziwiały piękno otaczającej przyrody, poznawały nazwy miejscowości oraz ważne miejsca w naszej gminie: Kompleks Boisk Sportowych, obelisk upamiętniający Ignacego Łukasiewicza, Urząd Gminy w Chorkówce, posterunek policji, szkoły i kościoły w odwiedzanych miejscowościach.

Dzieci miały też okazję aktywnie spędzić czas na placu zabaw w Chorkówce.

W dniu 21.06. najstarsza grupa przedszkolna wybrała się na wycieczkę do Lasów Państwowych  w Krośnie. Głównym celem wycieczki było zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością występującą w lasach. Spacerując, obserwowaliśmy naturalny ekosystem świata roślin i zwierząt. Po lesie oprowadzała nas pani, która opowiedziała wiele interesujących ciekawostek na temat życia zwierząt i roślin. Po zajęciach edukacyjnych nastał czas przyjemnego wypoczynku na placu zabaw w Parku Jordanowskim.

W sobotę 3 czerwca 2023 r. Rada Rodziców wraz z Zespołem Szkół w Świerzowej Polskiej oraz Gminnym Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu już kolejny raz, zorganizowała piknik rodzinny.
Przy ogromnym wkładzie rodziców wszyscy jego uczestnicy, nie tylko Ci najmłodsi, mogli cieszyć się różnorodnymi atrakcjami, np.: dmuchane zjeżdżalnie, przejażdżka na kucyku, malowanie twarzy, zaplatanie kolorowych warkoczyków, konkursy i turnieje z nagrodami, stanowisko astronomiczne, stanowisko ratownictwa medycznego, pokazy strażackie, przejażdżki kładami oraz mile spędzić sobotnie popołudnie. Nie zabrakło jak zwykle pyszności: ciastek, lodów, przekąsek, cukrowej waty oraz pięknych występów uczniów Zespołu Szkół w Świerzowej Polskiej, jak również zaproszonych gości. Mogliśmy podziwiać pokaz judo – UKS „Jasiołeczka” oraz tańca „Power Dance Studio”.
Za trud włożony w zorganizowanie imprezy dziękujemy w szczególności sponsorom: wójtowi Grzegorzowi Węgrzynowskiemu, radnemu Piotrowi Kozubalowi, Annie Skladanowskiej Filip, Aldonie Pałys, Beacie Wojnar, Adamowi Rokitowskiemu, Ireneuszowi Kozubalowi, Szymonowi Malikowi, Piotrowi Rachwałowi, Tomaszowi Święs – firma KLIWE, Joannie Kuźniarowicz – cukiernia Lukresja, Piotrowi Lechowi – cukiernia JoAsia, wytwórni wafli Delta w Zręcinie i wielu innym osobom, które wsparły piknik rzeczowo i swoją pracą. DZIĘKUJEMY!

Prosimy o dokonanie wpłaty do 10 dnia każdego miesiąca i przesyłanie potwierdzenia na maila szkoły: sekretariat@zsswierzowa.pl
>>>OPŁATA ZA CZERWIEC<<<
Bardzo prosimy o zwracanie uwagi podczas dokonywania wpłat – kwota musi być zgodna z podaną na wykazie!!!

Informujemy, że opłatę za obiady należy uiszczać na nr konta placówki:
PKO BP 68 1020 4391 0000 6402 0230 9946 (nowy nr konta!)
W tytule należy wpisać: Imię i Nazwisko dziecka, Samorządowe Przedszkole w Świerzowej Polskiej.

26 maja w piątek obchodziliśmy w naszym przedszkolu wspaniałe święto – DZIEŃ MAMY, do którego dzieci z poszczególnych grup przygotowywały się od dawna. Przedszkolaki zaprezentowały wiersze, piosenki, tańce oraz inscenizacje słowno – muzyczne, a także wręczyły samodzielnie wykonane prezenty. Było bardzo wesoło i uroczyście. Nasi goście głośno oklaskiwali występy swoich milusińskich, nie kryjąc wzruszenia. Radosny nastrój udzielał się wszystkim. Po uroczystości odbył się poczęstunek.

Wszystkim Mamom z okazji Ich święta  życzymy radosnych dni spędzonych  ze swoimi pociechami.

Szanowni Rodzice przedszkolaków!

W związku z tym, że planowane jest zorganizowanie opieki przedszkolnej w okresie od 3 lipca do 11 sierpnia br. w przedszkolach, dla których organem prowadzącym jest Gmina Chorkówka, przekazujemy Państwu kilka niezbędnych informacji.

Dyżury opieki nad dziećmi pełnione będą w  następujących przedszkolach:

1) od 03.07.2023 r. do 14.07.2023 r. – Samorządowe Przedszkole w Świerzowej Polskiej,

2) od 17.07.2023 r. do 28.07.2023 r. – Samorządowe Przedszkole im. „Baśniowa Kraina” w Chorkówce,

3) od 31.07.2023 r. do 11.08.2023 r. – Samorządowe Przedszkole w Zręcinie.

Opieką w ramach „wakacyjnego dyżuru” mogą być objęte jedynie dzieci uczęszczające aktualnie (tj. w roku szkolnym 2022/2023) do ww. przedszkoli.

Rodzice, którzy zdecydują się na korzystanie z takiej formy opieki nad dziećmi w czasie wakacji, powinni w terminie do 26 maja br. złożyć stosowną deklarację.

Jeżeli rodzic jest zdecydowany tylko na jeden z ww. terminów, to powinien złożyć deklarację jedynie na ten okres. Jeżeli zaś chce aby dziecko miało zapewnioną opiekę przez sześć tygodni (tj. od 3 lipca do 11 sierpnia) to deklarację musi złożyć oddzielnie na każdy okres, u dyrektora przedszkola, do którego aktualnie uczęszcza dziecko (stosowne deklaracje są do odbioru w ww. przedszkolach).

Dzieci w czasie pobytu w przedszkolu będą objęte pięciogodzinną bezpłatną opieką w godzinach od 7:30 do 12:30 (w ramach realizacji tzw. „podstawy programowej”), natomiast za każdą dodatkową godzinę rodzic będzie zobowiązany ponieść odpłatność w wysokości 1,00 zł za każdą godzinę pobytu dziecka w przedszkolu (od 6:30, nie dłużej niż do 15:30).

Dodatkowo rodzic zobowiązany będzie ponieść koszt wyżywienia dziecka – 10,00 zł za 1 dzień pobytu (3 posiłki: śniadanie, obiad dwudaniowy i podwieczorek – koszt żywienia jest prognozowany i może ulec zmianie w zależności od liczby dzieci żywionych).

W sytuacji dużego zainteresowania „wakacyjnym dyżurem”, przy naborze dzieci do przedszkoli na ww. okres będzie brana pod uwagę ilość godzin dziennego czasu pobytu dziecka w przedszkolu.

Dodatkowe informacje można uzyskać u dyrektorów ww. przedszkoli.

Deklaracje do pobrania:
deklaracja z klauzulą ZS Świerzowa Polska
deklaracja z klauzulą ZS Chorkówka
deklaracja z klauzulą ZS Zręcin

10 maja 2023 roku odbył się XIX konkurs mówienia wierszy przez najmłodszych – Żaczek Przedszkolaczek na scenie. Organizatorem konkursu było Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 63 osoby. Naszą placówkę reprezentowały dzieci z przedszkola:
Natalia Blicharczyk
Karol Czyż
Lena Święs
Kinga Mermon
Pola Święs
Wszystkie dzieci starały się jak najlepiej wystąpić.  Natalia Blicharczyk urzekła komisję interpretacją wiersza i tym samym otrzymała  wyróżnienie spośród 6 przyznanych.

Gratulujemy wszystkim Dzieciom i Rodzicom i życzymy dalszych sukcesów!

Prosimy o dokonanie wpłaty do 10 dnia każdego miesiąca i przesyłanie potwierdzenia na maila szkoły: sekretariat@zsswierzowa.pl
>>>OPŁATA ZA MAJ<<<
Bardzo prosimy o zwracanie uwagi podczas dokonywania wpłat – kwota musi być zgodna z podaną na wykazie!!!

Informujemy, że opłatę za obiady należy uiszczać na nr konta placówki:
BS Rymanów O. Chorkówka  94 8636 1031 2003 1502 5845 0001
W tytule należy wpisać: Imię i Nazwisko dziecka, Samorządowe Przedszkole w Świerzowej Polskiej.

 
 „Czerwień to miłość, biel serce czyste,
piękne są nasze barwy ojczyste”.
 
2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. My także postanowiliśmy uczcić nasze barwy ojczyste – w poszczególnych grupach wiekowych po całym tygodniu zajęć poświęconych poznawaniu naszych symboli narodowych i najważniejszych miejsc Polsce, w dniu 28 kwietnia zorganizowaliśmy wspólny pochód w najbliższej okolicy przedszkola. Dzieci w czasie zajęć miały również okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi i to, jak symbole narodowe szanować. 
Zapraszamy do fotorelacji na naszym Facebooku.
 

25 kwietnia do naszej placówki zawitał Teatr z Krosna ze spektaklem zatytułowanym „Bezpieczna droga do szkoły”. Kolorowa i czarodziejska scenografia oraz rytmiczna muzyka wprowadziła uczniów klas 0 – 3 i przedszkolaków  w tematykę bezpieczeństwa na drodze. Dzieci podczas spotkania w sposób atrakcyjny utrwaliły sobie bezpieczne zachowania na drodze. Z dużym entuzjazmem uczestniczyły w wydarzeniu i wspólnie z aktorami recytowały krótką rymowankę, śpiewały piosenkę oraz rozwiązywały zagadki. Maksyma „Lepiej zapobiegać, niż leczyć”, sprawdza się również w kwestii bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym.

13 kwietnia 2023 roku Druhowie OSP w Świerzowej Polskiej wręczyli dyplomy i nagrody  laureatom gminnego etapu  STRAŻACKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO.

Wyróżnienia otrzymali:

W I grupie wiekowej – przedszkole
Helena Firlej,
Adam Firlej,
Julia Michalska

W II grupie wiekowej- klasy I-IV
Szymon Szklarski

III  grupie  wiekowej- klasy V-VIII
Igor Dominik

Happy easter Day. Easter eggs on wooden background. Greetings and presents for Easter Day celebrate time. Flat lay ,top view, copy space.

Prosimy o dokonanie wpłaty do 10 dnia każdego miesiąca i przesyłanie potwierdzenia na maila szkoły: sekretariat@zsswierzowa.pl
>>>OPŁATA ZA KWIECIEŃ<<<
Bardzo prosimy o zwracanie uwagi podczas dokonywania wpłat – kwota musi być zgodna z podaną na wykazie!!!

Informujemy, że opłatę za obiady należy uiszczać na nr konta placówki:
BS Rymanów O. Chorkówka  94 8636 1031 2003 1502 5845 0001
W tytule należy wpisać: Imię i Nazwisko dziecka, Samorządowe Przedszkole w Świerzowej Polskiej.

29 marca w Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce odbył się konkurs recytatorski dla przedszkolaków „Witaj Wiosno”.

Nasze przedszkole reprezentowały:
– Pola Święs
– Lena Święs
– Kinga Mermon
– Natalia Blicharczyk
Pola Święs otrzymała wyróżnienie w kategorii 3-4 latków
Lena Święs zdobyła I miejsce w kategorii 5 – latków
Kinga Mermon zajęła III miejsce w kategorii 5 – latków
Natalia Blicharczyk otrzymała za udział w konkursie pamiątkowy dyplom i książkę.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie oraz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Fotorelacja dostępna na stronie: https://centrumkultury.chorkowka.pl/aktualnosci/gminny-konkurs-recytatorski-witaj-wiosno.html

„Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki…”
                                             E. Budryk

W dniu 21 marca świętowaliśmy pierwszy dzień wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia dzieci przyszły ubrane na zielono, żółto i niebiesko. Uroczystość powitania wiosny rozpoczęła się na sali gimnastycznej od prezentacji wierszy i piosenek o tematyce wiosennej poszczególnych grup przedszkolnych. Nie zabrakło również konkursów, gier związanych z tematyką pór roku. Mimo wielu atrakcji najbardziej wyczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie na czele którego widniała Marzanna. Następnie wszyscy zgromadziliśmy się w ogrodzie przedszkolnym, gdzie głośnym śpiewem i okrzykiem próbowaliśmy przywołać wiosnę. Mamy nadzieję, że tak radośnie powitana wiosna podziękuje nam piękną i słoneczną pogodą.

Wyniki rekrutacji podaje się do publicznej wiadomości, podając imię i nazwisko kandydata oraz adnotację, czy został przyjęty czy nieprzyjęty do danej placówki. Listy takie są umieszczane w widocznym miejscu, w siedzibie danego publicznego przedszkola, szkoły, czy innej placówki.

Jedynie podczas pandemii listy można było publikować w Internecie – zgodnie przepisami wydanymi na podstawie specustawy ws. koronawirusa ─ wyniki postępowania rekrutacyjnego w formie list kandydatów, o których mowa w art. 158 ust. 1 i 3 Prawa oświatowego, podaje się do publicznej wiadomości także na stronach internetowych tych jednostek. W ocenie UODO nie jest natomiast dopuszczalne publikowanie tych  list na portalach społecznościowych czy fanpage’ach placówek oświatowych. UODO jednak zaleca, aby korzystać z form komunikacji elektronicznej i indywidualnie informować kandydata i jego rodziców o wynikach przeprowadzonej rekrutacji. Jednocześnie w ocenie UODO, po zakończeniu czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty, należy usunąć listy przyjętych kandydatów ze strony internetowej i zamieścić je na tablicy ogłoszeń w placówce.

W związku z powyższymi informacjami lista dzieci przyjętych do przedszkola, oddziału przedszkolnego oraz lista uczniów przyjętych do klasy pierwszej zostaną umieszczone w widocznym miejscu w siedzibie placówki.

Szkoła będzie również kontaktować się telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej z rodzicami dzieci/uczniów zakwalifikowanych i przyjętych do naszej szkoły/przedszkola.

„To, co możesz uczynić, nie jest tylko maleńką kroplą w ogromie oceanu, ale jest właśnie tym, co nadaje znaczenie Twojemu życiu”.
                                                                                                                   A. Schweitzer

Życzliwość łączy ludzi, jest to wartość wspólna dla wszystkich kultur i społeczeństw. Jest to rozpoznanie naszej naturalnej wrażliwości. Kiedy pomagasz potrzebującym, to tak, jakbyś pomógł całej ludzkości naraz. Może dlatego po akcie dobroci odczuwamy rzekę radości płynącą w naszych żyłach. Stajemy się lżejsi i szczęśliwsi, bo dobrze jest być miłym, pomocnym i wrażliwym!!!
I Tacy właśnie jesteśmy. Nasza szkoła: dzieci, uczniowie, ich rodzice, nauczyciele, pracownicy kolejny już raz włączamy się w akcję charytatywną, tym razem „Dla Antosia”.

Antoś Płócieniczak ma 4 latka, mieszka w Wietrznie i jest bardzo chory. Cierpi na wrodzoną chorobę Hirschprunga. Przeszedł już kilka operacji, m.in. operację wyłonienia stomii, z którą żyje do dziś, stracił ponad 50% jelita grubego. Chłopiec bardzo cierpi, jest ciągle hospitalizowany. Jedyną szansą na powrót do normalnego życia jest kosztowne leczenie w USA w szpitalu Lurie w Chicago, gdzie pierwsza wizyta została wyznaczona na 27 kwietnia tego roku.

Nie pozostajemy obojętni na los tego dziecka i organizujemy w naszej szkole tygodniową akcję charytatywną, do której włączeni zostaną nasi uczniowie zrzeszeni w wolontariacie, przeprowadzając zbiórkę wolnych datków. Prosimy również o przyłączenie się do akcji rodziców dzieci przedszkolnych. Puszka będzie wystawiona w przedszkolu przed szatnią młodszych dzieci.

Zbiórka będzie przeprowadzona również podczas wywiadówki 23.03.2023 r. Wpłat można dokonywać również przez Internet – link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/antos-plocieniczak

Wierzymy we wrażliwe serca naszych nauczycieli, uczniów i rodziców. W imieniu rodziców Antosia prosimy o wsparcie finansowe, bo jedynie to może pomóc chłopcu w odzyskaniu pełni życia. Człowiekowi do szczęścia potrzebny jest drugi człowiek. Pamiętajmy o tym! Uczmy nasze dzieci wrażliwości, empatii, bo dobro wraca!

Z góry dziękujemy!
Dyrekcja i Nauczyciele Zespołu Szkół w Świerzowej Polskiej.

DLA_ANTOSIA

1 i 8 marca nasze przedszkole odwiedziła Pani lekarz weterynarii Natalia Frączek-Grocholska oraz Pani Barbara Jaskulska. Wraz z nimi przybyły cudowne pieski Dora i Mili. Pani doktor w ciekawy sposób opowiadała o zawodzie, w którym pracuje. Dzieci poznały różne ciekawostki na temat zwierząt, które tak samo jak człowiek chorują, cierpią i potrzebują z naszej strony opieki i troski. Przedszkolakom bardzo podobało się to spotkanie. Wielu z nich chętnie zadawało pytania na tematy związane ze zwierzętami.
Serdecznie dziękujemy Pani Natalii i Pani Basi za przyjście do nas i poświęcony nam czas. ♥️

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji zbierania karmy dla zwierząt. ♥️🐕‍🦺🥫🐈♥️

Prosimy o dokonanie wpłaty do 10 dnia każdego miesiąca i przesyłanie potwierdzenia na maila szkoły: sekretariat@zsswierzowa.pl
>>>OPŁATA ZA MARZEC<<<
Bardzo prosimy o zwracanie uwagi podczas dokonywania wpłat – kwota musi być zgodna z podaną na wykazie!!!

Informujemy, że opłatę za obiady należy uiszczać na nr konta placówki:
BS Rymanów O. Chorkówka  94 8636 1031 2003 1502 5845 0001
W tytule należy wpisać: Imię i Nazwisko dziecka, Samorządowe Przedszkole w Świerzowej Polskiej.

Rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego ,,Polscy poeci oczami dzieci’’
We wtorek 21 lutego 2023 roku w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski ,,Polscy poeci oczami dzieci”. Na ogłoszony konkurs zgłosiło się 12 dzieci a wzięło w nim udział 11 dzieci. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i talentów dzieci, pokonywanie nieśmiałości, motywowanie do  twórczego działania oraz wspólna zabawa i miło spędzony czas z rodzicami. Dzieci prezentowały wybrane przez siebie wiersze znanych i lubianych autorów. Wszystkie wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane.
Na ocenę recytacji miały wpływ: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretacja tekstu poetyckiego, kultura mowy (wyrazistość artykulacyjna, słyszalność) oraz ogólny wyraz artystyczny (ruch, rekwizyt, strój).
Komisja oceniająca wyróżniła 6 uczestników:
1. Pola Święs
2. Kinga Mermon
3. Lena Święs
4. Natalia Blicharczyk
5. Karol Czyż
6. Laura Leśniak

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu, zadbanie o ciekawe kostiumy i rekwizyty a przedszkolakom za piękne występy. Liczymy na dalszą współpracę i zapraszamy do innych konkursów.

14 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Tego dnia  już od rana w poszczególnych grupach pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki,  motylki, rycerzy, piratów, pajacyków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, …  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Opowiadaniom, dyskusjom i wzajemnemu podziwianiu nie było końca. Po śniadaniu, już wszyscy gotowi do zabawy, rozpoczęli bal. Po prezentacji każdej grupy przedszkolnej rozpoczęły się tańce – przy rytmach wesołej muzyki, które były przeplatane zabawami prowadzonymi przez panią Marzenę Szmyd, której serdecznie dziękujemy. W tym dniu mieliśmy również okazję do skosztowania słodkiego poczęstunku, który przygotowała Rada Rodziców.

W poniedziałek 13 lutego nasze przedszkole odwiedził pszczelarz. Jego wizyta była okazją do zorganizowania ciekawych warsztatów dla przedszkolaków. Nasz gość okazał się znakomitym fachowcem i wielkim miłośnikiem pszczół. Rekwizyty, które przywiózł ze sobą sprawiły, że wszyscy mogliśmy poczuć klimat prawdziwej pasieki. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, czym zajmuje się osoba wykonująca ten nietypowy zawód, jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego świata i w jaki sposób powstaje miód. Dużą atrakcja był pokaz żywych okazów owadów – królowej i robotnic! Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak wykonał świeczkę z plastra wosku pszczelego oraz otrzymał dyplom pszczelarza.

Na podstawie Uchwały Rady Gminy Chorkówka oraz Zarządzenia Wójta Gminy Chorkówka Dyrektor Zespołu Szkół w Świerzowej Polskiej ogłasza zapisy dzieci do Przedszkola, oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej (zerówki) oraz klasy I Szkoły Podstawowej.
Zainteresowanych rodziców prosimy o składanie dokumentów w sekretariacie Zespołu Szkół w Świerzowej Polskiej przy ul. Szkolnej 31 od 13 do 21 lutego 2023 r. do godz. 15:00. Druki można pobrać w sekretariacie, u wychowawców przedszkola lub ze strony internetowej.
Na życzenie zainteresowanych rodziców istnieje możliwość zapoznania się z bazą przedszkola i szkoły po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu spotkania z dyrektorem Zespołu Szkół.

SERDECZNIE  ZAPRASZAMY!!!

Dokumenty dotyczące rekrutacji do przedszkola:
WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO SAMORZĄDOWEGO PRZEDSZKOLA
DEKLARACJA O KONTYNUOWANIU WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO
ZAŁĄCZNIKI

Dokumenty dotyczące rekrutacji do oddziału przedszkolnego:
WNIOSEK O PRZYJĘCIE DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
ZAŁĄCZNIKI

Dokumenty dotyczące rekrutacji do klasy I:
WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO KLASY I
KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO KLASY I

Prosimy o dokonanie wpłaty do 10 dnia każdego miesiąca i przesyłanie potwierdzenia na maila szkoły: sekretariat@zsswierzowa.pl
>>>OPŁATA ZA LUTY<<<
Bardzo prosimy o zwracanie uwagi podczas dokonywania wpłat – kwota musi być zgodna z podaną na wykazie!!!

Informujemy, że opłatę za obiady należy uiszczać na nr konta placówki:
BS Rymanów O. Chorkówka  94 8636 1031 2003 1502 5845 0001
W tytule należy wpisać: Imię i Nazwisko dziecka, Samorządowe Przedszkole w Świerzowej Polskiej.

21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a – 22 stycznia – Dzień Dziadka, to niezwykłe dni, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków, pełne radosnych uśmiechów i wzruszeń. W sercu każdego dziecka, dziadkowie zajmują szczególne miejsce, bo kto  pocieszy, najczulej przytuli, znajdzie radę na każde zmartwienie? 

20 stycznia w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Małgorzata Frączek, która przywitała wszystkie Babcie i Dziadków oraz złożyła życzenia zgromadzonym gościom. Dzieci z poszczególnych grup przedszkolnych zaprezentowały specjalny program artystyczny:  recytowały  okolicznościowe wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, wyrażając w ten sposób swoją miłość i wdzięczność. Każdy wnuczek i wnuczka wykonały również dla swoich ukochanych dziadków laurkę lub drobny upominek.  

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy  dużo zdrowia, pomyślności, samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków. 

Nasza szkoła podobnie jak wiele innych polskich szkół (ponad 10,5 tys.) brała udziała w programie lojalnościowym „Szkoły pełne talentów”, który został oparty na znanej formule benefitów za zrobione zakupy. Za produkty kupione w Lidlu od września do listopada br. można było zdobywać vouchery – „talenciaki” – które następnie klienci mogli przekazywać do szkół, które z kolei mogły wymieniać „talenciaki” na pomoce naukowe.
Nasza szkoła zebrała 1580 „taleciaków”. Zgromadzone vouchery wymieniliśmy na cztery zestawy klocków edukacyjnych MASZYNY SŁONECZNE pozwalające zbudować aż 22 różnych modeli maszyn napędzanych energią słoneczną. Te rozbudowane zestawy kloców pozwalają nie tylko rozwijać zdolności manualne dzieci ale poruszają przy tym tematykę edukacji ekologicznej i zrównoważonego rozwoju.
Serdecznie dziękujemy rodzicom, uczniom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w akcję i przynosili do szkoły vouchery lub rejestrowali je bezpośrednio na stronie programu!!!

zabawa

Prosimy o dokonanie wpłaty do 10 dnia każdego miesiąca i przesyłanie potwierdzenia na maila szkoły: sekretariat@zsswierzowa.pl
>>>OPŁATA ZA STYCZEŃ<<<
Bardzo prosimy o zwracanie uwagi podczas dokonywania wpłat – kwota musi być zgodna z podaną na wykazie!!!

Informujemy, że opłatę za obiady należy uiszczać na nr konta placówki:
BS Rymanów O. Chorkówka  94 8636 1031 2003 1502 5845 0001
W tytule należy wpisać: Imię i Nazwisko dziecka, Samorządowe Przedszkole w Świerzowej Polskiej.

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, na który czekamy i przeżywamy go uroczyście w naszym przedszkolu.  21 grudnia, dzień przed przedszkolną wigilią dzieci z grupy Pszczółki przedstawiły swoją opowieść o narodzinach Jezusa, oprawioną wieloma tradycyjnymi kolędami i pastorałkami. Piękna scenografia nawiązująca do Betlejem oraz stroje przedszkolaków były idealnym dopełnieniem całego przedstawienia. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali wyznaczone im role. Za swój występ otrzymali gromkie brawa od publiczności i podziękowania od Pani Dyrektor. 22 grudnia, w dzień przedszkolnej Wigilii w całym przedszkolu panowała radosna, ożywiona atmosfera. Świąteczne dekoracje oraz dzieci w uroczystych strojach wprowadzały nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenie. O wyznaczonej godzinie w sali zebrały się przedszkolaki, nauczyciele oraz Pani Dyrektor, która złożyła najlepsze bożonarodzeniowe życzenia. Wszyscy podzielili się opłatkiem, a następnie wspólnie zjedli tradycyjny wigilijny obiad. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek oraz prezentów pod choinką.

 

 

Życzenia

plakat_dla_Radka_fb_str

„Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu.”

Po raz trzeci nasza szkoła pragnie włączyć się w bożonarodzeniową akcję Fundacji Małych Stópek. Symbolem jest specjalna „paczuszka” – bombka, którą można wziąć z choinki umieszczonej na dolnym korytarzu szkoły i przedszkola, a w zamian za nią przynieść paczuszkę z artykułami takimi jak: proszki, płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, mydełka dla dzieci. W tym roku artykuły zostaną przekazane do Domu Pomocy Społecznej dla dzieci w Starej Wsi.

„Nieśmy iskierkę radości i dobra dla tych, którzy tak bardzo potrzebują pomocy w tym trudnym,ale zarazem radosnym czasie oczekiwania na narodzenie Dzieciątka Jezus.”

Opiekunowie SK PCK

Mikołaj

Wizyta świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. W poniedziałek 5 grudnia przedszkolaki już od rana czekały na Mikołaja. Dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było z daleka. I już wiadomo było, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie. Wszystkie przedszkolaki  bardzo przeżywały to spotkanie, szczególnie te, które pierwszy raz witały Mikołaja w przedszkolu. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Dzieci z ogromną radością przywitały Mikołaja śpiewając mu piosenki i recytując wiersze. Każde dziecko złożyło obietnice, iż kolejny rok będzie grzeczne. Na zakończenie Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście przekazał piękne prezenty.

Dziękujemy Mikołaju.

Prosimy o dokonanie wpłaty do 10 dnia każdego miesiąca i przesyłanie potwierdzenia na maila szkoły: sekretariat@zsswierzowa.pl
>>>OPŁATA ZA GRUDZIEŃ<<<
Bardzo prosimy o zwracanie uwagi podczas dokonywania wpłat – kwota musi być zgodna z podaną na wykazie!!!

Informujemy, że opłatę za obiady należy uiszczać na nr konta placówki:
BS Rymanów O. Chorkówka  94 8636 1031 2003 1502 5845 0001
W tytule należy wpisać: Imię i Nazwisko dziecka, Samorządowe Przedszkole w Świerzowej Polskiej.

Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary”

17 listopada w naszym przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. 

Andrzejki w naszej placówce to już tradycja. W tym dniu gościliśmy w przedszkolu wróżki i wróżbitów – uczniów ze Szkoły Podstawowej, był to dzień radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  przekłuwania serduszek, losowania swoich przyszłych zawodów, ustawiania butów…. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. 

Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Jednego możemy być pewni, że dały one naszym maluchom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.

 

szkoladohymnudyplom2022

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała w tym dniu niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej oraz wpajamy szacunek dla polskich symboli narodowych. Dlatego też 9 listopada 2022 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przedszkolaki z poszczególnych grup recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki. Uroczystość miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. W piątek 4 listopada każda grupa zorganizowała zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. 

4 listopada został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Eko – Zabawka”. Zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu i wykonaniu zabawki z materiałów ekologicznych bądź surowców wtórnych. Dzieci pod kierunkiem swoich rodziców wykonały niezwykłe prace wykazując się pomysłowością i niezwykłą inwencją twórczą.  Każda praca była oryginalna i niepowtarzalna.

Do konkursu przystąpiło 21 osób. Wyróżnione zostały następujące prace dzieci: Marta Rowińska, Maria Rowińska, Natalia Blicharczyk, Karol Czyż, Hanna Szklarska, Filip Mastej. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody.

Dziękujemy serdecznie tym, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Tak naprawdę wszyscy jesteście zwycięzcami 🙂 Szczególne podziękowania kierujemy w stronę rodziców, którzy razem z dzieckiem zaangażowali się w wykonanie zabawki.

Organizator: 
Anna Czabanowska
Renata Kobak 

Prosimy o dokonanie wpłaty do 10 dnia każdego miesiąca i przesyłanie potwierdzenia na maila szkoły: sekretariat@zsswierzowa.pl
>>>OPŁATA ZA LISTOPAD<<<
Bardzo prosimy o zwracanie uwagi podczas dokonywania wpłat – kwota musi być zgodna z podaną na wykazie!!!

Informujemy, że opłatę za obiady należy uiszczać na nr konta placówki:
BS Rymanów O. Chorkówka  94 8636 1031 2003 1502 5845 0001
W tytule należy wpisać: Imię i Nazwisko dziecka, Samorządowe Przedszkole w Świerzowej Polskiej.

Drodzy Rodzice oraz Uczniowie,
Serdecznie dziękujemy za nominację Nas do nagrody Szkoła Roku i Nauczyciel Roku w wielkim Plebiscycie Edukacyjnym , który prowadzony jest przez ,,Nowiny” . 😀
Nominowany Nauczyciel: Beata Malik 😍
Głosowanie w plebiscycie rozpocznie się już we wtorek, 25 października. Wszystkie informacje o akcji można znaleźć w serwisie internetowym pod adresem: https://nowiny24.pl/plebiscyt-edukacyjny…/ar/c5-16897445
Głosy na Panią Beatę można oddawać pod adresem : https://nowiny24.pl/p/kandydat/3157207
Natomiast głosy na Szkołę pod adresem:
Dziękujemy i zapraszamy do oddawania głosów 🙂 🙂 🙂

21 października 2022 r. odwiedzili nasze przedszkole policjanci: mł. asp. Barbara Kurek i asp. szt. Marcin Krówka z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. Podczas spotkania przedszkolaki przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz jak reagować w sytuacjach różnych zagrożeń i jak ich unikać. Ważnym tematem spotkania było zachowanie się dzieci wobec osób obcych. Mieliśmy możliwość obejrzenia krótkich filmików jak bezpiecznie przejść przez jezdnię oraz jakie numery alarmowe powinien znać każdy, aby wezwać pomoc w razie potrzeby. Nasi wychowankowie mieli również możliwość obejrzenia samochodu policyjnego, wsiąść do niego oraz posłuchać syreny policyjnej.
Serdecznie dziękujemy za spotkanie i czekamy na kolejne!

Pierwszy miesiąc w naszym przedszkolu upłynął nam głównie na wzajemnym poznawaniu się. Ustaliliśmy zasady obowiązujące w poszczególnych grupach, tworząc tzw. „kodeks przedszkolaka”- graficzny zapis naszych umów. Wiele rozmawialiśmy na temat zasad bezpieczeństwa – w sali, w łazience, w szatni, na placu zabaw, na spacerach. Biedroneczki, Pszczółki i Motylki zgodnie zadeklarowały, że będą się starały pamiętać o naszych ustaleniach. Obchodziliśmy również nasze pierwsze wspólne święto- Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w najmłodszej grupie Biedroneczek i Pszczółek odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Wszystkim dzieciom życzymy wspaniałych przygód w tym roku szkolnym!

Prosimy o dokonanie wpłaty do 10 dnia każdego miesiąca i przesyłanie potwierdzenia na maila szkoły: sekretariat@zsswierzowa.pl
>>>OPŁATA ZA PAŹDZIERNIK<<<
Bardzo prosimy o zwracanie uwagi podczas dokonywania wpłat – kwota musi być zgodna z podaną na wykazie!!!

Informujemy, że opłatę za obiady należy uiszczać na nr konta placówki:
BS Rymanów O. Chorkówka  94 8636 1031 2003 1502 5845 0001
W tytule należy wpisać: Imię i Nazwisko dziecka, Samorządowe Przedszkole w Świerzowej Polskiej.

Szanowni Rodzice!

Po posiedzeniu Komisji Kultury Oświaty i Spraw Socjalnych Rady Gminy Chorkówka, informuję o działaniach podjętych przez gminę w zakresie żywienia uczniów w szkołach /obowiązek wynikający z art. 106a ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082 z późn. zm.)/.

Jednym z tematów podlegających wyjaśnieniu, na ww. Komisji była kwestia wpłat rodziców za wyżywienie w szkołach, przedszkolach i żłobku oraz za usługi świadczone w gminnych przedszkolach i żłobku.

Informuję Państwa o możliwych formach i sposobach dokonywania wyżej wymienionych wpłat:

– przelewem na rachunek bankowy Zespołu Szkół w Świerzowej Polskiej: 94 8636 1031 2003 1502 5845 0001,

– w Banku Spółdzielczym w Rymanowie, Oddział w Chorkówce oraz w Punkcie kasowym w Zręcinie na rachunek bankowy wskazany wyżej przez dyrektora placówki,

– w placówce usług pocztowych na rachunek bankowy wskazany wyżej przez dyrektora placówki,

– gotówką w kasie Centrum Usług Oświatowych w Chorkówce, 38-458 Chorkówka 143, pokój nr 5

– brak możliwości wpłaty w sekretariacie szkoły.

Z poważaniem
Małgorzata Frączek

images

Kochane Dzieci
Z okazji Pasowania na Przedszkolaka, życzymy Wam,
aby każdy dzień spędzony w przedszkolu
był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą
wiele pozytywnych doświadczeń.
Niech Wasze marzenia się spełniają!

Z najlepszymi życzeniami
dyrektor – Małgorzata Frączek
i nauczyciele przedszkola

talenciaki

Prosimy o dokonanie wpłaty do 10 dnia każdego miesiąca i przesyłanie potwierdzenia na maila szkoły: sekretariat@zsswierzowa.pl
>>>OPŁATA ZA WRZESIEŃ<<<
Bardzo prosimy o zwracanie uwagi podczas dokonywania wpłat – kwota musi być zgodna z podaną na wykazie!!!

Informujemy, że opłatę za obiady należy uiszczać na nr konta placówki:
BS Rymanów O. Chorkówka  94 8636 1031 2003 1502 5845 0001
W tytule należy wpisać: Imię i Nazwisko dziecka, Samorządowe Przedszkole w Świerzowej Polskiej.

W dniu 31.08.2022 r. o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci przedszkolnych. Miejsce spotkania – hala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej. 

Wykaz przyborów dla Biedroneczek i Pszczółek (3/4 l. i 4/5l.)

 • piórnik -tuba
 • ołówek
 • temperówka odpowiednia do grubości kredek
 • gumka
 • kredki ołówkowe (najlepsze do rysowania są Bambino, Lyra, Majewski,Astra)
 • kredki woskowe Bambino
 • nożyczki
 • klej w sztyfcie biały
 • papier kolorowy A4
 • blok kolorowy techniczny A4
 • plastelina miękka
 • teczka z gumką
 • farby akwarelowe i plakatowe
 • pędzel gruby i cienki
 • ręcznik papierowy
 • chusteczki nawilżane
 • pantofle
 • ubranie na przebranie

Wszystkie pomoce prosimy koniecznie podpisać! (zwłaszcza kredki każdą osobno)

 

Wykaz przyborów – grupa 5 /6 – latki:

 • zeszyt w linię,
 • zeszyt w kratkę,
 • papier kolorowy, miks (A4) lub blok rysunkowy kolorowy,
 • papier kolorowy (A5),
 • blok techniczny – kolorowy,
 • blok techniczny – biały
 • farbki plakatowe i akwarelowe, pojemnik na wodę,
 • pędzelki różnej grubości,
 • kredki ołówkowe,
 • kredki woskowe Bambino,
 • flamastry,
 • ołówek (2 szt.),
 • temperówka,
 • gumka do mazania,
 • nożyczki,                                                                                           
 • klej do papieru w sztyfcie (2 szt.),
 • plastelina,
 • teczka z gumką,
 • piórnik – tuba,
 • ręcznik papierowy,
 • pantofle.

Wszystkie przybory prosimy podpisać!

Informujemy, że w dniach od 11 do 27 lipca 2022 r. sekretariat szkoły będzie nieczynny!

Ktoś mądry powiedział kiedyś, że życie składa się z powitań i pożegnań – 24 czerwca w naszej placówce odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Nie tak dawno witaliśmy się – był wrzesień i dzieci przyszły po raz pierwszy do naszego przedszkola. Ten wspólny rok minął nam bardzo szybko. Było wiele zabawy i nauki, było mnóstwo wspaniałych chwil. Mamy nadzieję, że wszyscy będziemy wspominać te wspólne miesiące z uśmiechem na twarzy.

Życzymy wszystkim dzieciom które rozpoczynają we wrześniu nowy etap edukacji powodzenia w szkole i „dobrych wiatrów w Wasze życiowe żagle”.

Warto przypomnieć sobie o tym przy każdej nadarzającej się okazji – nie tylko w Dniu matki, ojca, babci, dziadka czy dziecka. Warto znaleźć czas na wspólny rodzinny odpoczynek i zabawę. Chwile spędzone razem są bezcenne i nigdy nie powrócą… – nie zapominajmy o tym!
Właśnie 4 czerwca nadarzyła się ku temu okazja w Zespole Szkół w Świerzowej Polskiej – odbył się tutaj Piknik Rodzinny.
Piknik został zorganizowany przez Radę Rodziców Zespołu Szkół w Świerzowej Polskiej wspólnie z dyrekcją szkoły i gronem pedagogicznym. Rodzice z wielkim zaangażowaniem włączyli się w jego organizację i przeprowadzenie. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, gdyż program przygotowany przez organizatorów były bardzo atrakcyjny.
Piknik  miał odbyć się na boisku szkolnym lecz ze względu na warunki atmosferyczne część atrakcji przeniesiono do hali sportowej. Na scenie wystąpiły  przedszkolaki i uczniowie naszej placówki, z pięknymi programami, w których zaprezentowali swoje umiejętności. Pomiędzy występami dzieci z naszej szkoły swoje umiejętności przedstawili tancerze, grupa akrobatyczna oraz młodzi judocy z UKS Jasiołeczka. Gwiazdą imprezy był iluzjonista Tomasz Soja, uczestnik IV edycji programu „Mam talent”, który wprowadził dzieci i dorosłych w świat magii. Na boisku szkolnym dzieci korzystały z dmuchanych zjeżdżalni, jednak największą atrakcją okazała się lot balonem na uwięzi. Na Pikniku przybyli również motocykliści i strażacy z  lokalnej OSP.  Pod sceną na hali sportowej dzieci korzystały z przygotowanych przez nauczycieli stoisk, na których mogły rozwinąć swoje talenty plastyczne, językowe, szachowe i sprawdzić swoją wiedzę prozdrowotną.
Podczas imprezy każdy mógł skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej. Serwowano ciasta, lody, watę cukrową, soki, kawę, herbatę, kiełbaski z grilla, zapiekanki i pierogi przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich.
Środki na organizację imprezy pochodziły ze składek na  Radę Rodziców pozostała część pozyskano  z zabawy ostatkowej oraz od licznych sponsorów.
Piknik Rodzinny odbył się przy współpracy z Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce.

Nasi sponsorzy to:

 • Radny Świerzowej Polskiej Pan Piotr Kozubal
 • Firma Styrobud
 • Państwo Honarata i Tomasz Rogala właściciele firmy INTOMAX
 • Pani Joanna Kuźniarowicz właścicielka firmy LUKRESJA
 • Mościcki Klub Balonowy, Grupa Roleski
 • Pan Grzegorz Węgrzynowski
 • Pan Piotr Rachwał
 • Pan Tomasz Święs właściciel firmy KLIWE
 • Radny Powiatu Pan Marcin Józefowicz
 • Pini Wiesława Sajdak właścicielka piekarni w Zręcinie
 • Firma Delta producent wafli
 • Sanepid Krosno
 • Pani Aldona Pałys wiceprezes Stowarzyszenia Miłośników Świerzowej Polskiej im. Ignacego Łukasiewicza

 Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców, Sponsorom i Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej pięknej uroczystości.

 

Prosimy o dokonanie wpłaty do 5 czerwca i przesłanie potwierdzenia na maila szkoły: sekretariat@zsswierzowa.pl
>>>OPŁATA ZA CZERWIEC<<<
Bardzo prosimy o zwracanie uwagi podczas dokonywania wpłat – kwota musi być zgodna z podaną na wykazie!!!

Informujemy, że opłatę za obiady należy uiszczać na nr konta placówki:
BS Rymanów O. Chorkówka  94 8636 1031 2003 1502 5845 0001
W tytule należy wpisać: Imię i Nazwisko dziecka, Samorządowe Przedszkole w Świerzowej Polskiej.

 

284592823_1663908607326137_1831865167173219772_n

images

Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska.

Dzień Matki przypada na 26 maj to wyjątkowy dzień. Ten dzień w roku, w szczególny sposób poświęcony jest  wszystkim mamom – tym młodym i uśmiechniętym, tym ze srebrnymi nitkami w koku i tym przygarbionym od codziennych kłopotów. Bo przecież każda matka w szczęściu i nieszczęściu, radości i smutku stoi przy nas wszystko gotowa przebaczyć, zawsze jednakowo dobra, kochająca i pragnąca byśmy my – jej dzieci byli dobrymi ludźmi. Dzień Matki to święto, które uświadamia, że osobą której zawdzięczamy w życiu najwięcej jest nasz matka. 

W tym dniu składamy mamom najserdeczniejsze życzenia dużo zdrowia radości, spełnienia marzeń, dziękując im za to, że po prostu są.

Szanowni Rodzice.

W związku z tym, że planowane jest zorganizowanie opieki przedszkolnej w okresie od 1 do 12 sierpnia br. w przedszkolach, dla których organem prowadzącym jest Gmina Chorkówka, przekazujemy Państwu kilka niezbędnych informacji.

Dyżury opieki nad dziećmi pełnione będą w  następujących przedszkolach:

1) od 01.07.2022 r. do 15.07.2022 r. – Samorządowe Przedszkole w Świerzowej Polskiej,

2) od 18.07.2022 r. do 29.07.2022 r. – Samorządowe Przedszkole w Zręcinie,

3) od 01.08.2022 r. do 12.08.2022 r. – Samorządowe Przedszkole „Baśniowa Kraina” w Chorkówce.

Opieką w ramach „wakacyjnego dyżuru” mogą być objęte jedynie dzieci uczęszczające aktualnie (tj. w roku szkolnym 2021/2022) do ww. przedszkoli.
Rodzice, którzy zdecydują się na korzystanie z takiej formy opieki nad dziećmi w czasie wakacji, powinni w terminie do 20 maja br. złożyć stosowną deklarację:

deklaracja do przedszkola w Świerzowej Polskiej,
deklaracja do przedszkola w Zręcinie,
deklaracja do przedszkola w Chorkówce.

Jeżeli rodzic jest zdecydowany tylko na jeden z ww. terminów, to powinien złożyć deklarację jedynie na ten okres. Jeżeli zaś chce aby dziecko miało zapewnioną opiekę przez sześć tygodni (tj. od 1 lipca do 12 sierpnia) to deklarację musi złożyć oddzielnie na każdy okres, u dyrektora przedszkola, do którego aktualnie uczęszcza dziecko (stosowne deklaracje są do odbioru w ww. przedszkolach lub można pobrać ze strony).

Dzieci w czasie pobytu w przedszkolu będą objęte pięciogodzinną bezpłatną opieką w godzinach od 7:30 do 12:30 (w ramach realizacji tzw. podstawy programowej), natomiast za każdą dodatkową godzinę rodzic będzie zobowiązany ponieść odpłatność w wysokości 1,00 zł za każdą godzinę pobytu dziecka w przedszkolu (od 6:30, nie dłużej niż do 15:30).

Dodatkowo rodzic zobowiązany będzie ponieść koszt wyżywienia dziecka – około 10,00 zł za 1 dzień pobytu (3 posiłki: śniadanie, obiad dwudaniowy i podwieczorek – koszt żywienia jest prognozowany i może ulec zmianie w zależności od liczby dzieci żywionych).

W sytuacji dużego zainteresowania „wakacyjnym dyżurem”, przy naborze dzieci do przedszkoli na ww. okres będzie brana pod uwagę ilość godzin dziennego czasu pobytu dziecka w przedszkolu.

Dodatkowe informacje można uzyskać u dyrektorów ww. przedszkoli.

Prosimy o dokonanie wpłaty do 05 maja i przesłanie potwierdzenia na maila szkoły: sekretariat@zsswierzowa.pl
>>>OPŁATA ZA MAJ<<<
Bardzo prosimy o zwracanie uwagi podczas dokonywania wpłat – kwota musi być zgodna z podaną na wykazie!!!

Informujemy, że opłatę za obiady należy uiszczać na nr konta placówki:
BS Rymanów O. Chorkówka  94 8636 1031 2003 1502 5845 0001
W tytule należy wpisać: Imię i Nazwisko dziecka, Samorządowe Przedszkole w Świerzowej Polskiej.

„To nasz flaga. Barwy znajome
Na górze białe, w dole czerwone.
Czerwień to walka, miłość i wierność.
A biel? To czystość oraz szlachetność…”

Budząc zainteresowania dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi, a także  rozwijając  poczucie przynależności narodowej,  w piątek 29 kwietnia wzięliśmy  udział   w obchodach Święta Flagi. Był to czas na przypomnienie dzieciom  historii państwa polskiego, rozmowy na temat  symboli narodowych: flagi, godła, hymnu. W programie znalazły się również okolicznościowe wiersze: „Polskie symbole”, „Katechizm polskiego dziecka”.  W tym dniu przedszkolaki w postawie na baczność zaśpiewały wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego”. Dzień zakończył się wspólnym pochodem z flagami w najbliższej okolicy przedszkola. 

images

kartka_sp_szwierzowa_800_567

Dnia 13 kwietnia w naszej szkole odbyło się wielkanocne spotkanie. Uczestniczyli w nim uczniowie wszystkich klas, nauczyciele oraz zaproszeni goście – pani dyrektor,  opiekunowie i dzieci ze żłobka oraz przedszkola. Uroczystą akademię przygotowali i przedstawili uczniowie klasy II i III. Przypomnieli oni wszystkim zgromadzonym obrzędy i tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Barwne stroje i kolorowa dekoracja wprowadziły wszystkich w wiosenny, wielkanocny nastrój.

„Biją serca i dzwony,
Życzeń moc doń płynie,
Radosna nadzieja
Jest w każdej rodzinie.”

Informujemy, że w dniach 14 i 15 kwietnia br. sekretariat Zespołu Szkół będzie NIECZYNNY!

Prosimy o dokonanie wpłaty do 05 kwietnia i przesłanie potwierdzenia na maila szkoły: sekretariat@zsswierzowa.pl
>>>OPŁATA ZA KWIECIEŃ<<<
Bardzo prosimy o zwracanie uwagi podczas dokonywania wpłat – kwota musi być zgodna z podaną na wykazie!!!

Informujemy, że opłatę za obiady należy uiszczać na nr konta placówki:
BS Rymanów O. Chorkówka  94 8636 1031 2003 1502 5845 0001
W tytule należy wpisać: Imię i Nazwisko dziecka, Samorządowe Przedszkole w Świerzowej Polskiej.

„Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witają ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki”

21 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny.  Tego dnia przedszkolaki postanowiły przygotować samodzielnie śniadanie w formie pysznych, zdrowych i kolorowych wiosennych kanapek. Na stołach zagościły świeże warzywa – sałata, rzodkiewki, ogórki i pomidory, a także szczypiorek, Nie zabrakło również wędlin, jajek i pieczywa oraz przyborów kuchennych pomocnych w pracy. Po śniadaniu w każdej z grup odbyły się zajęcia o tematyce wiosennej. Dzieci dowiedziały się o starym zwyczaju topienia Marzanny, rozwiązywały zagadki, wykonywały zadania dotyczące tematyki wiosennej. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę wierszem i piosenką. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie na czele którego widniała Marzanna. Jesteśmy pewni, że starania naszych przedszkolaków sprawią, że wiosna zawita do nas na dobre.

21 marca to nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny, ale także Światowy Dzień Zespołu Downa. Ideą obchodów tego dnia jest akcja zakładania kolorowych skarpetek „nie do pary” jako wyraz naszej solidarności z osobami z dodatkowym chromosomem oraz tolerancji i wrażliwości na potrzeby osób nim dotkniętych. W tym roku nasze przedszkole włączyło się w obchody „dnia kolorowej skarpetki”. Podczas krótkiej pogadanki udało nam się ustalić, że każdy z nas jest na swój sposób inny, różnimy się pod wieloma względami i ta inność i różnorodność jest naturalną rzeczą. Osoby z Zespołem Downa żyją wśród nas. Tak jak my bawią się, śmieją i spełniają swoje marzenia – bez względu na różnicę w liczbie chromosomów.

Spełnienia wszystkich marzeń, zadowolenia z siebie,
radości życiowej i aby każdy kolejny dzień był Dniem Kobiet
życzymy Wam… wspaniałe, niepowtarzalne Panie!

bukiet

IMG_0001

IMG_0002

IMG_0004

IMG_0003

IMG_0006

IMG_0005

 

paczuszka_podziękowanie

Prosimy o dokonanie wpłaty do 07 stycznia 2021 r. i przesłanie potwierdzenia na maila szkoły: sekretariat@zsswierzowa.pl
>>>OPŁATA ZA MARZEC<<<
Bardzo prosimy o zwracanie uwagi podczas dokonywania wpłat – kwota musi być zgodna z podaną na wykazie!!!

Informujemy, że opłatę za obiady należy uiszczać na nr konta placówki:
BS Rymanów O. Chorkówka  94 8636 1031 2003 1502 5845 0001
W tytule należy wpisać: Imię i Nazwisko dziecka, Samorządowe Przedszkole w Świerzowej Polskiej.

pomoc dla Ukrainy

 

Dyrekcja Zespołu Szkół w Świerzowej Polskiej i cała społeczność naszej szkoły solidaryzuje się w tych trudnych chwilach z Ukrainą.

Od jutra 28.02 do piątku 04.03 organizujemy w szkole zbiórkę, by pomóc uchodźcom, którzy od wczoraj przebywają w ZSKU w Krośnie.

 

Prowadzimy zbiórkę następujących rzeczy:
środki opatrunkowe
– podstawowe środki higieniczne
– proszki i kapsułki do prania
– płyny do płukania
– pasty i szczoteczki do zębów
– szczotki, grzebienie do włosów
– mydła
– szampony
– papier toaletowy
– mokre chusteczki
– pantofle dla dzieci
– zabawki dla dzieci 3-8 lat
– suszarki do rozwieszania ubrań

Dary prosimy składać w swoich klasach, w piątek zawieziemy je do Krosna.
Dziękujemy!

 

„W Dniu Świętego Walentego bądź dobry dla innych Kolego”

Pod takim hasłem bawiliśmy się w naszym przedszkolu w dniu 14 lutego 2022r. z okazji Walentynek. Była to okazja do rozwijania u dzieci poczucia przynależności do społeczności przedszkolnej, nawiązywania kontaktów interpersonalnych oraz zachęcania podopiecznych do okazywania sympatii, życzliwości, akceptacji i tolerancji innym osobom.
Dziękujemy rodzicom za przygotowanie upominków i słodkiego poczęstunku dla dzieci.

W piątek 11 lutego 2022 roku w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski „Wesołe wierszyki recytują smyki”. Na ogłoszony konkurs  zgłosiło się 8 dzieci a wzięło w nim udział 7 dzieci. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i talentów dzieci, pokonywanie nieśmiałości, motywowanie do twórczego działania oraz wspólna zabawa i miło spędzony czas z rodzicami. Dzieci prezentowały wybrane przez siebie wiersze znanych i lubianych autorów. Występy uczestników wypadły doskonale. Wszystkie wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane.

Na ocenę recytacji miały wpływ: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretacja tekstu poetyckiego, kultura mowy (wyrazistość artykulacyjna, słyszalność) oraz ogólny wyraz artystyczny (ruch, rekwizyt, strój).

Komisja oceniająca wyróżniła 3 uczestników:

 1. Milena Jasłowska
 2. Laura Leśniak
 3. Kinga Mermon

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie i książeczki.

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu, zadbanie o ciekawe kostiumy i rekwizyty a przedszkolakom za piękne występy. Liczymy na dalszą współpracę i zapraszamy do innych konkursów.

Prosimy o dokonanie wpłat do 5 dnia każdego miesiąca i przesłanie potwierdzenia na maila szkoły: sekretariat@zsswierzowa.pl
>>>OPŁATA ZA LUTY<<<
Bardzo prosimy o zwracanie uwagi podczas dokonywania wpłat – kwota musi być zgodna z podaną na wykazie!!!

Informujemy, że opłatę za obiady należy uiszczać na nr konta placówki:
BS Rymanów O. Chorkówka  94 8636 1031 2003 1502 5845 0001
W tytule należy wpisać: Imię i Nazwisko dziecka, Samorządowe Przedszkole w Świerzowej Polskiej.

237-6378

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły i często długo wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszym przedszkolu w dniu 28.01.2022 r. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki,  motylki, piratów, strażaków, policjantów, Spider-Mana, Batmankę,  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Ze względu na obecną sytuację pandemiczną każda z grup bawiła się indywidualne. Wielką atrakcją dla dzieci były zabawy taneczne, które poprowadziła pani Marzena Szmyd mama naszego przedszkolaka z grupy Pszczółek – DZIĘKUJEMY Pani Marzence!
Dziękujemy również przewodniczącemu Rady Rodziców Panu Maciejowi Fabrowi oraz cukierni „Lukresja” za przygotowanie słodkiego poczęstunku.

 

Zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA EDUKACJI I NAUKI z dnia 26.01.2022 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informujemy, że od 27 stycznia 2022 r. do 27 lutego 2022 r klasy V – VIII przechodzą na nauczanie zdalne. Pozostałe klasy młodsze oraz oddziały przedszkolne będą uczyć się w sposób stacjonarny w szkole. Również zajęcia rewalidacyjne odbywać się będą normalnie w szkole.

20 stycznia w naszym przedszkolu odbyły się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Niestety w tym roku nie mogliśmy gościć dziadków w naszej placówce pomimo, iż święto to na stałe wpisało się do kalendarza przedszkolnych uroczystości. Wnuczęta uczciły ten dzień składając dziadkom życzenia, recytując wiersze, śpiewając piosenki, przygotowały również laurki oraz upominki. Dzieci pamiętały, by podziękować za opiekę, cierpliwość i czas, jaki poświęcają im ukochana Babcia i Dziadek.

KOCHANI DZIADKOWIE JESZCZE RAZ WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!

Składamy serdeczne podziękowania Panu Tomaszowi Czechowi za wykonanie pięknych fotografii oraz filmów.

 

Na podstawie Uchwały Rady Gminy Chorkówka oraz Zarządzenia Wójta Gminy Chorkówka Dyrektor Zespołu Szkół w Świerzowej Polskiej ogłasza zapisy dzieci do Przedszkola, oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej (zerówki) oraz klasy I Szkoły Podstawowej.
Zainteresowanych rodziców prosimy o składanie dokumentów w sekretariacie Zespołu Szkół w Świerzowej Polskiej w budynku B przy ul. Szkolnej 31 od 1 do 10 lutego 2022 r. do godz. 15:00. Druki można pobrać w sekretariacie, u wychowawców przedszkola lub ze strony internetowej.
Na życzenie zainteresowanych rodziców istnieje możliwość zapoznania się z bazą przedszkola i szkoły po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu spotkania z dyrektorem Zespołu Szkół.

SERDECZNIE  ZAPRASZAMY!!!

Dokumenty dotyczące rekrutacji do przedszkola:
WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO SAMORZĄDOWEGO PRZEDSZKOLA
DEKLARACJA O KONTYNUOWANIU WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO
ZAŁĄCZNIKI

Dokumenty dotyczące rekrutacji do oddziału przedszkolnego:
WNIOSEK O PRZYJĘCIE DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
ZAŁĄCZNIKI

Dokumenty dotyczące rekrutacji do klasy I:
WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO KLASY I
KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO KLASY I
ZAŁĄCZNIKI

Prosimy o dokonanie wpłaty do 07 stycznia 2021 r. i przesłanie potwierdzenia na maila szkoły: sekretariat@zsswierzowa.pl
>>>OPŁATA ZA STYCZEŃ<<<
Bardzo prosimy o zwracanie uwagi podczas dokonywania wpłat – kwota musi być zgodna z podaną na wykazie!!!

Informujemy, że opłatę za obiady należy uiszczać na nr konta placówki:
BS Rymanów O. Chorkówka  94 8636 1031 2003 1502 5845 0001
W tytule należy wpisać: Imię i Nazwisko dziecka, Samorządowe Przedszkole w Świerzowej Polskiej.

Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują jego nadejścia. W przedszkolu okres poprzedzający ten wyjątkowy czas jest niezwykle pracowity.  23 grudnia tuz po śniadaniu odbyły się Jasełka przygotowane przez dzieci z grupy starszej. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały tajemnice Świąt. Dzieci w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami.  Piękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy oraz wczucie się w role.

Po  występach, przy dźwiękach kolęd i pastorałek  wszyscy  zasiedli  przy  odświętnie  nakrytych  stołach do wigilijnego obiadu.  Pani  dyrektor  złożyła  dzieciom  i  nauczycielom  przedszkola   bożonarodzeniowe  życzenia po czym każdy smakował żurku, pierożków i ciasta. Zwieńczeniem i nagrodą tego pięknego dnia były prezenty pod choinką.

Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, świąteczne stroiki, dekoracje, prezenty, życzenia i wspólna wigilia, pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.

Zdjęcia wykonał Pan Tomasz Czech

KARTKA_800x600

21 grudnia 2021 r. do Fundacji Małych Stópek przekazano 10 paczek z artykułami higienicznymi zebranymi w naszej placówce: szkole i przedszkolu. Dary trafią do podopiecznych Domu Samotnej Matki Fundacji Małych Stópek.

DSC_7161

Wszystkim, którzy włączyli się w kolejną akcję dla potrzebujących serdecznie dziękujemy!!!

spotkanie z mikołajem

Szanowni Rodzice! Drodzy Przyjaciele! Jak co roku organizowany jest jarmark na rzecz osób zmagających się z różnymi przeciwnościami losu. W tym roku Koło Gospodyń Wiejskich, Sołtys i Rada Sołecka w Świerzowej Polskiej organizują pomoc dla Pani Eweliny (która zmaga się z chorobą nowotworową). Zwracamy się do Państwa o wsparcie akcji na różne sposoby np. poprzez przekazanie ozdób i wypieków świątecznych oraz innych przedmiotów, które mogą być atrakcyjne jako prezenty pod choinkę. Zmieniajmy razem świat wokół nas na lepszy i piękniejszy. Dzieci ozdoby mogą przynosić do szkoły do piątku lub w sobotę rano do domu ludowego. Szczegóły na plakacie.265564616_2760755910887136_2935856007244606303_n

IMG_20211208_091215

IMG_20211208_091317SK PCK odpowiedziało już po raz drugi na apel Fundacji Małych Stópek zostań „Przyjacielem Życia” i zgłosiło chęć przeprowadzenia akcji „PACZUSZKA DLA MALUSZKA”. Na choinkach w szkole i przedszkolu zawieszono specjalne bombki, na których znajduje się informacja o artykułach potrzebnych do pielęgnacji niemowląt. Prosimy ludzi o dobrym sercu o wsparcie akcji i zabranie z choinki bombki oraz zakupienie artykułów higienicznych i złożenie pod choinką w szkole i przedszkolu. Akcja trwa od 9 grudnia do 15 grudnia 2021 r. Zebrane dary zostaną odwiezione do wskazanego przez fundację Domu Samotnej Matki. Serdecznie dziękujemy.
 

Wszystkie dzieci Mikołaja kochają,
wszystkie dzieci na Niego czekają.
Moc prezentów każdemu przyniesie,
każde dziecko z prezentów się cieszy…

6 grudnia wszystkie przedszkolaki z utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa – Świętego Mikołaja. Już od samego rana nasłuchiwały dźwięku dzwoneczków. Mikołaj przybył do nas niedługo po śniadaniu. Kiedy już Go zobaczyliśmy, serca zabiły nam raźniej, a niektórzy to się nawet przestraszyli – czyżby nie byli zawsze grzeczni? Niemożliwe, w naszym przedszkolu są same zuchy! Dzieci gorąco powitały Mikołaja wierszem i piosenką. Potem nastąpił najprzyjemniejszy moment: wręczanie prezentów i sesja fotograficzna z Mikołajem wykonana przez pana Tomasza Czecha. Pożegnaliśmy naszego przyjaciela aż na rok. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku też zasłużymy na prezenty. 
Spotkanie z Mikołajem odbyło się z inicjatywy Rady Rodziców.

Dziękujemy Święty Mikołaju!

Prosimy o dokonanie wpłaty do 05 grudnia 2021 r. i przesłanie potwierdzenia na maila szkoły: sekretariat@zsswierzowa.pl
>>>OPŁATA ZA GRUDZIEŃ<<<
Bardzo prosimy o zwracanie uwagi podczas dokonywania wpłat – kwota musi być zgodna z podaną na wykazie!!!

Informujemy, że opłatę za obiady należy uiszczać na nr konta placówki:
BS Rymanów O. Chorkówka  94 8636 1031 2003 1502 5845 0001
W tytule należy wpisać: Imię i Nazwisko dziecka, Samorządowe Przedszkole w Świerzowej Polskiej.

dzien_pluszowego_misia

25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem- Misiem. Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, białe, wprost bajecznie kolorowe a każdy był piękny i wyjątkowy. W poszczególnych grupach było mnóstwo atrakcji i integracja, a wszystkie dzieci odwiedził pluszowy Miś. Dzień ten był pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach.

 W poniedziałek 22 listopada o godzinie 16.00 na sali gimnastycznej odbyła się konferencja szkoleniowa „Dziecko jako wartość – rola współpracy pomiędzy domem, przedszkolem i szkołą w wychowaniu i rozwoju dziecka”. W szkoleniu wzięli udział nauczyciele i rodzice uczniów. Szkolenie poprowadziła Pani dr Barbara Lulek  i poruszona w nim była współpraca pomiędzy rodzicami, nauczycielami i dzieckiem. Chcąc właściwie przekazać wiedzę i umiejętności swoim uczniom konieczne jest nawiązanie współpracy. Trwały i głęboki proces wychowawczy przebiega w toku kontaktów nauczyciela i rodziców z uczniem, które są podstawą efektywnego uczenia. Jeżeli ich relacje opierają się na partnerstwie, wówczas w naturalny sposób kształtuje się oczekiwane zachowanie ucznia. Współpraca wymaga od podmiotów nie tylko wzajemnego partnerstwa, a więc zaufania, poszanowania cudzej godności, jedności oraz podmiotowości, ale również pełnej świadomości i akceptacji przyjętych celów. Ponadto oczekuje także przyjęcia jednolitego programu działania, dokonania podziału pracy, świadomości ograniczeń własnej swobody wynikającej z podziału pracy. Stosunki współpracy powinny być partnerskie, a podejmowane czynności oparte na współdziałaniu i podmiotowości. Bez wątpienia współpraca jest atrybutem, do którego należy dążyć i urzeczywistniać go w szkole. W niej zawiera się sens i kierunek zmian, ale jednocześnie jest fundamentem, na którym szkoła musi się oprzeć, by wypełnić swoją misję sprostania wyzwaniom współczesnego i przyszłego świata.