Aktualności Przedszkole

Prosimy o dokonanie wpłaty do 07 stycznia 2021 r. i przesłanie potwierdzenia na maila szkoły: sekretariat@zsswierzowa.pl
>>>OPŁATA ZA STYCZEŃ<<<
Bardzo prosimy o zwracanie uwagi podczas dokonywania wpłat – kwota musi być zgodna z podaną na wykazie!!!

Informujemy, że opłatę za obiady należy uiszczać na nr konta placówki:
BS Rymanów O. Chorkówka  94 8636 1031 2003 1502 5845 0001
W tytule należy wpisać: Imię i Nazwisko dziecka, Samorządowe Przedszkole w Świerzowej Polskiej.

Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują jego nadejścia. W przedszkolu okres poprzedzający ten wyjątkowy czas jest niezwykle pracowity.  23 grudnia tuz po śniadaniu odbyły się Jasełka przygotowane przez dzieci z grupy starszej. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały tajemnice Świąt. Dzieci w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami.  Piękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy oraz wczucie się w role.

Po  występach, przy dźwiękach kolęd i pastorałek  wszyscy  zasiedli  przy  odświętnie  nakrytych  stołach do wigilijnego obiadu.  Pani  dyrektor  złożyła  dzieciom  i  nauczycielom  przedszkola   bożonarodzeniowe  życzenia po czym każdy smakował żurku, pierożków i ciasta. Zwieńczeniem i nagrodą tego pięknego dnia były prezenty pod choinką.

Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, świąteczne stroiki, dekoracje, prezenty, życzenia i wspólna wigilia, pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.

Zdjęcia wykonał Pan Tomasz Czech

KARTKA_800x600

21 grudnia 2021 r. do Fundacji Małych Stópek przekazano 10 paczek z artykułami higienicznymi zebranymi w naszej placówce: szkole i przedszkolu. Dary trafią do podopiecznych Domu Samotnej Matki Fundacji Małych Stópek.

DSC_7161

Wszystkim, którzy włączyli się w kolejną akcję dla potrzebujących serdecznie dziękujemy!!!

spotkanie z mikołajem

Szanowni Rodzice! Drodzy Przyjaciele! Jak co roku organizowany jest jarmark na rzecz osób zmagających się z różnymi przeciwnościami losu. W tym roku Koło Gospodyń Wiejskich, Sołtys i Rada Sołecka w Świerzowej Polskiej organizują pomoc dla Pani Eweliny (która zmaga się z chorobą nowotworową). Zwracamy się do Państwa o wsparcie akcji na różne sposoby np. poprzez przekazanie ozdób i wypieków świątecznych oraz innych przedmiotów, które mogą być atrakcyjne jako prezenty pod choinkę. Zmieniajmy razem świat wokół nas na lepszy i piękniejszy. Dzieci ozdoby mogą przynosić do szkoły do piątku lub w sobotę rano do domu ludowego. Szczegóły na plakacie.265564616_2760755910887136_2935856007244606303_n

IMG_20211208_091215

IMG_20211208_091317SK PCK odpowiedziało już po raz drugi na apel Fundacji Małych Stópek zostań „Przyjacielem Życia” i zgłosiło chęć przeprowadzenia akcji „PACZUSZKA DLA MALUSZKA”. Na choinkach w szkole i przedszkolu zawieszono specjalne bombki, na których znajduje się informacja o artykułach potrzebnych do pielęgnacji niemowląt. Prosimy ludzi o dobrym sercu o wsparcie akcji i zabranie z choinki bombki oraz zakupienie artykułów higienicznych i złożenie pod choinką w szkole i przedszkolu. Akcja trwa od 9 grudnia do 15 grudnia 2021 r. Zebrane dary zostaną odwiezione do wskazanego przez fundację Domu Samotnej Matki. Serdecznie dziękujemy.
 

Wszystkie dzieci Mikołaja kochają,
wszystkie dzieci na Niego czekają.
Moc prezentów każdemu przyniesie,
każde dziecko z prezentów się cieszy…

6 grudnia wszystkie przedszkolaki z utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa – Świętego Mikołaja. Już od samego rana nasłuchiwały dźwięku dzwoneczków. Mikołaj przybył do nas niedługo po śniadaniu. Kiedy już Go zobaczyliśmy, serca zabiły nam raźniej, a niektórzy to się nawet przestraszyli – czyżby nie byli zawsze grzeczni? Niemożliwe, w naszym przedszkolu są same zuchy! Dzieci gorąco powitały Mikołaja wierszem i piosenką. Potem nastąpił najprzyjemniejszy moment: wręczanie prezentów i sesja fotograficzna z Mikołajem wykonana przez pana Tomasza Czecha. Pożegnaliśmy naszego przyjaciela aż na rok. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku też zasłużymy na prezenty. 
Spotkanie z Mikołajem odbyło się z inicjatywy Rady Rodziców.

Dziękujemy Święty Mikołaju!

Prosimy o dokonanie wpłaty do 05 grudnia 2021 r. i przesłanie potwierdzenia na maila szkoły: sekretariat@zsswierzowa.pl
>>>OPŁATA ZA GRUDZIEŃ<<<
Bardzo prosimy o zwracanie uwagi podczas dokonywania wpłat – kwota musi być zgodna z podaną na wykazie!!!

Informujemy, że opłatę za obiady należy uiszczać na nr konta placówki:
BS Rymanów O. Chorkówka  94 8636 1031 2003 1502 5845 0001
W tytule należy wpisać: Imię i Nazwisko dziecka, Samorządowe Przedszkole w Świerzowej Polskiej.

„Święty Andrzeju daj nam znać, co się będzie z nami dziać”

W naszym przedszkolu co roku podtrzymujemy tradycje związane z „Andrzejkami”. Temu wydarzeniu towarzyszyły zabawy i wróżby andrzejkowe. Wszystko to odbywało się w rytm tańców i śpiewów z animatorami panem Bogusławem Packiem i panią Karoliną Maciejczyk. Gościliśmy również wróżki i wróżbitę z Samorządu Uczniowskiego. Przyszłość przepowiadana była na wiele sposobów: losowanie karteczek z zawodami, przekłuwanie balonów, „wędrówka butów” itp. Wśród atmosfery tańca, wróżb i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznania naszej ludowej tradycji.

dzien_pluszowego_misia

25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem- Misiem. Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, białe, wprost bajecznie kolorowe a każdy był piękny i wyjątkowy. W poszczególnych grupach było mnóstwo atrakcji i integracja, a wszystkie dzieci odwiedził pluszowy Miś. Dzień ten był pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach.

 W poniedziałek 22 listopada o godzinie 16.00 na sali gimnastycznej odbyła się konferencja szkoleniowa „Dziecko jako wartość – rola współpracy pomiędzy domem, przedszkolem i szkołą w wychowaniu i rozwoju dziecka”. W szkoleniu wzięli udział nauczyciele i rodzice uczniów. Szkolenie poprowadziła Pani dr Barbara Lulek  i poruszona w nim była współpraca pomiędzy rodzicami, nauczycielami i dzieckiem. Chcąc właściwie przekazać wiedzę i umiejętności swoim uczniom konieczne jest nawiązanie współpracy. Trwały i głęboki proces wychowawczy przebiega w toku kontaktów nauczyciela i rodziców z uczniem, które są podstawą efektywnego uczenia. Jeżeli ich relacje opierają się na partnerstwie, wówczas w naturalny sposób kształtuje się oczekiwane zachowanie ucznia. Współpraca wymaga od podmiotów nie tylko wzajemnego partnerstwa, a więc zaufania, poszanowania cudzej godności, jedności oraz podmiotowości, ale również pełnej świadomości i akceptacji przyjętych celów. Ponadto oczekuje także przyjęcia jednolitego programu działania, dokonania podziału pracy, świadomości ograniczeń własnej swobody wynikającej z podziału pracy. Stosunki współpracy powinny być partnerskie, a podejmowane czynności oparte na współdziałaniu i podmiotowości. Bez wątpienia współpraca jest atrybutem, do którego należy dążyć i urzeczywistniać go w szkole. W niej zawiera się sens i kierunek zmian, ale jednocześnie jest fundamentem, na którym szkoła musi się oprzeć, by wypełnić swoją misję sprostania wyzwaniom współczesnego i przyszłego świata.

Zapraszamy do obejrzenia jesiennej sesji fotograficznej przedszkolaków. Zdjęcia wykonał pan Artur Jasłowski. Dziekujemy

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”
Wisława Szymborska 

Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, dlatego 16 listopada dzieci z grupy starszej wybrały się na wycieczkę do Gminnej Biblioteki w Chorkówce. W bibliotece przywitał nas pan Bogusław oraz pani Karolina i zaprosili do zwiedzania. Dzieci z zainteresowaniem przyglądały się książkom poukładanym równo na półkach, a szczególnie pozycjom przeznaczonym dla najmłodszych. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane bajeczki. Pani Karolina w towarzystwie Krokodyla w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Przedszkolaki wysłuchały również z uwagą przeczytanych wierszy – o mądrej sowie. Znakomicie poradziły sobie z rozwiązywaniem zagadek związanych z postaciami  znanych im bajek. W kolejnej części spotkania poruszana była tematyka patriotyczna, dzieci min. recytowały wiersz Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”. Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali zakładkę do książki, odblask komunikacyjny oraz cukierki. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza, ale na pewno nie ostatnia wizyta w bibliotece. W podziękowaniu za oprowadzenie po świecie książki dzieci wręczyły laurkę.
Prowadzący lekcję biblioteczną Pan Bogusław Pacek serdecznie zaprasza wszystkich przedszkolaków wraz z rodzicami do wzięcia udziału w projekcie „Mała książka – wielki człowiek”. Po więcej informacji zapraszamy do biblioteki.
Dziękujemy Panu S. Smolik za poświęcenie prywatnego czasu podczas przewozu dzieci do biblioteki.

10 listopada w naszym przedszkolu dzieci obchodziły Narodowe Święto Niepodległości. Było biało – czerwono uroczyście i odświętnie. Przedszkolaki z dumą recytowały wiersze, tańczyły narodowe tańce, śpiewały piosenki o Polsce jej symbolach, zwyczajach i tradycjach. Występy dzieci oprawione były w biało – czerwone barwy bliskie sercu każdego Polaka, towarzyszyły im narodowe flagi i kotyliony. Ponadto nasze przedszkole wzięło udział w akcji „Przedszkole i szkoła do hymnu”, podczas której dzieci ze wszystkich grup wiekowych o godzinie 11:11 zaśpiewały „Mazurka Dobrowskiego”.

9 listopada w naszym przedszkolu wystąpił Teatr „Maska” z Krakowa w spektaklu pt. „Na misiowych urodzinach najważniejsza jest rodzina”. Teatr „Maska” nie zawiódł dziecięcej publiczności, świetna zabawa i roześmiane twarze podczas spektaklu były najlepszym dowodem. Każdy przedszkolak mógł niemal czuć się jak gość na urodzinach u Misi Matysi, na których był tort oraz tańce „wygibańce” . Młoda, dziecięca widownia była zachwycona przedstawieniem i spontanicznie reagowała na wydarzenia dziejące się na scenie. Oprócz wspaniałej zabawy występom artystycznym towarzyszyło ważne przesłanie, że rodzina jest najważniejsza, zaś jej członkowie powinni się wspierać i pomagać sobie w trudnych chwilach.

W celu podniesienia komfortu wypoczynku naszych milusińskich, Dyrekcja Zespołu Szkół w Świerzowej Polskiej zwróciła się z prośbą o sfinansowanie zakupu prześcieradeł na leżaczki do przedszkola. Prośba  spotkała się z pozytywnym odbiorem. Dzięki wsparciu Gminy Chorkówka i Rady Rodziców udało się dokonać zakupu 54 prześcieradeł na leżaczki do grup młodszych. Gmina Chorkówka udzieliła wsparcia finansowego w kwocie 900,00 złotych, a Rada Rodziców w kwocie 180,00 złotych. Ponadto Rada Rodziców zakupiła suszarkę, która będzie wykorzystywana do suszenia wypranych prześcieradeł.
Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy!

zawiadomienie 001

Piękna październikowa pogoda sprzyja spacerom oraz zabawom na świeżym powietrzu. Mamy okazję obserwować zmieniającą się przyrodę i eksplozję jesiennych barw. Dodatkowo ze spacerów wracamy zawsze z kieszeniami pełnymi jesiennych darów: kasztanów, żołędzi i pięknych liści. 
Przyroda inspiruje również naszych najmłodszych do tworzenia ciekawych prac plastycznych.

Prosimy o dokonanie wpłaty do 05 listopada 2021 r. i przesłanie potwierdzenia na maila szkoły: sekretariat@zsswierzowa.pl
>>>OPŁATA ZA LISTOPAD<<<
Bardzo prosimy o zwracanie uwagi podczas dokonywania wpłat – kwota musi być zgodna z podaną na wykazie!!!

Informujemy, że opłatę za obiady należy uiszczać na nr konta placówki:
BS Rymanów O. Chorkówka  94 8636 1031 2003 1502 5845 0001
W tytule należy wpisać: Imię i Nazwisko dziecka, Samorządowe Przedszkole w Świerzowej Polskiej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich rodzicom za czas i zaangażowanie włożone w przygotowanie prac do udziału w konkursie plastycznym „Bajkowa kukiełka”, organizowanym przez  nasze przedszkole.

Zadaniem uczestników było wykonanie z dowolnych materiałów samodzielnie lub też przy pomocy rodziców, kukiełki ulubionej postaci bajkowej. Wszystkie prace prezentowały wysoki poziom artystyczny i dlatego wybór  był bardzo trudny, (wpłynęło 25 prac). Jednakże, decyzją jury, wyróżnione zostały 4 kukiełki wykonane przez:

Julia Pałys
Natalia Blicharczyk
Antoni Żółkoś
Wiktoria Smolik

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 21 października. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy  oraz nagrody. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

Sponsorem nagród byli: pani A. Pałys i pan P. Kozubal.

Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” zaprasza wszystkie dzieci na spektakle teatralne, które odbędą się w naszym przedszkolu w następujących terminach:

 • 9.11.2021 r. tytuł spektaklu; „Na misiowych urodzinach najważniejsza jest rodzina”
 • 14.12.2021 r. tytuł spektaklu; „Zimowa afera, ktoś porwał renifera!”

Przewodniczący Rady Rodziców zwraca się z prośbą o dokonywanie wpłat na Radę Rodziców w kwotach: 35 zł na pierwsze dziecko, 20 zł na drugie i kolejne dziecko. Wpłat należy dokonywać na rachunek bankowy: 62 8636 1031 3011 1502 3607 0001

DEN21

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z Art. 74. Karty Nauczyciela w dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, 14 października każdego roku, obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych. W tym dniu szkoła zapewnia dzieciom opiekę na świetlicy szkolnej.

13 października dzieci z naszego przedszkola z uśmiechem na twarzy i wielką radością wraz z nauczycielami wybrały się na wycieczkę do Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu. Po przybyciu na miejsce odbyła się interesująca lekcja muzealna, dzięki której przedszkolaki lepiej poznały życie i twórczość poetki. Dzieci wysłuchały również kilku fragmentów bajeczek autorstwa Marii Konopnickiej. Dopełnieniem programu wycieczki był wspólny spacer po zabytkowym parku.
Dziękujemy pani dyrektor Małgorzacie Frączek za wsparcie nauczycieli w opiece nad dziećmi.

Ze względu na pogodę i jej zmienność miejsce wycieczki uległo zmianie. Przedszkolaki jadą do Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu. Wycieczka odbędzie się 13.10.2021 r., wyjazd po śniadaniu, powrót ok. godz. 13:00. Koszt wycieczki 15 zł. Prosimy o dokonanie wpłaty u wychowawców do 11.10.2021 r. W przypadku nieobecności dziecka kwota nie podlega zwrotowi. Cena wycieczki obejmuje przejazd autokarem i przewodnika.

Prosimy o dokonanie wpłaty do 05 października 2021 r. i przesłanie potwierdzenia na maila szkoły: sekretariat@zsswierzowa.pl
>>>OPŁATA ZA PAŹDZIERNIK<<<
Bardzo prosimy o zwracanie uwagi podczas dokonywania wpłat – kwota musi być zgodna z podaną na wykazie!!!

Informujemy, że opłatę za obiady należy uiszczać na nr konta placówki:
BS Rymanów O. Chorkówka  94 8636 1031 2003 1502 5845 0001
W tytule należy wpisać: Imię i Nazwisko dziecka, Samorządowe Przedszkole w Świerzowej Polskiej.

download

1 października nasze przedszkole włączyło się w obchody Światowego Dnia Uśmiechu. Pomysłodawcą radosnego święta jest Harvey Ball, autor symbolu żółtej uśmiechniętej buzi.
Głównym celem jest uświadomienie dzieciom znaczenia optymistycznego podejścia do życia. Uśmiech nic nas nie kosztuje, a jak wiele może znaczyć dla drugiego człowieka. Dzielmy się nim, każdego dnia.

Zabawy w tym dniu miały każdego przedszkolaka wprawić w dobry nastrój i wywołać dużo uśmiechu na twarzy.  Doskonaliliśmy umiejętność rozpoznawania i nazywania uczuć. Wykonaliśmy „wesołe” prace plastyczne.

download

Z okazji Waszego święta
życzymy Wam:
zabaw szalonych,
snów kolorowych,
przygód wspaniałych,
przyjaciół doskonałych,
góry słodkości,
mnóstwo radości!!!

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu we wszystkich  grupach dziewczynki wręczały chłopcom upominki; własnoręcznie namalowane laurki, krawaty, medale, złożyły  również życzenia i zaśpiewały „Sto lat”. Nie zabrakło też słodkości dla wszystkich dzieci.

Dziękujemy dziewczynkom z Samorządu Uczniowskiego za przygotowanie pysznej galaretki z owocami.

 

 „Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka został ustanowiony Uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej i przypada na dzień 20 września. Święto to ma na celu podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju najmłodszych dzieci. W poniedziałek 20 września w naszym przedszkolu na dzieci czekała moc atrakcji. Tego dnia pani dyrektor Małgorzata Frączek  powitała wszystkich, złożyła przedszkolakom życzenia i zaprosiła do wspólnej zabawy. Każde dziecko otrzymało odznakę dzielnego i wesołego przedszkolaka oraz kolorowankę.  Dzieci tańczyły wspólnie z wychowawcami do znanych piosenek, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz zmagały się z „uciekającymi” kolorowymi balonami. Dla wszystkich był to dzień wyjątkowy – pełen wrażeń i pozytywnych emocji. 
Dziękujemy rodzicom Julii Michałek za przygotowanie gadżetów do foto ramki.

unnamed

Zostaw_mnie_w_domu

Pierwsze dni września w naszym przedszkolu były pełne wrażeń! Co prawda nie należały do najłatwiejszych, szczególnie dla naszych najmłodszych wychowanków, ale każdy kolejny dzień upływa w coraz spokojniejszej atmosferze. Było radośnie, zabawnie, odkrywczo, ciekawie, a to dopiero początek naszej przedszkolnej przygody… Obok zajęć, licznych gier i zabaw znalazł się także czas na pobyt w ogrodzie przedszkolnym. 
Rodzicom życzymy wytrwałości, a dzieciom wspaniałej zabawy, wielu nowych doświadczeń, niespożytej energii i ciekawości w odkrywaniu świata zabawy i nauki w nowym roku szkolnym!!!

Prosimy o dokonanie wpłaty do 05 września 2021 r. i przesłanie potwierdzenia na maila szkoły: sekretariat@zsswierzowa.pl
>>>OPŁATA ZA WRZEŚIEŃ<<<
Bardzo prosimy o zwracanie uwagi podczas dokonywania wpłat – kwota musi być zgodna z podaną na wykazie!!!

Informujemy, że opłatę za obiady należy uiszczać na nr konta placówki:
BS Rymanów O. Chorkówka  94 8636 1031 2003 1502 5845 0001
W tytule należy wpisać: Imię i Nazwisko dziecka, Samorządowe Przedszkole w Świerzowej Polskiej.

INFORMACJE OGÓLNE NA NOWY ROK SZKOLNY 2021/2022

DRODZY RODZICE PRZEDSZKOLAKÓW!

Wszystkie dzieci wracają do przedszkola z zachowaniem zasad i procedur bezpieczeństwa – jak w zeszłym roku.

Jeżeli sytuacja epidemiczna ulegnie zmianie, niezwłocznie przekażemy wszelkie decyzje i ustalenia.

Zachęcamy Państwa do śledzenia strony internetowej przedszkola.

Prosimy o przestrzeganie zaleceń GIS-u, wytycznych i procedur.

 Wszystkie procedury i działania wynikają z obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa Państwu, dzieciom oraz pracownikom przedszkola.

https://www.gov.pl/web/gis/wytyczne-przeciwepidemiczne-glownego-inspektora-sanitarnego-dla-przedszkoli-oddzialow-przedszkolnych-w-szkole-podstawowej-i-innych-form-wychowania-przedszkolnego-oraz-instytucji-opieki-nad-dziecmi-w-wieku-do-lat-3—v-aktualizacja

 Przypominamy, że wszystkie dzieci przyprowadzane do przedszkola muszą być zdrowe, bez żadnych oznak choroby (w tym zaczerwienione oczy, katar, kaszel, gorączka, bóle brzucha, głowy i gardła itp.). W dalszym ciągu obowiązuje reżim sanitarny.

 

W dniu 1 września 2021 roku o godz. 15:30 odbędzie się zebranie organizacyjne Dyrektora Zespołu Szkół  w Świerzowej Polskiej z rodzicami dzieci uczęszczającymi do Samorządowego Przedszkola w Świerzowej Polskiej na sali gimnastycznej w budynku B.

Przedszkole rozpoczyna normalną pracę w dniu 1 września 2021 r. od rana. Rodzice przyprowadzają dzieci na zdeklarowane wcześniej godziny.

WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA GR. I i II

3/4 i 4/5 latki

Pomoce i przybory przedszkolne:

 • piórnik
 • ołówek
 • temperówka
 • gumka
 • kredki ołówkowe
 • kredki woskowe „Bambino”
 • nożyczki
 • klej
 • papier kolorowy
 • plastelina
 • blok z kolorowymi kartkami
 • teczka z gumka na prace plastyczne
 • farby plakatowe i akwarelowe
 • pędzel gruby i cienki
 • pantofle
 • ryza papieru
 • ręcznik papierowy

Wszystkie pomoce prosimy podpisać

Grupa III – 5 i 6 – latki

 • piórnik – tuba
 • ołówek
 • temperówka
 • gumka
 • kredki ołówkowe
 • kredki woskowe „Bambino”
 • nożyczki
 • klej w sztyfcie
 • papier kolorowy
 • plastelina
 • blok z kolorowymi kartkami
 • blok techniczny (biały i kolorowy)
 • teczka z gumka na prace plastyczne
 • farby plakatowe i akwarelowe
 • pędzel gruby i cienki
 • pantofle
 • ryza papieru
 • ręcznik papierowy
 • zeszyt w linie 16 – kartkowy
 • zeszyt w kratkę 16 – kartkowy

Wszystkie pomoce prosimy podpisać