Aktualności Przedszkole

19 czerwca przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Fabryki Czekolady w Korczynie.
Jest to pierwsza na Podkarpaciu Pijalnia Czekolady w stylu starej fabryki – ściany z czerwonej cegły, rury pod sufitem i maszyny, które pokazują, jaki proces musi przejść ziarno kakaowca, zanim stanie się aromatyczną , słodką czekoladą. Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach, które rozpoczęły się prelekcją na temat produkcji czekolady od ziarenka do tabliczki. Podczas warsztatów dzieci miały okazję wykonać własnego czekoladowego lizaka oraz zaprojektować i ozdobić tabliczkę czekolady. Podczas całej prezentacji pani chocolatier (czekoladnik) częstowała wszystkich różnymi czekoladami: gorzką, mleczną, białą a nawet różową z owocowymi dodatkami. Następnie dzieci obejrzały film na temat „Jak powstaje czekolada od ziarna aż po tabliczkę”. Przedszkolaki miały również czas wolny, mogły pobawić się na interaktywnej podłodze oraz w sali zabawowej wypełnionej piłeczkami. Na zakończenie wycieczki każdy otrzymał pamiątkowy dyplom.

18 czerwca 2019 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. Pani dyrektor podziękowała wszystkim za cały rok pracy. Każdemu przedszkolakowi wręczyła książkę oraz pamiątkowy dyplom.
Wszystkim życzymy słonecznych, pełnych przygód, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

Uzdolnionym plastycznie przedszkolakiem okazał Alan Buczyński z grupy 5/6 latków. dziecko od najmłodszych lat wykazywało niebanalny talent do twórczości plastyczno – technicznej. Jego oryginalne i kreatywne pomysły inspirowały rówieśników do artystycznej pracy. W związku z tym na korytarzu przedszkolnym została zorganizowana wystawka jego prac.

tekst p. Renata Kobak

7 czerwca w Zespole Szkół w Zręcinie odbyła się spartakiada dla przedszkolaków, w której wzięły udział dzieci 5/6 letnie z terenu Gminy Chorkówka:
– Baśniowa Kraina z Chorkówki,
– Samorządowe Przedszkole z Świerzowej P.
– Samorządowe Przedszkole ze Zręcina,
– Oddział zerowy „Tęczowa Zerówka” ze Zręcina.
W skład jednej drużyny wchodziło 10 osób. Celem spartakiady była „zdrowa” rywalizacja sportowa, przestrzeganie reguł, współpraca i współdziałanie w zespole oraz integracja zespołu. Wszystkich konkurencji było 12, każda oceniana punktowo. Po zakończeniu zaplanowanych rozgrywek wszystkie dzieci zostały zaproszone na poczęstunek. Po obradach jury zostały ogłoszone wyniki:
I miejsce Samorządowe Przedszkole ze Zręcina,
II miejsce Samorządowe Przedszkole z Świerzowej P.
III miejsce Baśniowa Kraina z Chorkówki
IV miejsce Oddział zerowy „Tęczowa Zerówka” ze Zręcina.
W nagrodę wszyscy uczestnicy otrzymali medale, pamiątkowe koszulki, a drużyny puchar za zdobyte miejsca.
Wszystkim gratulujemy i do zobaczenia za rok!

tekst p. Elżbieta Dubis


W sobotę 25 maja 2019 roku przy pięknej słonecznej pogodzie odbył się Piknik Rodzinny w Świerzowej Polskiej z okazji Dnia Matki, Dnia Ojca, Dnia Dziecka. Organizatorami tej plenerowej imprezy byli: Zespół Szkół w Świerzowej Polskiej, radni miejscowości Świerzowa Polska p. Alina Celej i p. Piotr Kozubal, pani sołtys Bogusława Kawalec wraz z Radą Sołecką, Koło Gospodyń Wiejskich i OSP w Świerzowej Polskiej oraz GOK w Chorkówce.
Swoją obecnością zaszczycili nas Wójt Gminy Chorkówka Grzegorz Węgrzynowski i niektórzy sponsorzy.
Uroczystość rozpoczęła się o 14.30 gorącym powitaniem zebranych gości przez panią dyrektor i pana wicedyrektora Zespołu Szkół oraz panią sołtys wsi Świerzowa Polska. Imprezę uatrakcyjniły dzieci i młodzież szkolna swoimi występami w różnych kategoriach, m.in.: recytacja, śpiew, scenki teatralne, taniec, balet, gra na instrumencie, występ chóru, pokaz judo. Nie zabrakło również atrakcyjnych konkurencji: przeciąganie liny: mamy kontra tatusiowie, rozgrywki szachowe, konkurs plastyczny: „Mój sklep zielony koszyk”. Rada Sołecka, Koło Gospodyń zapewniły obfity bufet a rodzice uczniów ze szkoły i przedszkola postarali się o pyszne ciasta. Całkowity dochód z pikniku przeznaczony będzie na zorganizowanie uroczystości 600-lecia Świerzowej Polskiej, która odbędzie się 28 września 2019 r.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za przybycie i wsparcie finansowe a rodzicom za przepyszne ciasta!

tekst p. Małgorzata Pelczar i p. Małgorzata Jakubowska

22 maja 2019 r. w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski pod hasłem: „Przedszkolak w świecie poezji”. Do konkursu przystąpiło 12 dzieci (po 6 z każdej grupy przedszkolnej). Dzieci bardzo solidnie przygotowały się do konkursu; recytowały wiersze znanych autorów poezji dziecięcej. Jury po wysłuchaniu wszystkich uczestników postanowiło nagrodzić wszystkie dzieci, a troje z nich szczególnie wyróżnić.

Są to:
– Aleksandra Zubel
– Nikola Duplaga
– Kaja Szkudlarek

Pozostałe dzieci biorące udział w konkursie to:
– Nadia Wójtowicz
– Ignacy Henzel
– Adam Prętnik
– Oskar Rachwał
– Szymon Szklarski
– Milena Gajewska
– Patrycja Smolik
– Mikołaj Prajzner

Wszystkie dzieci otrzymały upominki w postaci książek oraz dyplomy pamiątkowe.

Bardzo dziękujemy wszystkim Dzieciom oraz ich Rodzicom za czas poświęcony na przygotowanie swoich pociech do konkursu.

tekst p. Renata Kobak

21 maja do naszego przedszkola zawitali artyści teatru kukiełkowego „Tomcio” z Nowego Sącza, którzy przedstawili nam spektakl „Krowa kłamczucha”. Sztuka w zabawnej formie opowiadała o niesfornej krowie, która okłamywała swoich bliskich. Na szczęście krowa zrozumiała, że źle postępowała, przeprosiła za swoje zachowanie i obiecała nigdy więcej już nikogo nie okłamać. Z teatrzyku wypływał cenny morał uczący prawdomówności, umiejętności wybaczania i prawdziwej przyjaźni. Na zakończenie dzieci gromkimi brawami podziękowały aktorom za spektakl.

Szanowni Rodzice,

W związku z tym, że planowane jest zorganizowanie opieki przedszkolnej w okresie od 1 do 26 lipca br. w przedszkolach, dla których organem prowadzącym jest Gmina Chorkówka, przekazujemy Państwu kilka niezbędnych informacji.

Dyżury opieki nad dziećmi pełnione będą w tym roku w dwóch  przedszkolach samorządowych, tj.:
1) od 01.07.2019 r. do 12.07.2019 r. – Samorządowe Przedszkole w Chorkówce „Baśniowa Kraina”,
2) od 15.07.2019 r. do 26.07.2019 r. – Samorządowe Przedszkole w Zręcinie.

Opieką w ramach „wakacyjnego dyżuru” mogą być objęte dzieci uczęszczające aktualnie (tj. w roku szkolnym 2018/2019) do ww. przedszkoli oraz do Samorządowego Przedszkola w Świerzowej Polskiej.

Rodzice zdecydowani na korzystanie z takiej formy opieki nad dziećmi w czasie wakacji, powinni w terminie do 24 maja br. złożyć stosowną deklarację.

Jeżeli rodzic jest zdecydowany tylko na jeden z ww. terminów, to powinien złożyć deklarację jedynie na ten okres. Jeżeli zaś chce aby dziecko miało zapewnioną opiekę przez cztery tygodnie (tj. od 1 do 26 lipca br.) to deklarację musi złożyć oddzielnie na każdy okres, u dyrektora przedszkola, do którego aktualnie uczęszcza dziecko.

Dzieci w czasie pobytu w przedszkolu będą objęte pięciogodzinną bezpłatną opieką w godzinach od 7:30 do 12:30 (w ramach realizacji tzw. podstawy programowej), natomiast za każdą dodatkową godzinę rodzic będzie zobowiązany ponieść odpłatność w wysokości 1,00 zł za każdą godzinę pobytu dziecka w przedszkolu (od 6:30, nie dłużej niż do 15:30).

Dodatkowo rodzic zobowiązany będzie ponieść koszt wyżywienia dziecka – około 7,00 zł za 1 dzień pobytu (3 posiłki: śniadanie, obiad dwudaniowy i podwieczorek – koszt żywienia dzieci może ulec zmianie w zależności od liczby dzieci żywionych).

W sytuacji dużego zainteresowania „wakacyjnym dyżurem”, przy naborze dzieci do przedszkoli będzie brana pod uwagę ilość godzin dziennego czasu pobytu dziecka w przedszkolu.

Wyjaśniamy, że w tym roku wyjątkowo nie będzie dyżuru wakacyjnego w Samorządowym Przedszkolu w Świerzowej Polskiej. Jest to spowodowane tym, że na okres wakacji planowany jest remont części budynku Szkoły Podstawowej w Świerzowej Polskiej, w której mieszczą się pomieszczenia przedszkola oraz pomieszczenia kuchenne.

Dodatkowe informacje można uzyskać u dyrektorów ww. przedszkoli, skąd również można pobrać deklaracje udziału dzieci w „wakacyjnym dyżurze przedszkolnym”.

6 maja do naszej placówki zostali zaproszeni wyjątkowi goście – strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Świerzowej Polskiej. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Cenną wskazówką była informacja jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób oraz w jaki sposób przewidywać i unikać zagrożeń podczas wspólnych zabaw z rówieśnikami. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiania wyposażenia, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej pracy. Przedszkolaki bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i chętnie odpowiadały na zadawane pytania.
Składamy serdeczne podziękowania strażakom, którzy umożliwili naszym podopiecznym poznanie ich zawodu.

17 kwietnia 2019 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Przygotowana została przez uczniów klasy II i III. Przypomnieli oni o tradycjach wielkanocnych recytując wiersze i śpiewając wesołe piosenki. Na koniec uroczystości uczniowie złożyli serdeczne życzenia świąteczne wszystkim zebranym.
„Zdrowia i radości
a pod Waszym skromnym dachem
niech spokój zagości.”

3 kwietnia przedszkolaki wybrały się wraz z nauczycielami i opiekunami do pobliskiego gospodarstwa rolnego. W tym dniu dzieci miały okazję zapoznać się z pracą rolnika w czterech porach roku. Oglądały maszyny rolnicze, zapoznały się z ich nazwami oraz przeznaczeniem. Obserwowały zwierzęta: kury, koguta i kwokę z kurczętami. Dziękujemy panu Stanisławowi Socha za zaproszenie i oprowadzenie po gospodarstwie.

tekst p. Mariola Zięba

Informuję, że od jutra tj. od 10 kwietnia 2019 r. Samorządowe Przedszkole w Świerzowej Polskiej podejmuje pracę według normalnego harmonogramu.

Dyrektor Zespołu Szkół w Świerzowej Polskiej
Małgorzata Pelczar

„Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki…”
                                             E. Budryk

W czwartek 21 marca świętowaliśmy pierwszy dzień wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia dzieci przyszły ubrane na zielono, żółto, pomarańczowo i biało. Uroczystość powitania wiosny rozpoczęła się na sali gimnastycznej od prezentacji wierszy i piosenek o tematyce wiosennej poszczególnych grup przedszkolnych i klas 0-III. Nie zabrakło również konkursów, gier związanych z tematyką pór roku. Mimo wielu atrakcji najbardziej wyczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie na czele którego widniała Marzanna. Następnie wszyscy zgromadziliśmy się w ogrodzie przedszkolnym, gdzie głośnym śpiewem i okrzykiem próbowaliśmy przywołać wiosnę. W tym dniu wśród przedszkolaków panowała radosna atmosfera, było gwarno i wesoło. Mamy nadzieję, że tak radośnie powitana wiosna podziękuje nam piękną i słoneczną pogodą.

Karnawał to wspaniały okres zimowych balów, zabaw, a także nieodłączny element dzieciństwa. Jest on atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki.

W czwartek 7 lutego odbył się bal karnawałowy. Już od wejścia można było wyczuć niecodzienny nastrój. Jedne dzieci wchodziły do sali już w swoich kostiumach, inne dźwigały je zapakowane w torby i reklamówki. Opowiadaniom, dyskusjom i wzajemnemu podziwianiu nie było końca. Po śniadaniu, już wszyscy gotowi do zabawy, rozpoczęli bal. Dzieci, przebrane w barwne i pomysłowe stroje, bawiły się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała je do tańców. Po wielkiej prezentacji każdej grupy przedszkolnej i klas 1-3 rozpoczęły się tańce – przy rytmach wesołej muzyki, które były przeplatane zabawami. W tym dniu mieliśmy również okazję do skosztowania słodkich poczęstunków, przygotowanych przez rodziców naszych przedszkolaków. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami.

Na podstawie Uchwały Rady Gminy Chorkówka oraz Zarządzenia Wójta Gminy Chorkówka Dyrektor Zespołu Szkół w Świerzowej Polskiej ogłasza zapisy dzieci do Przedszkola, oddziału przedszkolnego (zerówki) oraz klasy I Szkoły Podstawowej.
Zainteresowanych rodziców prosimy o składanie dokumentów w sekretariacie Zespołu Szkół w Świerzowej Polskiej w budynku A przy ul. Szkolnej 50 od  1 do 8 lutego 2019 r.
Druki można pobrać w sekretariacie, u wychowawców przedszkola lub ze strony internetowej Zespołu Szkół.

SERDECZNIE  ZAPRASZAMY!!!

Dokumenty dotyczące rekrutacji do przedszkola:
WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO SAMORZĄDOWEGO PRZEDSZKOLA
DEKLARACJA O KONTYNUOWANIU WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO
ZAŁĄCZNIKI

Dokumenty dotyczące rekrutacji do oddziału przedszkolnego:
WNIOSEK O PRZYJĘCIE DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
ZAŁĄCZNIKI

Dokumenty dotyczące rekrutacji do klasy I:
WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO KLASY I
KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO KLASY I
ZAŁĄCZNIKI

Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu na stałe wpisany jest w kalendarz imprez przedszkolnych i obchodzony jest co roku bardzo hucznie. Mimo, że za oknem zima, mróz jest to najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość, wywołuje uśmiechy na twarzach powoduje, że małe serduszka dzieci biją szybciej, a Babcia i Dziadek ze wzruszeniem słuchają czułych słów kierowanych pod ich adresem.

Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich, a przedszkolaki pełniły rolę gospodarzy. Po występach goście oraz dzieci zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Na pamiątkę spotkania babcie i dziadkowie obdarowani zostali laurkami.

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyła  wspólna wigilia, która odbyła się 21 grudnia oraz Jasełkami przygotowanymi przez uczniów Szkoły Podstawowej. Dzieci w tym dniu wspólne kolędowały, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia oraz zjadły wspólny wigilijny obiad. Oczywiście nie zabrakło  prezentów pod choinką, które przedszkolaki rozpakowały z wielką radością.

13 grudnia 2018r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Chorkówce odbył się Mikołajkowy Festiwal Twórczości Przedszkolnej. Na scenie wystąpiły dzieci z Samorządowych Przedszkoli z Chorkówki, ze Zręcina i Świerzowej Polskiej. Dzieci prezentowały swoje umiejętności w czterech kategoriach: śpiew, wiersz, taniec i scenka teatralna. W konkursie wzięło udział 3 dzieci z naszego przedszkola: Szymon Szklarski, Natalia Szydło, Aleksander Wilk.  Prezentacje oceniało jury, które przyznało nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach. Szymon Szklarski w kategorii śpiew zdobył II miejsce, Natalia Szydło w kategorii wiersz zdobyła II miejsce, Aleksander Wilk w kategorii wiersz zdobył III miejsce.

Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Wizyta Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Wszyscy od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądali na drzwi i nasłuchiwali „Mikołajowych” dzwoneczków. Św. Mikołaj nie zawiódł  przedszkolaków i nie kazał długo na siebie czekać. Tuż po śniadaniu zawitał do przedszkola. Dzieci na powitanie zaprezentowały swoje umiejętności wokalne. Spotkanie minęło w bardzo przyjemnej atmosferze. Mikołaj obdarował wszystkich prezentami i prosił przedszkolaków, aby były grzeczne przez cały rok. To był dzień pełen wrażeń.

Dziękujemy Ci Święty Mikołaju za odwiedziny i prezenty. Mamy nadzieję, że za rok znów się zobaczymy.

W czwartek 29 listopada wszystkie dzieci przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. W tym dniu gościliśmy w przedszkolu wróżki – uczennice Szkoły Podstawowej, które przepowiadały dzieciom przyszłość. Było wróżenie z kubeczków, serduszek, nie zabrakło także ustawiania bucików, „muzycznych krzeseł” oraz konkursów… Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek przygotowany przez panią Gabrielę Rachwał i p. Grażynę Smolik.
Czy wróżby się spełnią? Czas pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej zabawy.

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada już od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Pierwsza pluszowa zabawka powstała bowiem w 1902 roku w Nowym Jorku, a na cześć prezydenta USA Teodora Roosevelta (który podczas jednego z polowań nie zgodził się na zastrzelenie młodego niedźwiadka) została nazwana „Teddy’s Bear”.

W dniu 23 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszakami. Opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach, nauczyły się wiersza o misiu oraz tańczyły z misiami w rytm piosenek: „Pokochaj pluszowego misia”, „Jadą, jadą misie” itp. Dużą atrakcją dla dzieci okazała się misiowa fotobudka, dzięki której każdy przedszkolak mógł chociaż na chwilę wcielić się w rolę pluszowego misia. Dzień ten wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości.

W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pani Jadwigi Cieślik zorganizował akcję zatytułowaną „Moje biało – czerwone serce dla Niepodległej”. W akcji tej wzięły również udział przedszkolaki , które według własnego pomysłu wykonały  patriotyczne serca. Każde serce było oryginalne i każde piękne. Wszystkie zostały umieszczone w holu szkoły tworząc biało-czerwoną mozaikę. 

Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy. 

9 listopada w naszym przedszkolu świętowaliśmy obchody 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu w grupie młodszej i starszej odbyły się zajęcia o tematyce patriotycznej, podczas których wychowawcy przybliżyli dzieciom tradycję związaną z obchodami Święta Niepodległości 11 listopada. Przedszkolaki poznały symbole narodowe, dumnie odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”, wysłuchały wierszy, a także wykonały biało – czerwone serduszka. Zaraz po zajęciach wraz z klasami I -III wyruszyliśmy we wspólnym „biało – czerwonym”pochodzie. Dzień ten stał się bardzo radosnym dniem i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

30 października dzieci z grupy starszej wybrały się do kina Helios w Krośnie na bajkę pt. „Kopciuszek”. Celem wycieczki było: integracja dzieci i wzmocnienie więzi koleżeńskiej, kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych (kino), poznanie nowych miejsc z zakresu kultury w regionie.

„Kopciuszek” to jedna z najpiękniejszych baśni, która ukazuje nie tylko dobro i zło, ale także opowiada o uczuciach i miłości. Po zakończonym seansie wszyscy w doskonałych nastrojach wróciliśmy do przedszkola.

Sponsorem naszego wyjazdu (biletów wstępu i przejazdu busem) byli państwo Jadwiga i Adam Rokitowscy. Serdecznie dziękujemy: nauczyciele i przedszkolaki z grupy starszej.

„Mamo, tato, baw się z nami jesiennymi darami” – pod takim hasłem odbył się konkurs plastyczny dla dzieci naszego przedszkola.

Jesień to wyjątkowo piękna pora roku. Jesienne skarby dają nieograniczone możliwości naszej wyobraźni i mnóstwo fajnej zabawy z dzieckiem.

Konkurs adresowany był do dzieci w wieku od 3-6 lat, które pod kierunkiem swoich rodziców wykonały indywidualne prace. Na konkurs wpłynęło 29 bardzo pomysłowych i pracochłonnych „dzieł”. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a wyróżnione dzieci nagrody w formie książeczek. Mamy nadzieję, że następne konkursy spotkają się również z zainteresowaniem zarówno dzieci, jak i rodziców.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie w wykonanie przepięknych prac.

 

Pierwszy miesiąc już za nami. Dla wielu z nas to trudny i intensywny czas. Jednak czas adaptacji już zakończony. Dzieci coraz chętniej angażują się w działania pod kierunkiem nauczycieli. Zdarzają się trudniejsze chwile, ale coraz rzadziej. Cieszymy się, że chcecie uczestniczyć w naszym życiu przedszkolnym.