Aktualności Przedszkole

Plakat - piknik

15 maja odbył sie XX konkurs mówienia wierszy przez najmłodszych – Żaczek Przedszkolaczek na scenie. Organizatorem konkursu było Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 53 osoby. Naszą placówkę reprezentowały dzieci z przedszkola:
Adam Firlej
Laura Leśniak
Lena Święs
Pola Święs
Wszystkie dzieci starały się jak najlepiej wystąpić.  Adam Firlej otrzymał  wyróżnienie.

Gratulujemy wszystkim Dzieciom i Rodzicom, i życzymy dalszych sukcesów!

Szanowni Rodzice,
W związku z tym, że planowane jest zorganizowanie opieki przedszkolnej w okresie od 1 lipca do 9 sierpnia br. w przedszkolach, dla których organem prowadzącym jest Gmina Chorkówka, przekazujemy Państwu kilka niezbędnych informacji.
Dyżury opieki nad dziećmi pełnione będą w następujących przedszkolach:
1) od 01.07.2024 r. do 12.07.2024 r. – Samorządowe Przedszkole „Baśniowa Kraina” w Chorkówce,
2) od 15.07.2024 r. do 26.07.2024 r. – Samorządowe Przedszkole w Zręcinie,
3) od 29.07.2024 r. do 09.08.2024 r. – Samorządowe Przedszkole w Świerzowej Polskiej.
Opieką w ramach „wakacyjnego dyżuru” mogą być objęte jedynie dzieci uczęszczające aktualnie (tj. w roku szkolnym 2023/2024) do ww. przedszkoli.
Uprawnieni Rodzice, którzy zdecydują się na korzystanie z takiej formy opieki nad dziećmi w czasie wakacji, powinni w terminie do 24 maja br. złożyć stosowną deklarację.
Jeżeli rodzic jest zdecydowany tylko na jeden z ww. terminów, to powinien złożyć deklarację jedynie na ten okres. Jeżeli zaś chce aby dziecko miało zapewnioną opiekę przez sześć tygodni (tj. od 1 lipca do 9 sierpnia) to deklarację musi złożyć oddzielnie na każdy okres, u dyrektora przedszkola, do którego aktualnie uczęszcza dziecko (stosowne deklaracje są do odbioru w ww. przedszkolach).
Dzieci w czasie pobytu w przedszkolu będą objęte pięciogodzinną bezpłatną opieką w godzinach od 7:30 do 12:30, natomiast za każdą dodatkową godzinę rodzic będzie zobowiązany ponieść odpłatność w wysokości 1,30 zł za każdą godzinę pobytu dziecka w przedszkolu (od 6:30, nie dłużej niż do 15:30).
Dodatkowo rodzic zobowiązany będzie ponieść koszt wyżywienia dziecka – około 10,00 zł za 1 dzień pobytu (3 posiłki: śniadanie, obiad dwudaniowy i podwieczorek – koszt żywienia jest prognozowany i może ulec zmianie w zależności od liczby dzieci żywionych).
W sytuacji dużego zainteresowania „wakacyjnym dyżurem”, przy naborze dzieci do przedszkoli na ww. okres będzie brana pod uwagę również ilość godzin dziennego czasu pobytu dziecka w przedszkolu.
Dodatkowe informacje można uzyskać u dyrektorów ww. przedszkoli.

Do pobrania:
Deklaracja z klauzulą ZS Chorkówka
Deklaracja z klauzulą ZS Zręcin
Deklaracja z klauzulą ZS Świerzowa Polska

Prosimy o dokonanie wpłaty do 10 dnia każdego miesiąca i przesyłanie potwierdzenia na maila szkoły: sekretariat@zsswierzowa.pl
>>>OPŁATA ZA MAJ<<<
Bardzo prosimy o zwracanie uwagi podczas dokonywania wpłat – kwota musi być zgodna z podaną na wykazie!!!

Informujemy, że opłatę za obiady należy uiszczać na nr konta placówki:
PKO BP 68 1020 4391 0000 6402 0230 9946
W tytule należy wpisać: Imię i Nazwisko dziecka, Samorządowe Przedszkole w Świerzowej Polskiej.

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. My także postanowiliśmy uczcić nasze barwy ojczyste – w poszczególnych grupach wiekowych po całym tygodniu zajęć poświęconych poznawaniu naszych symboli narodowych i najważniejszych miejsc Polsce, w dniu 29 kwietnia zorganizowaliśmy wspólny pochód w najbliższej okolicy przedszkola. Dzieci w czasie zajęć miały również okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi i to, jak symbole narodowe szanować. 

28 kwietnia w ramach obchodów Dnia Europy wszystkie z grupy zrealizowały w przedszkolu tematykę poświęconą Europie i wybranym krajom europejskim. Dzieci dowiedziały się czym jest UE, jakie kraje do niej należą, a także jak wygląda flaga UE i poznały jej hymn oraz symbole. Nie obyło się bez rywalizacji w postaci quizu.

Fotorelacja dostępna na Facebooku przedszkola.

Zbliża się majówka i czas narodowego świętowania: 2. maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a następnego dnia – Święto Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do wywieszenia flagi w swoich domach, na balkonach i w oknach. Pamiętajmy też, że otaczanie symboli narodowych szacunkiem jest przywilejem, ale i obowiązkiem każdego obywatela. 

images

Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Z tej okazji zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków wiele różnych zabaw z ekologią w tle. 

„To ode mnie zależy,
jak za sto lat będzie wyglądał nasz świat!
Od nas wszystkich zależy,
jak za sto lat będzie wyglądał nasz świat!”

W naszym przedszkolu uczymy dzieci odpowiedzialności i wrażliwości na los innych, w tym także zwierząt. Dlatego corocznie organizujemy akcję zbiórki karmy dla bezdomnych zwierząt. Akcja uczy wielu pozytywnych postaw, a przede wszystkim uwrażliwia naszych wychowanków na los bezpańskich zwierząt.

Wielkie podziękowania składamy naszym przedszkolakom, a także rodzicom przedszkolaków, którzy wykazali się szlachetną postawą, dali przykład swoim pociechom, że należy być wrażliwym na krzywdę zwierząt.

Karmę dla psów i kotów przekazano do OTOZ Animals Krosno.

15 kwietnia, w poniedziałek, dzieci z grupy najstarszej  „Motylki” uczestniczyły w warsztatach myślenia wizualnego ,,Książki są piękne”. Była to kreatywna zabawa podczas których dzieci ćwiczyły pamięć, percepcję wzrokową, percepcje słuchową i wyobraźnię. Warsztaty poprowadziła p. Ula Lizak (logopeda, terapeuta dziecięcy, trener TUS, oligofrenopedagog, trener myślenia wizualnego dla dzieci).

Prosimy o dokonanie wpłaty do 10 dnia każdego miesiąca i przesyłanie potwierdzenia na maila szkoły: sekretariat@zsswierzowa.pl
>>>OPŁATA ZA KWIECIEŃ<<<
Bardzo prosimy o zwracanie uwagi podczas dokonywania wpłat – kwota musi być zgodna z podaną na wykazie!!!

Informujemy, że opłatę za obiady należy uiszczać na nr konta placówki:
PKO BP 68 1020 4391 0000 6402 0230 9946
W tytule należy wpisać: Imię i Nazwisko dziecka, Samorządowe Przedszkole w Świerzowej Polskiej.

Wielkanoc_24

27 marca w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżającej się Wielkanocy. Uczniowie klasy II wystąpili w programie artystycznym pt. „Są takie święta” podczas którego przypomnieli nam tradycje i obyczaje wielkanocne. Z dużym zaangażowaniem recytowali wiersze, śpiewali piosenki i odgrywali scenki związane z Wielkanocą, wprowadzając widzów w niezwykły czas świąt. Nie zabrakło też niespodzianki w postaci lanej wody jako symbolu śmigusa-dyngusa.

Po prezentacji małych artystów głos zabrała pani dyrektor składając całej społeczności szkolnej świąteczne życzenia.

Następnie ogłoszono wyniki  międzyklasowego konkursu na pisankę wielkanocną organizowanego przez Samorząd Uczniowski i wręczono słodkości  wszystkim klasom, które brały  w nim udział. 

W przeddzień akademii  w naszej szkole gościliśmy panie z Koła Gospodyń Wiejskich: Krystynę Gazdę, Alicję Jakubowską, Jadwigę Jastrząb, Ewę Misiak i Marię Żołnę, które wprowadziły nas w świąteczny nastrój przygotowując dla całej społeczności szkolnej ciasteczka o tematyce wielkanocnej. Bardzo paniom dziękujemy za tak miły gest.

W dniu 21 marca świętowaliśmy pierwszy dzień wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia dzieci przyszły ubrane na zielono, żółto i czerwono. Po śniadaniu w każdej z grup odbyły się zajęcia o tematyce wiosennej. Dzieci dowiedziały się o starym zwyczaju topienia Marzanny, rozwiązywały zagadki, wykonywały zadania dotyczące tematyki wiosennej. Mimo wielu atrakcji najbardziej wyczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie na czele którego widniała Marzanna. Następnie wszyscy zgromadziliśmy się w ogrodzie przedszkolnym, gdzie głośnym śpiewem i okrzykiem próbowaliśmy przywołać wiosnę. Mamy nadzieję, że tak radośnie powitana wiosna podziękuje nam piękną i słoneczną pogodą.

20 marca w Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce odbył się konkurs recytatorski dla przedszkolaków „Witaj Wiosno”.

Nasze przedszkole reprezentowały następujące osoby:
– Pola Święs
– Lena Święs
– Kinga Mermon
– Laura Leśniak
– Adam Firlej
– Jagoda Leśniak
Pola Święs zdobyła III miejsce w kategorii 3 i 4 latków
Lena Święs zdobyła III miejsce w kategorii 5 i 6 – latków
Laura Leśniak, Kinga Mermon i Jagoda Leśniak otrzymały wyróżnienia.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie oraz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Dobiegła końca przedszkolna akcja „Pomagamy ptakom przetrwać zimę”. Nie od dziś wiadomo, że zima to trudny czas dla ptaków oraz zwierząt. Przedszkolaki po raz kolejny włączyły się w akcję ich dokarmiania. Dzieci podczas zajęć z edukacji przyrodniczej gromadziły wiadomości na temat ptaków zimujących w Polsce, dowiedziały się jakiego rodzaju pokarmu potrzebują oraz jakie są zasady właściwego ich dożywiania. Tegoroczna zima okazała się łaskawa dla ptaków i nie przysporzyła zbyt wielu problemów w poszukiwaniu pokarmu, ale gdy na zewnątrz pojawił się śnieg i mróz przedszkolaki nie zapomniały o uzupełnianiu pokarmu w karmniku. Troska o ptaki w czasie zimy daje dzieciom szansę bezpośredniej obserwacji przyrody, uczy szacunku, odpowiedzialności, systematyczności oraz wzmacnia poczucie więzi i jedności z otaczającym nas światem.

W środę 6 marca nasze przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście, panie Ewa Misiak, Maria Żołna i Alicja Jakubowska działające w Kole Gospodyń Wiejskich w Świerzowej Polskiej. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach realizacji modułu V projektu Magiczna Moc Bajek: „W świecie tradycji rodzinnych, regionalnych i kultury ludowej”.

Panie wystąpiły w strojach regionalnych i opowiedziały o nauce w czasach ich dzieciństwa, o zabawach, świętach, a także różnicy pomiędzy życiem we współczesnym świecie, a tym sprzed kilkudziesięciu lat. W trakcie tego „spaceru historycznego” przedszkolaki miały okazję obejrzeć eksponaty i pamiątki z dawnych lat takie jak: replika lampy naftowej, moździerz, zabytkowe żelazko, młynek do kawy, naczynia, zegarek kieszonkowy, zabytkowy egzemplarz książki a nawet fotografie rodzinne pani Marii. Zajęcia bardzo spodobały się dzieciom o czym świadczyła ich aktywność i skupienie podczas spotkania. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały od swoich gości słodki poczęstunek a same podziękowały im wręczając laurkę wykonaną przez dzieci z najstarszej grupy. Serdecznie dziękujemy Paniom za przybycie i przeprowadzenie wspaniałych zajęć. Mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze ponownie.

Lista dzieci zakwalifikowanych do Samorządowego Przedszkola w Świerzowej Polskiej wywieszona jest na głównych drzwiach przedszkola.

W czwartek 7 marca nasze przedszkole odwiedził teatr Eden, aby przedstawić spektakl pt. ”Opowieść o dobrym człowieku”. Historia ta przeniosła przedszkolaków w barwny świat starożytnej Jerozolimy, gdzie spotkamy sympatyczną kobietę handlującego na tamtejszym targu. Niestety, na jej drodze staje zbój, który pozbawia ją dobytku i porzuca ranną na środku pustyni. Dzieci z zaciekawieniem i zaangażowaniem obserwowały postępowanie bohaterów i wspólnie z aktorami szukały odpowiedzi na pytanie kto to jest dobry człowiek i na czym polega bezinteresowność.

W naszej Szkole i Przedszkolu rusza „Gorączka Złota PCK”. Akcja polega na zbiórce „złotych” monet o nominałach 1, 2 i 5-groszowych.Dzięki zaangażowaniu darczyńców z całej Polski, drobne monety zamieniają się w „tony złota”, które pomagają najmłodszym, zapobiegają wykluczeniu społecznemu i stwarzają szansę na lepszy start w dorosłość. Środki zebrane podczas akcji przeznaczamy na pomoc dzieciom, dofinansowując między innymi: letni wypoczynek, ciepłe posiłki w szkołach, wyprawki szkolne, a także pomoce naukowe.
Akcja „Gorączka Złota PCK” ma również wymiar edukacyjny. Poprzez akcję PCK promuje idee wolontariatu – bezinteresownej pomocy drugiej osobie. Większość wolontariuszy w „Gorączce Złota” to uczniowie pomagający swoim rówieśnikom. To właśnie aspekt edukacyjny – pokazanie jak drobny gest jakim jest zebranie garści „złotych monet” – ma szczególną wartość. Akcja co roku spotyka się z dużym zainteresowaniem szkół i przedszkoli.
Uczenie kolejnych pokoleń bezinteresownego pomagania jest jednym z kluczowych działań naszego Stowarzyszenia. Co roku w setkach szkół, przedszkoli, ale i firm oraz instytucji są rzesze „rozgorączkowanych” osób, które angażują się w akcję zbierania monet. Cieszymy się, że dzięki ich wsparciu, pomagamy najbardziej potrzebującym. – mówi Michał Mikołajczyk, członek Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża, inicjator kampanii „Gorączka Złota PCK”.
Akcja rozpoczyna się od 4 marca i potrwa do 24 maja. Monety prosimy zostawiać u wychowawców lub opiekunów PCK.
Opiekunowie SK PCK
post FB lub Insta
 
28 lutego 2023 roku w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski ,,Polscy poeci oczami dzieci”. Na ogłoszony konkurs zgłosiło się 16 dzieci. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i talentów dzieci, pokonywanie nieśmiałości, motywowanie do  twórczego działania oraz wspólna zabawa i miło spędzony czas z rodzicami. Dzieci prezentowały wybrane przez siebie wiersze znanych i lubianych autorów. Wszystkie wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane.
Na ocenę recytacji miały wpływ: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretacja tekstu poetyckiego, kultura mowy (wyrazistość artykulacyjna, słyszalność) oraz ogólny wyraz artystyczny (ruch, rekwizyt, strój).
Komisja oceniająca wyróżniła 8 uczestników:
1. Pola Święs
2. Kinga Mermon
3. Lena Święs
4. Maria Rowińska
5. Jagoda Leśniak
6. Laura Leśniak
7. Laura Miśkowiec
8. Adam Firlej.

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu, zadbanie o ciekawe kostiumy i rekwizyty a przedszkolakom za piękne występy. Liczymy na dalszą współpracę i zapraszamy do innych konkursów.

 

Prosimy o dokonanie wpłaty do 10 dnia każdego miesiąca i przesyłanie potwierdzenia na maila szkoły: sekretariat@zsswierzowa.pl
>>>OPŁATA ZA MARZEC<<<
Bardzo prosimy o zwracanie uwagi podczas dokonywania wpłat – kwota musi być zgodna z podaną na wykazie!!!

Informujemy, że opłatę za obiady należy uiszczać na nr konta placówki:
PKO BP 68 1020 4391 0000 6402 0230 9946
W tytule należy wpisać: Imię i Nazwisko dziecka, Samorządowe Przedszkole w Świerzowej Polskiej.

W poniedziałek 26 lutego dzieci z grupy najstarszej „Motylki” wybrały się do RCKP w Krośnie na spektakl muzyczny „Niezwykłe życie podwodnych zwierząt”. Była to poruszająca opowieść o magii przyjaźni i czynieniu dobra. Dynamiczny przebieg widowiska, zabawne dialogi, bajkowe piosenki, piękne kostiumy oraz wspaniała scenografia –  wywołały u młodego widza entuzjazm i aktywny udział w spektaklu.

PS Czy wiedzieliście, że ośmiornica ma 9 mózgów i 3 serca? A najstarszy żółw miał 187 lat? My już wiemy 😀

Dziękuję Pani Kamili Lech za pomoc w opiece nad dziećmi podczas wyjazdu.

Zapraszam serdecznie na wspólne rysowanie ,,krok po kroku”. Warsztaty ,,Książki są piękne” to ponad godzinna kreatywna zabawa z ćwiczeniami pamięci, wyobraźni i koncentracji. Zajęcia myślenia wizualnego to też nowe pomysły na spędzanie czasu wolnego w domu z dzieckiem.

Czas -70min
Koszt – 30zl/dziecka
Termin: 16.04.2024 r. ( gr. Motylki)

Prowadząca:
Ula Lizak (mama dwójki dzieci, logopeda, terapeuta dziecięcy, oligofrenopedagog, trener TUS, trener myślenia wizualnego. Autorka rysunków terapeutycznych ,,Rozmowy Mamy Kurki”

Zapraszam serdecznie:
Fb @Ula Lizak -Rozmowy Mamy Kurki
strona internetowa: ulalizak.pl

received_415368920931480

Na podstawie Uchwał Rady Gminy Chorkówka (XXXIX/291/2017; XL/303/2017; XL/304/2017) oraz Zarządzeń Wójta Gminy Chorkówka (0050.1.5.2024; 0050.1.6.2024) Dyrektor Zespołu Szkół w Świerzowej Polskiej ogłasza zapisy dzieci do Przedszkola, oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej (zerówki) oraz klasy I Szkoły Podstawowej.
Zainteresowanych rodziców prosimy o składanie dokumentów w sekretariacie Zespołu Szkół w Świerzowej Polskiej przy ul. Szkolnej 31 od 21 do 28 lutego 2024 r. do godz. 15:00. Druki można pobrać w sekretariacie, u wychowawców przedszkola lub ze strony internetowej.
Na życzenie zainteresowanych rodziców istnieje możliwość zapoznania się z bazą przedszkola i szkoły po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu spotkania z dyrektorem Zespołu Szkół.

SERDECZNIE  ZAPRASZAMY!!!

Dokumenty dotyczące rekrutacji do przedszkola:
WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO SAMORZĄDOWEGO PRZEDSZKOLA
DEKLARACJA O KONTYNUOWANIU WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO
ZAŁĄCZNIKI

Dokumenty dotyczące rekrutacji do oddziału przedszkolnego:
WNIOSEK O PRZYJĘCIE DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
ZAŁĄCZNIKI

Dokumenty dotyczące rekrutacji do klasy I:
WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO KLASY I
KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO KLASY I

Prosimy o dokonanie wpłaty do 10 dnia każdego miesiąca i przesyłanie potwierdzenia na maila szkoły: sekretariat@zsswierzowa.pl
>>>OPŁATA ZA LUTY<<<
Bardzo prosimy o zwracanie uwagi podczas dokonywania wpłat – kwota musi być zgodna z podaną na wykazie!!!

Informujemy, że opłatę za obiady należy uiszczać na nr konta placówki:
PKO BP 68 1020 4391 0000 6402 0230 9946
W tytule należy wpisać: Imię i Nazwisko dziecka, Samorządowe Przedszkole w Świerzowej Polskiej.

24 stycznia dzieci z grupy najstarszej obchodziły swoje wspólne urodziny w Pedagogicznej Bibliotece w Krośnie. Urodzinowa forma spędzania czasu w bibliotece wprowadziła dzieci w świat literatury i zabawy. Podczas spotkania przedszkolaki w ciekawy sposób rozbudzały swoje zainteresowania czytelnicze. Było bardzo dużo kreatywnych zabaw min: koło fortuny, memory, chusta animacyjna, krzesła muzyczne, smart karty. Dzieci wysłuchały również bajki o Bolku i Lolku i przygód związanych z urodzinami jednego z bohaterów opowiadania. Każdy uczestnik zabawy urodzinowej otrzymał balonik i słodki upominek.

Dziękujemy serdecznie za zaproszenie i wyjątkowe spotkanie.

23 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Tego dnia  już od rana w poszczególnych grupach pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek. Tuż po śniadaniu,  wszyscy gotowi do zabawy, rozpoczęli bal. Po prezentacji każdej grupy przedszkolnej rozpoczęły się tańce – przy rytmach wesołej muzyki, które były przeplatane zabawami prowadzonymi przez panią Marzenę Szmyd, której serdecznie dziękujemy. W tym dniu mieliśmy również okazję do skosztowania słodkiego poczęstunku, który przygotowała Rada Rodziców.

22. stycznia w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Małgorzata Frączek, która przywitała wszystkie Babcie i Dziadków oraz złożyła życzenia zgromadzonym gościom. Dzieci z poszczególnych grup przedszkolnych zaprezentowały specjalny program artystyczny:  recytowały  okolicznościowe wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, wyrażając w ten sposób swoją miłość i wdzięczność. Każdy  przedszkolak wręczył również swoim ukochanych dziadkom laurkę lub drobny upominek.  Po części artystycznej odbył się wspólny poczęstunek.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy  dużo zdrowia, pomyślności, samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków. 

 

Już po raz kolejny nasza placówka włączyła się w akcję Fundacji Małych Stópek „Paczuszka dla maluszka”. W tym roku w przedszkolu i szkole zbierano artykuły higieniczne i przybory szkolne dla dzieci z Domu Dziecka „Jaś, Małgosia i Maciek” w Przemyślu. Akcja zakończyła się 6 stycznia 2024 roku. Powołana komisja składająca się z opiekunów i członków Szkolnego Koła PCK posegregowała, przeliczyła, spakowała oraz sporządziła protokół z tej akcji. W dniu dzisiejszym zebrane dary zostały dostarczone do Przemyśla.
Wszystkim, którzy włączyli się do akcji, składamy serdeczne podziękowania.
Opiekunowie SK PCK

 

Informujemy, iż nasze przedszkole bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Czytelniczym „Magiczna Moc Bajek”. Głównym celem projektu jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych
u dzieci w wieku przedszkolnym wobec osób z niepełnosprawnością.

V EDYCJA MAGICZNA MOC BAJEK- PLAKATThe alt text for this image is the same as the title. In most cases, that means that the alt attribute has been automatically provided from the image file name.

 

Prosimy o dokonanie wpłaty do 10 dnia każdego miesiąca i przesyłanie potwierdzenia na maila szkoły: sekretariat@zsswierzowa.pl
>>>OPŁATA ZA STYCZEŃ<<<
Bardzo prosimy o zwracanie uwagi podczas dokonywania wpłat – kwota musi być zgodna z podaną na wykazie!!!

Informujemy, że opłatę za obiady należy uiszczać na nr konta placówki:
PKO BP 68 1020 4391 0000 6402 0230 9946
W tytule należy wpisać: Imię i Nazwisko dziecka, Samorządowe Przedszkole w Świerzowej Polskiej.

Podsumowując akcję Szkoły Pełne Talentów 2, informujemy że nasza szkoła zebrała w tym roku 1031 „Talenciaków”, które wymieniliśmy na następujące pomoce dydaktyczne:
– zestaw grzechotek w kształcie owoców dla przedszkolaków
– zestaw znaczników treningowych dla uczniów.
Bardzo dziękujemy rodzicom za przekazane „Talenciaki”!!!

Święta Bożego Narodzenia to jedne z najpiękniejszych dni w roku. Czas ten poprzedzają liczne przygotowania. Tak też było w naszym przedszkolu. Dzieci poznawały świąteczne tradycje, wykonywały ozdoby oraz uczyły się kolęd.

W dzień przedszkolnej wigilii panowała radosna i ożywiona atmosfera. Świąteczne dekoracje oraz dzieci w odświętnych strojach wprowadzały nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenie. Uroczystość rozpoczęła się od koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu poszczególnych grup oraz wspólne życzenia. Na stole pojawiła się tradycyjne świąteczne przysmaki. Nie zabrakło również prezentów, które dzieci znalazły pod choinką.

Czas upłynął w bardzo miłej, serdecznej atmosferze. Wszystkie dzieci czuły zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia.

W niedzielę 17 grudnia 2023 roku, w godzinach od 7:00 do 13:00, Zespół Szkół w Świerzowej Polskiej we współpracy z sołectwem, uczniami z Wolontariatu i Caritas, PCK oraz zaangażowanymi nauczycielami zorganizował niezwykły kiermasz charytatywny przy Kościele parafialnym w Zręcinie. To wyjątkowe wydarzenie było pełne radości, wspólnoty i życzliwości, łącząc serca ludzi dobrej woli.
W tym roku kiermasz miał szczególny charakter, skierowany ku Nadii i Rominie. To dla nich cała społeczność postanowiła zebrać środki i wsparcie w tym ciężkim dla nich czasie. Rodzice dzieci z przedszkola i szkoły odegrali też ważną rolę, przynosząc ze sobą dary, które były później dostępne do zakupienia.
Atmosfera kiermaszu była pełna radosnego świątecznego ducha. Stoiska uginające się pod ciężarem ręcznie wykonanych ozdób świątecznych, smakołyków, tradycyjnych potraw i unikatowych prezentów przywitały odwiedzających, tworząc malowniczy klimat.
Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego wydarzenia oraz tym, którzy przynieśli swoje serca i dary. Dzięki Waszej hojności, udało się zebrać znaczną kwotę na rzecz Nadii i Rominy, sprawiając im świąteczną radość i nadzieję na lepsze jutro.
Bożonarodzeniowy Kiermasz Charytatywny to przede wszystkim wyraz wspólnoty, empatii i miłości. Dzięki zaangażowaniu każdego uczestnika, Święta staną się dla wielu jeszcze bardziej wyjątkowe, pełne wspólnych radości i dzielenia się dobrem z potrzebującymi. Niech ta atmosfera Bożonarodzeniowego kiermaszu trwa przez cały rok, inspirując nas do dostrzegania potrzebujących wokół siebie i spieszenia im z pomocą, podtrzymując ducha wspólnoty. Wesołych Świąt!

IMG_20231211_093556

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola.

Od samego rana dzieci podekscytowane wyczekiwały Świętego nasłuchując radosnego okrzyku „ho, ho, ho!” i odgłosów dzwonków. Za każdym razem gdy tylko otwierały się drzwi od sali wszystkie dzieci, aż zatrzymywały oddech z wrażenia. Aż w końcu rozległo się mocne pukanie do drzwi, te uchyliły się a w progu stanął On… Święty Mikołaj!

Gdy zasiadł wygodnie na specjalnie przygotowanym fotelu nastała cisza. Dzieci przywitały gościa i nastąpił długo wyczekiwany moment… wręczania prezentów. Mikołaj niczym gwiazdor dzielnie pozował do zdjęć biorąc na kolana kolejno po sobie dzieci. Każda z grup w ramach podziękowania za przybycie i otrzymane podarunki wyrecytowała dla Świętego Mikołaja wierszyk lub zaśpiewała piosenkę. 

Oczekiwana cały rok wizyta Św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym przedszkolakom wiele radości. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i za radość jaką podarowałeś naszym milusińskim .

Do zobaczenia za rok!

Dziękujemy:
– Trójkom z poszczególnych grup ,
– p. Maciejowi Faber,
– p. Tomaszowi Czech.

 

Mikołaj2

W naszym przedszkolu co roku podtrzymujemy tradycje związane z Andrzejkami. W dniu 30 listopada temu wydarzeniu towarzyszyły zabawy i wróżby andrzejkowe. Wszystko to odbywało się w rytm tańców i śpiewów. Gościliśmy również wróżki, uczennice z Samorządu Uczniowskiego. Przyszłość przepowiadana była na wiele sposobów: losowanie karteczek z zawodami, „wędrówka butów” itp. Wśród atmosfery tańca, wróżb i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznania naszej ludowej tradycji.

Dziękujemy!

Radzie Rodziców za smakowite babeczki i soczek,
Pani Marzenie Szmyd za fantastyczne zajęcia taneczne,
Samorządowi Uczniowskiemu za przeprowadzenie wróżb.

Prosimy o dokonanie wpłaty do 10 dnia każdego miesiąca i przesyłanie potwierdzenia na maila szkoły: sekretariat@zsswierzowa.pl
>>>OPŁATA ZA GRUDZIEŃ<<<
Bardzo prosimy o zwracanie uwagi podczas dokonywania wpłat – kwota musi być zgodna z podaną na wykazie!!!

Informujemy, że opłatę za obiady należy uiszczać na nr konta placówki:
PKO BP 68 1020 4391 0000 6402 0230 9946
W tytule należy wpisać: Imię i Nazwisko dziecka, Samorządowe Przedszkole w Świerzowej Polskiej.

Święto Pluszowego Misia to fajna okazja, aby o swoim ulubionym pluszowym przyjacielu. Data ta, czyli 25 listopada, nie jest przypadkowa, bo tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Święto nie ma długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to Pluszowy Miś obchodził swoje setne urodziny. W dniu 24 listopada w naszym przedszkolu świętowaliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia wraz ze swoimi pluszakami. Dzieci opowiadały, dlaczego lubią swoje misie i jak się z nimi bawią. Poznały również historię Święta Misia, bawiły się przy piosenkach, a także uczestniczyły w zabawach ruchowych i zgadywankach. Wykonywały również różne prace plastyczne.

Fotorelacja dostępna na facebooku przedszkola

W ubiegłym tygodniu w naszym przedszkolu zorganizowany został konkurs plastyczny pt: “Jesienny pajacyk”.
W dniu 21.11.2023 r. odbyło się rozstrzygnięcie. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań artystycznych oraz integracja rodzin poprzez wspólne zdobywanie wiedzy i wykonywanie pracy, rozwijanie kreatywności dzieci przez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastyczno- technicznych. W konkursie wzięło udział 14 przedszkolaków. Na ręce organizatorów oddano prace wykonane rozmaitymi technikami plastycznymi z wykorzystaniem darów jesieni. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt społeczności przedszkolnej. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc jury zdecydowało wyróżnić wszystkie prace ponieważ odznaczały się szczególną pomysłowością. Wszyscy autorzy prac zostali nagrodzeni. Bardzo dziękujemy i gratulujemy uczestnikom konkursu.

Dnia 8 listopada nasze przedszkole odwiedził funkcjonariusz policji – st. sierż. Mateusz Szkudlarek. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w placówce i poza nią.

Policjant rozmawiał z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podkreślił ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać. Przypomniał również zasady jakie należy stosować w kontaktach z obcymi.

Serdecznie dziękujemy przedstawicielowi policji za wizytę w naszym przedszkolu.

5 listopada obchodzimy jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Postacie z bajek często stają się „przyjaciółmi” dzieci, uczą zrozumieć otaczający je świąt oraz pomagają im pokonywać trudności i bariery. W naszym przedszkolu również uczciliśmy ten wyjątkowy dzień. Już od rana dzieci rozmawiały o ulubionych bajkach , przeglądały książeczki, odgadywały zagadki a także wykonały prace plastyczne jak np. maski ulubionych bohaterów. Dzień ten był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych.

Prosimy o dokonanie wpłaty do 10 dnia każdego miesiąca i przesyłanie potwierdzenia na maila szkoły: sekretariat@zsswierzowa.pl
>>>OPŁATA ZA LISTOPAD<<<
Bardzo prosimy o zwracanie uwagi podczas dokonywania wpłat – kwota musi być zgodna z podaną na wykazie!!!

Informujemy, że opłatę za obiady należy uiszczać na nr konta placówki:
PKO BP 68 1020 4391 0000 6402 0230 9946
W tytule należy wpisać: Imię i Nazwisko dziecka, Samorządowe Przedszkole w Świerzowej Polskiej.

20 października 2023 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Owoców i Warzyw. W tym dniu w salach zapachniało przede wszystkim owocami, każda z grup zajęła się przygotowaniem owocowych pyszności. Dzień ten upłynął nie tylko na samych przygotowaniach i degustacji witaminowych dobroci, były również zabawy muzyczno-ruchowe, plastyczne związane z wydarzeniem. Zaangażowanie dzieci pokazało, że warzywa i owoce staną się nieodzownym elementem ich codziennej diety. Współtwórcami tego wydarzenia byli także rodzice, którzy zaopatrzyli swoje pociechy w owoce.

17 października nasze przedszkole odwiedził cyrk SZOK! W czasie występu mieliśmy okazję podziwiać sztuczki cyrkowe, tańczące maskotki oraz akrobację psów i gołębi.  Chętne dzieci mogły aktywnie uczestniczyć w występie. Był to czas pełen atrakcji i radości! Spotkanie z cyrkowcami sprawiło dzieciom ogromną radość, wzbudziło w nich wiele pozytywnych  emocji.

 
Dnia 30 września w przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Chłopaka”. Z tej okazji dziewczynki przygotowały dla chłopców miłe niespodzianki, m.in. kolorowe laurki, wręczyły upominki przygotowane przez rodziców również dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego przygotowały dla chłopców niespodzianki.  We wszystkich grupach był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.
 

Prosimy o dokonanie wpłaty do 10 dnia każdego miesiąca i przesyłanie potwierdzenia na maila szkoły: sekretariat@zsswierzowa.pl
>>>OPŁATA ZA PAŹDZIERNIK<<<
Bardzo prosimy o zwracanie uwagi podczas dokonywania wpłat – kwota musi być zgodna z podaną na wykazie!!!

Informujemy, że opłatę za obiady należy uiszczać na nr konta placówki:
PKO BP 68 1020 4391 0000 6402 0230 9946
W tytule należy wpisać: Imię i Nazwisko dziecka, Samorządowe Przedszkole w Świerzowej Polskiej.

20 września 2023 r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Bohaterami tego wydarzenia  były dzieci które po raz pierwszy przekroczyły próg naszego przedszkola. Pani Dyrektor Małgorzata Frączek  dotykając wielkim ołówkiem pasowała beztroskie dzieci w pełnoprawnych członków naszej społeczności. Na znak przyjęcia dziecka do grona przedszkola, każdy z milusińskich otrzymał dyplom i niespodziankę.  Drugim ważnym świętem które odchodziliśmy w tym dniu był przypadający na dzień 20 września – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Były śpiewy, tańce z pokazywaniem, różne gry i zabawy oraz dużo radości.

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie upominków dla dzieci.

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy.
W naszym przedszkolu, w piątek 15 września obchodziliśmy Dzień Kropki. Na zajęciach, w poszczególnych grupach przedszkolaki uważnie obejrzały na dużym ekranie film lub wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na odkrycie. Tak jak bohaterka podczas zajęć, szukaliśmy mocnych stron, by podnieść poczucie wartości wszystkich przedszkolaków.   

talenty_2

zadławienia

 

Ze względu na trwające prace budowlane polegające na rozbudowie żłobka,
przepraszamy dzieci i rodziców za chwilowe utrudnienia związane z funkcjonowaniem przedszkola.

 

Samorządowe Przedszkole w Świerzowej Polskiej rozpoczyna pracę w piątek, 1 września. Prosimy rodziców aby przyprowadzali dzieci do Przedszkola zgodnie ze złożonymi deklaracjami.

Oddział Przedszkolny (zerówka) w Szkole Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza w Świerzowej Polskiej rozpoczyna zajęcia w piątek, 1 września, o godz. 8.00.

W dniu 31.08.2023 r. o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci przedszkolnych. Miejsce spotkania – hala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej. 

 
Listy dzieci przydzielonych do poszczególnych grup przedszkolnych wywieszone zostaną 21.08.2023r. (poniedziałek) na drzwiach wejściowych przedszkola.

Wykaz przyborów dla Biedroneczek i Pszczółek (3/4 l. i 4/5l.)

 • piórnik -tuba
 • ołówek
 • temperówka odpowiednia do grubości kredek
 • gumka
 • kredki ołówkowe (najlepsze do rysowania są Bambino, Lyra, Majewski,Astra)
 • kredki woskowe Bambino
 • nożyczki
 • klej w sztyfcie biały
 • papier kolorowy A4
 • blok kolorowy techniczny A4
 • plastelina miękka
 • teczka z gumką
 • farby akwarelowe i plakatowe
 • pędzel gruby i cienki
 • ręcznik papierowy
 • chusteczki nawilżane
 • pantofle
 • ubranie na przebranie

Wszystkie pomoce prosimy koniecznie podpisać! (zwłaszcza kredki każdą osobno)

 

Wykaz przyborów – grupa 5/6 l., Motylki:

 • zeszyt w linię,
 • zeszyt w kratkę,
 • papier kolorowy, miks (A4) lub blok rysunkowy kolorowy,
 • papier kolorowy (A5),
 • blok techniczny – kolorowy,
 • blok techniczny – biały
 • farbki plakatowe i akwarelowe, pojemnik na wodę,
 • pędzelki różnej grubości,
 • kredki ołówkowe,
 • kredki woskowe Bambino,
 • flamastry,
 • ołówek (2 szt.),
 • temperówka,
 • gumka do mazania,
 • nożyczki,                                                                                           
 • klej do papieru w sztyfcie (2 szt.),
 • plastelina,
 • teczka z gumką,
 • piórnik – tuba,
 • ręcznik papierowy,
 • pantofle.

Wszystkie przybory prosimy podpisać!