W środę 6 marca nasze przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście, panie Ewa Misiak, Maria Żołna i Alicja Jakubowska działające w Kole Gospodyń Wiejskich w Świerzowej Polskiej. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach realizacji modułu V projektu Magiczna Moc Bajek: „W świecie tradycji rodzinnych, regionalnych i kultury ludowej”.

Panie wystąpiły w strojach regionalnych i opowiedziały o nauce w czasach ich dzieciństwa, o zabawach, świętach, a także różnicy pomiędzy życiem we współczesnym świecie, a tym sprzed kilkudziesięciu lat. W trakcie tego „spaceru historycznego” przedszkolaki miały okazję obejrzeć eksponaty i pamiątki z dawnych lat takie jak: replika lampy naftowej, moździerz, zabytkowe żelazko, młynek do kawy, naczynia, zegarek kieszonkowy, zabytkowy egzemplarz książki a nawet fotografie rodzinne pani Marii. Zajęcia bardzo spodobały się dzieciom o czym świadczyła ich aktywność i skupienie podczas spotkania. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały od swoich gości słodki poczęstunek a same podziękowały im wręczając laurkę wykonaną przez dzieci z najstarszej grupy. Serdecznie dziękujemy Paniom za przybycie i przeprowadzenie wspaniałych zajęć. Mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze ponownie.