„Dzisiaj wszystkie smutki precz!
Święto Dziadków ważna rzecz.”
Spośród wielu świątecznych dni, jakie możemy przeżywać u progu nowego roku kalendarzowego, najpiękniejszym i najbardziej oczekiwanym świętem jest Dzień Babci i Dzień Dziadka. Wszyscy, którzy mają Dziadków, w rozmaity sposób okazują im wielką wdzięczność i uczucia, którymi ich darzą.
Odświętny charakter mają obchody tego dnia w szkolnej „zerówce”. Tak było i w tym roku.
Dzieci z oddziału przedszkolnego ZS w Świerzowej Polskiej zaprosiły wszystkie swoje Babcie i wszystkich Dziadków do szkoły na dzień 29 stycznia. Do tego spotkania przygotowywały się pod okiem wychowawczyni p. Jadwigi Cieślik, aby jak najlepiej uczcić swoje kochane Babcie i szacownych Dziadków. W godzinach porannych przybyli oczekiwani Goście, niektórzy z odległych miejscowości, więc w murach naszej szkoły znaleźli się po raz pierwszy. Dzieci odświętnie ubrane nie mogły już doczekać się występu. Pani Dyrektor szkoły przywitała wspaniałych Gości, a potem wnuczęta rozpoczęły swój występ. Były wzruszające wiersze, skoczne piosenki; były też śmieszne scenki, w których można było dopatrzeć się podobieństwa do wnuczków, babć, a nawet dziadków.
Wszystko na wesoło i z humorem. I zapewne podobało się Gościom, bo mali odtwórcy ról dostali głośne brawa.
Kiedy dzieci odpoczywały chwilę po występie, Babcie i Dziadkowie zostali podjęci skromnym poczęstunkiem. Mogli też swobodnie porozmawiać ze sobą. A o czym? Oczywiście o wnukach!
Kiedy dzieci dołączyły już do swoich Babć i Dziadków wręczyły im przygotowane kolorowe laurki z życzeniami.
Dziękujemy Wam Drodzy Państwo za udział w naszej szkolnej uroczystości.