Polska jest członkiem Unii Europejskiej od 1 maja 2004 roku na mocy Traktatu Akcesyjnego podpisanego 16 kwietnia 2003 roku w Atenach, stanowiącego prawną podstawę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. W imieniu Polski Traktat Akcesyjny podpisali ówczesny premier Leszek Miller i ówczesny szef polskiej dyplomacji Włodzimierz Cimoszewicz.
Nasz kraj wstąpił do Unii Europejskiej wraz z Cyprem, Czechami, Estonią, Litwą, Łotwą, Maltą, Słowacją, Słowenią i Węgrami.
W naszej szkole członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami i wychowawcami zorganizowali obchody Dnia Europejskiego, by upamiętnić tę ważną dla Polski datę. Uczniowie klasy piątej zaprezentowali audycję przez szkolny radiowęzeł, wspominając o drodze, jaką przebyła Polska, by znaleźć się w gronie państw Unii. Wszyscy obejrzeli krótki film o integracji europejskiej, a następnie rozpoczęli świętowanie dwudziestolecia Polski we wspólnocie. Uczniowie klas 0-III rozwiązywali quizy, krzyżówki, malowali flagi, a całe przedsięwzięcie było połączone z prezentacją państw Unii Europejskiej, przygotowaną przez klasy IV-VIII. Przy stoisku włoskim można było spróbować tradycyjny włoski makaron, pizzę, oliwki i inne przysmaki. Francuzi i Hiszpanie serwowali lokalne smakołyki: francuskie sery, hiszpańskie tapas, paelle czy tortille. Niemieckie kiełbaski czy sałatki ziemniaczane również cieszyły się popularnością. Polacy zaserwowali polskie dania tradycyjne: pierogi, bigos i szarlotkę. Uczniowie stanęli na wysokości zadania, przystroili klasy i wspaniale zaprezentowali charakterystyczne dla każdego kraju zwyczaje. Wisienką na torcie były piękne i barwne ubrania uczniów i nauczycieli nawiązujące do poszczególnych kultur państw europejskich. Dopełnieniem tych prezentacji była cudowna muzyka, jakże inna w każdym z tych krajów. Degustacja dań wywołała spore poruszenie wśród społeczności szkolnej. Wszystkim Rodzicom i Nauczycielom dziękujemy za pomoc w przygotowaniach, mając nadzieję, że Dzień Europejski wpisze się na stałe do kanonu uroczystości szkolnych.