14 marca obchodzony był coroczny Światowy Dzień Liczby π, który w szkole stał się okazją do kreatywnego i edukacyjnego świętowania. Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie promującym tę niezwykłą stałą matematyczną w trzech kategoriach: plakaty, figury przestrzenne oraz ciasta.
Wszystkie wykonane prace świadczyły o ogromnej popularności liczby π wśród uczniów. Plakaty prezentowały zarówno naukowe aspekty związane z π, jak i jej zastosowania w różnych dziedzinach życia codziennego. Figury przestrzenne z kolei imponowały precyzją wykonania i pomysłowością prezentacji.
Jednak największym hitem tegorocznych obchodów okazały się ciasta. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności zarówno w dziedzinie pieczenia, jak i w kreowaniu niezwykłych dekoracji. Główna idea konkursu polegała na stworzeniu ciasta, które nie tylko będzie smaczne, ale również przyciągnie wzrok i zainteresowanie wszystkich obecnych na wydarzeniu.
Podczas degustacji wyrobów cukierniczych uczniowie mieli okazję delektować się różnorodnymi smakami i podziwiać kreatywne dekoracje. Pani Dyrektor osobiście podziękowała wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wysiłek włożony w przygotowanie wyjątkowych ciast. Uczniowie klas, których przedstawiciele wykonali najbardziej wyjątkowe ciasta, zostali dodatkowo nim poczęstowani.
Obchody Światowego Dnia Liczby π nie tylko dostarczyły uczniom rozrywki i możliwości wykazania się talentem artystycznym, ale także uświadomiły im znaczenie matematyki w codziennym życiu oraz jej związek z szerokim spektrum dziedzin nauki i sztuki. Wydarzenie to z pewnością pozostanie w pamięci uczestników jako udane i inspirujące.