W piątek 10 listopada uroczyście obchodzono w naszej szkole 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada 1918 roku Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę zwierzchnią nad polskim wojskiem, mianując go naczelnym dowódcą. Dzień Odzyskania Niepodległości w II RP stał się świętem państwowym w 1937 roku na mocy ustawy. Po II wojnie światowej zostało ono zniesione przez komunistów. Ponownie charakter państwowy dzień 11 listopada odzyskał w 1989 roku i stał się jednym z najważniejszych świąt narodowych.
Jak co roku w naszej szkole oddaliśmy hołd naszym przodkom, którzy przyczynili się do ponownego powrotu Polski na mapy Europy. Uroczysta akademia z tej okazji przygotowana przez młodzież pod kierunkiem opiekunów pani Małgorzaty Jakubowskiej i pani Agaty Samborowskiej-Zajdel stała się swoistą okazją do wspomnień – powrotu do czasów zaborów, powstań, walki z zaborcami, przeciwstawiania się germanizacji i rusyfikacji. Ta lekcja historii była uświetniona występem naszego chóru szkolnego, który zaprezentował pieśni patriotyczne i okazjonalne.
Już po raz szósty organizowana jest akcja  MEiN „Szkoła do hymnu”. Podobnie  jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku, równo o 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewała hymn państwowy, okazując w ten sposób przywiązanie do narodowych tradycji. Zachęcamy gorąco, aby w dniu 11 listopada wywiesić biało-czerwone flagi i w miarę możliwości uczestniczyć w lokalnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości.
Fotorelacja z akademii powstała z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci