6 grudnia po raz kolejny w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Turniej Szachowy dla klas IV-VIII. Turniej stał się już tradycją w dniu Mikołajek, cieszy się zainteresowaniem uczniów i jest mile oczekiwany na ten dzień.
Pani Dyrektor Małgorzata Frączek przywitała zawodników i dokonała otwarcia turnieju, w którym wzięło 11 zawodników. Rozgrywki odbywały się w systemie szwajcarskim na dystansie 7 rund, w tempie gry  2 x 10 minut, (20 minut na partię). Rywalizacja przebiegała w miłej atmosferze fair-play, a dodatkową motywacja były przewidziane nagrody dla zwycięzców oraz słodkie nagrody pocieszenia dla pozostałych uczestników.
Po 7 rundach zwyciężyła Ania Krzanowska z klasy VIIIb. Kolejny na liście zwycięzców zameldował się Marcin Guzik z klasy VIIIa. Na miejscu trzecim znalazł się Bartek Lech z klasy VII, a Tymek Prajsnar z klasy V zajął czwarte miejsce. Wszyscy zawodnicy na podium otrzymali pamiątkowe dyplomy, kubeczki oraz czekoladowe mikołaje, które wręczył Pan Wicedyrektor Piotr Węgrzyn. Pozostali zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie nagrody pocieszenia w postaci czekoladowych mikołajów.
Wszyscy w dobrych nastrojach stanęli do pamiątkowego zdjęcia i wypytywali o kolejny taki turniej, który już wkrótce. Dziękujemy za udział w turnieju, życzymy dalszych sukcesów na szachownicach, ciekawych doświadczeń i czerpania przyjemności z szachowych rywalizacji.