,,Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie.
A na tej fladze, biel i czerwień.
Czerwień to miłość, a biel serce czyste.
Piękne są nasze barwy ojczyste.”
Cz. Janczarski
30.04 w zerówce odbyły się obchody Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Dzieci na zajęciach wykonały flagi Polski 🇵🇱 a następnie wyszły na marsz niosąc dumnie polską flagę i dając przykład okolicznym mieszkańcom.
Uroczysty sposób obchodzenia świat narodowych uczy młodych ludzi poszanowania tradycji. Dlatego, aby upamiętnić Święta Majowe, Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, 233 rocznicę ustanowienia Konstytucji 3 Maja, uczniowie klasy piątej pod kierunkiem opiekunek SU przygotowali montaż słowno-muzyczny. W kontekście wydarzeń politycznych na świecie nie zapomniano także o rocznicy zakończenia II wojny światowej. Oprócz przypomnienia genezy i historii zbliżających się świąt oraz refleksji nad naszą krwawą i smutną przeszłością, nie zabrakło przypomnienia chwil wyniosłych i radości, którą najlepiej wyrażały zaprezentowane pieśni patriotyczne.