2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. My także postanowiliśmy uczcić nasze barwy ojczyste – w poszczególnych grupach wiekowych po całym tygodniu zajęć poświęconych poznawaniu naszych symboli narodowych i najważniejszych miejsc Polsce, w dniu 29 kwietnia zorganizowaliśmy wspólny pochód w najbliższej okolicy przedszkola. Dzieci w czasie zajęć miały również okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi i to, jak symbole narodowe szanować. 

28 kwietnia w ramach obchodów Dnia Europy wszystkie z grupy zrealizowały w przedszkolu tematykę poświęconą Europie i wybranym krajom europejskim. Dzieci dowiedziały się czym jest UE, jakie kraje do niej należą, a także jak wygląda flaga UE i poznały jej hymn oraz symbole. Nie obyło się bez rywalizacji w postaci quizu.

Fotorelacja dostępna na Facebooku przedszkola.