26 marca odbyły się kolejne zajęcia warsztatowe zorganizowane w ramach realizacji programu czytelniczego Magiczna Moc Bajek. Było to spotkanie z twórcami kultury ludowej – nasze przedszkole ponownie odwiedziły panie działające w Kole Gospodyń Wiejskich w Świerzowej Polskiej.
Tym razem gospodynie pokazały przedszkolakom jak można barwić i ozdabiać pisanki. Dzieci mogły zobaczyć jajka pochodzące od różnych ptaków: gęsi, kaczki, kury i przepiórki. Porównywały ich kształt, wielkość a także samodzielnie zabarwiły je wykorzystując wywar z łupin cebuli.
Panie przygotowały również wyjątkową niespodziankę: wielkanocne, kruche ciasteczka. Przedszkolaki przyglądały się jak robi się lukier a następnie samodzielnie ozdobiły smakołyki. Niewątpliwie były to bardzo przyjemne zajęcia i wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.
Serdecznie dziękujemy paniom Ewie Misiak, Alicji Jakubowskiej, Krystynie Gaździe, Jadwidze Jastrząb i Marii Żołnie za zaangażowanie w przygotowanie tak ciekawych i atrakcyjnych warsztatów.