20 marca 2024 r. klasy 0-III oglądały musical dla dzieci pt. „Królowa Śniegu” w RCKP w Krośnie. Spektakl wystawił Teatr Nowoczesny z Krakowa dbając, aby z najwyższą starannością zrealizować dydaktyczne wartości przeznaczone dla młodego widza. Dzieci poznały paletę ludzkich wartości, doświadczając dobra, jednocześnie w bezpieczny sposób obcując ze złem i ostatecznie odkrywając ponadczasową siłę miłości. Barwne kostiumy, ruchoma scenografia oraz zróżnicowane efekty idealnie tworzyły magiczny i tajemniczy klimat przedstawienia. Baśniową atmosferę spektaklu dopełniały maski sceniczne, wierne kostiumy oraz lalki. Poprzez piosenki oraz dialogi w pośredni sposób dzieci uczyły się jak rozwiązywać konfliktowe sytuacje, jak nawiązywać wartościowe przyjaźnie, jak być asertywnym i odważnym. Bardzo cieszymy się, że nasi uczniowie skorzystali z okazji, aby na żywo oglądać i słuchać tekstów interpretowanych artystycznie.