18 i 19 marca 2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu teatralnym z aktorami Teatru Muzycznego Forte z Wrocławia w RCKP w Krośnie.
W poniedziałek uczniowie klas VI – VIII obejrzeli musical „Zemsta”, a następnego dnia młodsi, klasy IV-V, udali się na „Alicję w krainie czarów” również musical.
„Zemsta” Aleksandra Fredry to mistrzowska komedia bawiąca kolejne pokolenia galerią barwnych postaci.
Dwaj sąsiedzi Cześnik i Rejent to zapiekli wrogowie, uwikłani w absurdalny spór o mur graniczny. Ciekawą postacią okazuje się być Papkin. Kolejnym interesującym wątkiem dramatu jest płomienny romans Klary i Wacława.
Naszą uwagę przyciągały świetne kreacje aktorskie, scenografia, imponujące teksty piosenek z przepięknym podkładem muzycznym skorelowanym z iluminacjami i grą świateł.
Spektakl w sposób humorystyczny pokazał obraz dawnego świata szlacheckiego. Te czasy już minęły, ale czy wśród nas nie ma porywczych Raptusiewiczów, którzy szybciej działają niż myślą, tchórzliwych i zapatrzonych w siebie Papkinów a może obłudnych Milczków.
We wtorkowy poranek młodsi uczniowie wybrali się na musical „Alicja w krainie czarów”. Sen Alicji o tym, jak znalazła się w dziwnej krainie pełnej czarów i ciekawych postaci zaintrygował wszystkich.
W przedstawieniu teatralnym zwróciła naszą uwagę wspaniała gra aktorska, popisy baletowe Alicji, taniec, piękna muzyka, stroje aktorów. Udział w tym spektaklu odkrył przed nami wiele mądrości i prawd życiowych, w których zarówno młodsi jak i starsi mogą odnaleźć siebie. Ta świetna bajkowa opowieść ukazuje, że nie jest łatwo mierzyć się z wyzwaniami dnia codziennego, a konfrontacja z wyzwaniami jest nieunikniona.
Już od najmłodszych lat musimy dokonywać właściwych wyborów i tego życzymy naszym uczniom!

To była świetna przygoda z teatrem!