29 i 30 października 2023r. odbyła się uroczystość poświęcona Ś.P. Cecylii Święch. W 45 rocznicę jej śmierci społeczność wsi Świerzowa Polska wraz ze Szkołą Podstawową uczciły pamięć tej wyjątkowej osoby, która przez całe swoje życie służyła pomocą nie tylko dzieciom, pracując jako pedagog, ale wszystkim mieszkańcom Świerzowej.

Miła, ciepła, dobra – jak sama pisze:
„Dom i rodzina to jest mój świat. Gdy w nim rozkwita dobroci kwiat”.

 29 października w niedzielę odbyła się Msza Święta w Kościele p.w. Stanisława Biskupa i Męczennika w Zręcinie, po czym nastąpiło przejście na cmentarz parafialny, poświęcenie nowej płyty i tablicy nagrobnej, złożenie kwiatów oraz zapalenie zniczy na grobie Ś. P. Cecylii Święch.
30 października mieszkańcy wsi, nauczyciele uczniowie i zaproszeni goście na czele z Wójtem Gminy Chorkówka Panem Grzegorzem Węgrzynowskim spotkali się na wieczornicy poetyckiej w hali sportowej przy Zespole Szkół w Świerzowej Polskiej, gdzie mogli oddać się wspomnieniom Ś. P. C,. Święch.
Młodzież szkolna w programie artystycznym przypomniała postać wybitnej nauczycielki, Zespół „Seniorzy” ze Świerzowej Polskiej uczcił swoim występem muzycznym pamięć P. Cecylli. Wszyscy, szczególnie Ci, co pamiętają Panią Cecylię mile ją wspominali.