Dnia 15 czerwca grupka uczniów Szkół Podstawowych im. Ignacego Łukasiewicza w Świerzowej Polskiej oraz Chorkówce dzięki uprzejmości Dyrektor Muzeum w Bóbrce, pani Barbary Olejarz wzięła udział w plenerze fotograficznym pt. „U Ignacego”.
Uczniowie rozpoznali się z podstawami budowy i obsługi aparatów fotograficznych, różnymi funkcjami aparatu fotograficznego w celu fotografowania architektury, krajobrazu, ludzi w fotografii oraz fotografii makro, jak również z zasadami trójpodziału kadru i właściwego kadrowania. Podczas pleneru uczniowie korzystali ze sprzętu fotograficznego zakupionego w ramach projektu Laboratoria przyszłości.
Po dawce wiedzy teoretycznej uczniowie wędrowali ścieżkami muzeum wypatrując fajnych ujęć, wiele z nich było ciekawie przemyślanych i przygotowanych. Tak zapełniały się ujęciami karty aparatów, które posłużą do przygotowania wystawy w przyszłości…kilka z nich prezentujemy w galerii. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.