W poniedziałek 19 czerwca uczniowie klasy III odbyli wycieczkę do Lasów Państwowych w Krośnie. Spotkanie rozpoczęła pani, która zaprosiła nas do altany i  w formie pogadanki ekologicznej opowiadała o korzyściach płynących z lasów, o zwierzętach i roślinach tam żyjących. Następnie dzieci zostały podzielone na 4 grupy i zaczęła się gra terenowa polegająca na budowaniu osady dla krasnoludków. Każdy zespół do swej budowli mógł wykorzystać dowolne materiały znalezione w lesie. Powstały ciekawe konstrukcje i domki. Z kolei poszczególne grupy opowiadały wymyślone historie o żyjących tam krasnoludkach. Potem wszyscy mieli czas na dowolne zabawy. Przygotował je tato jednej z uczennic pan Ł. Wilk. Było przeciąganie liny, pokonywanie toru przeszkód, skoki w workach i wiele innych. Przywiózł dużo rekwizytów i pomocy, dzięki którym uczniowie aktywnie i miło spędzili czas. O nasze brzuszki zadbały  mamy: pani B. Pigoń i pani M. Janiszewska. Upiekły na ognisku smaczne kiełbaski. Na koniec wycieczki jeszcze dzieci otrzymały po gałce pysznych lodów.
Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu tego wspaniałego wyjazdu!