7 czerwca Szkolne Koło Caritas i Wolontariatu przedstawiło audycję pod tytułem Samarytanie z Markowej. Poznaliśmy bohaterską rodzinę Wiktorii i Józefa Ulmów i ich siedmioro dzieci, którzy dali schronienie ukrywającym się Żydom podczas II wojny światowej. Dobrze wiedzieli, że ryzykują własnym życiem. W ten sposób przechowywali naszych starszych braci w wierze przez okres około półtora roku. Jednak na skutek donosu Niemcy rozstrzelali całą rodzinę i ukrywających się Żydów. W 1995 roku instytut Yad Vashem przyznał pośmiertnie Józefowi i Wiktorii Ulmom tytuł Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Piękna i bohaterska postawa samarytan z Markowej doprowadziła do decyzji papieża Franciszka, aby wynieść ich na ołtarze nastąpi to 10 września tego roku. W klasach od IV do VIII ksiądz katecheta przeprowadził okolicznościowe katechezy związane z tym tematem. Rodzina Ulmów jest dla nas przykładem realizacji słów Chrystusa: Nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.