Mama to miękkie ręce. Mama to melodyjny głos, to chuchanie na uderzone miejsce. Mama to samo dobro i sama przyjemność. Coś, co dobrze jest mieć w każdej chwili życia koło siebie, dookoła siebie, gdzieś na horyzoncie. (M. Wańkowicz)
26 maja 2023r. uczniowie klasy 0 wraz z wychowawcą przygotowali uroczystość z okazji Dnia Matki „Jedno serce, a tyle miłości.” Na wstępie Pani Dyrektor przywitała wszystkie Mamy i złożyła serdeczne życzenia. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali wzruszające piosenki, wręczyli swoim Mamom bukieciki polnych kwiatów i własnoręcznie zrobione laurki. Udowodnili, że Dzień Matki jest jednym z najpiękniejszych i najważniejszych dni. Na koniec uroczystości złożyli swoim Mamom życzenia:
„Niech tak, jak piękne są pierwsze wiosenne kwiaty, piękną będzie każda chwila Waszego życia, niech w promieniach słońca spełnią się wszystkie marzenia , nawet te najskrytsze, niech każdy dzień będzie uśmiechniętym przyjacielem, a każdy nieuchwytny moment kolejnym krokiem ku szczęściu.