Dzień Drzewa – międzynarodowa akcja sadzenia drzew odbywająca się w coraz większej liczbie krajów na świecie. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. Inicjatorem Dnia Drzewa był Amerykanin Julius Morton znawca i miłośnik przyrody. W 1872 r. zwrócił się z apelem do rodaków by 10 kwietnia kto może posadził drzewo. Argumentował, iż „inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość” . Idea jego spotkała się z szerokim odzewem i tego dnia w USA zasadzono ponad milion drzew. Tego roku w Polsce ma miejsce czwarta edycja akcji SADZIMY. 29 i 30 września odbyło się wielkie narodowe sadzenie drzew. Leśnicy przygotowali milion sadzonek, które można było dostać we wszystkich nadleśnictwach.

Jako społeczność naszej szkoły z okazji Światowego Dnia Drzewa podjęliśmy następujące działania:

1. Ogłoszenie Czwartej edycji akcji #sadziMY. Każdy chętna osoba mogła odebrać darmową sadzonkę w dniach 29 i 30 września przy siedzibie RDLP w Krośnie.

2. Uczniowie klas IV-VIII – wzięli udział w konkursie „Najpiękniejszy wiersz o drzewach”.
I miejsce zajęła klasa 5. Pozostałym klasom przyznano wyróżnienia. Nagrodą za pierwsze miejsce jest dzień bez pytania – 11 października oraz jesienny notesik. Dodatkowo wszyscy uczniowie klas IV-VIII otrzymali drobny upominek.

3. Konkurs „Nasze piękne życzenia dla drzewa” przeznaczony dla klas 0-III wygrała zerówka. Pozostali uczniowie klas I-III za swoje prace otrzymali wyróżnienia. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni.

4. 10 października uczniowie i chętni nauczyciele naszej szkoły przyszli ubrani na zielono z przypiętym do ubioru owocem solidaryzując się z akcją Światowego Dnia Drzewa. W tym dniu członkowie LOP-u zaprosili wszystkich do wysłuchania audycji „Cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa”.

Opiekunowie LOP