W sobotę 17 września obchodziliśmy 83. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Nasza szkoła włączyła się w obchody tego wydarzenia. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 17.45 przed tablicą upamiętniającą ks. mjr. Mieczysława Janasa, zamordowanego w Twerze w 1940 r.
Modlitwę w kaplicy oraz przy Dębach Katyńskich poprowadził Proboszcz ks. dr Wacław Socha wraz z kapłanami: ks. Edwardem Stępniem, ks. Leszkiem Nawracajem i ks. Łukaszem Mroczkiem.
Maja Delimata, Alicja Kisiołek, Aleksandra i Izabela Kosztyła – przedstawicielki Wolontariatu Katyńskiego z naszej szkoły, pani sołtys Bogusława Kawalec wraz z radnym panem Mateuszem Szkudlarkiem oraz rodzina ks. majora, złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze.
Centralnym punktem uroczystości była Eucharystia sprawowana w kościele p.w. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Zręcinie w intencji Ojczyzny, poległych w jej obronie oraz o rychłą beatyfikację ks. mjr. Mieczysława Janasa, ofiarę zbrodni katyńskiej.
Obchodom towarzyszył poczet sztandarowy naszej szkoły, w składzie: Oliwia Adamik, Julia Deryniowska, Maksymilian Pytlarz wraz z opiekunem, panem Piotrem Drozdem.