Długo planowany wyjazd i w końcu realizacja trzydniowej wycieczki uczniów Zespołu Szkół do Wrocławia. Prawie 50 uczniów pod opieką pań: Beaty Malik, Małgorzaty Jakubowskiej, Beaty Prętnik  i pana Krzysztofa Krężałka wyjechało na wycieczkę. Wcześnie rano wyruszyliśmy  w kierunku Wrocławia. W samym mieście czekała  nas wizyta we wrocławskim ZOO, które jest najstarszym w Polsce i posiada bogatą kolekcję zwierząt. W ZOO żyje 14 tysięcy zwierząt, przedstawicieli ponad 1100 gatunków. Wejście do Afrykarium zrobiło na nas największe wrażenie. Zupełnie inny klimat i żyjące tam zwierzęta zachwyciły wszystkich. Następnie udaliśmy  się do Parku Szczytnickiego, gdzie zobaczyliśmy Halę Stulecia oraz fontannę multimedialną. Krótki  przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja oraz nocleg. Drugiego dnia  wyruszyliśmy na spacer z przewodnikiem, podczas którego odkryliśmy najsłynniejsze miejsca we Wrocławiu. Zobaczyliśmy Rynek z ratuszem oraz Uniwersytet Wrocławski. Poznaliśmy również historię słynnych krasnali oraz odwiedziliśmy najstarszą dzielnicę miasta – Ostrów Tumski. Trzeciego dnia tuż po śniadaniu rozpoczęliśmy intensywne zwiedzanie atrakcji miasta. Bardzo interesujące jest wejście  do Muzeum Panorama Racławicka.  Tam słuchając przewodnika przeżywaliśmy bitwę pod Racławicami. Około godziny 14.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną do Świerzowej.