26 października 2021 r. po długiej przerwie udało się przeprowadzić Gminne Igrzyska Młodzieży w Szachach Drużynowych. Po przywitaniu i otwarciu turnieju przez Panią Dyrektor Małgorzatę Frączek uczniowie dwóch szkół naszej gminy przystąpili do rywalizacji: Goście Szkoła Podstawowa w Zręcinie oraz Gospodarze.
W skład naszej drużyny wchodzili od pierwszej szachownicy: Marcin Guzik kl. 8a, Szymek Prętnik kl. 7, Bartek Lech kl. 7 oraz Ania Krzanowska kl. 8b. Uczniowie rywalizowali na dystansie 4 rund w czasie 2 x 10 min na partię, a w przypadku remisu decydowałby wynik na pierwszej szachownicy. Gra odbywała się w atmosferze ‘fair-play’ i już od pierwszej rundy Gospodarze przejęli inicjatywę, zdobywając cenne 4 małe punkty za wygrane na każdej szachownicy, a to dało im duży punkt. Kolejna runda prezentowała się podobnie i pomimo starań Gości zwycięstwo przypadało Gospodarzom.
Po drugiej rundzie był czas na słodki poczęstunek w postaci pysznych muffinek oraz soczków. Muffinki ufundowała Pani Joanna Kuźniarowicz z Cukierni LUKRESJA, za co serdecznie dziękujemy!
Po doładowaniu baterii zawodnicy przystąpili do dwóch ostatnich rund, które prezentowały się podobnie i pomimo starań Gości zwycięstwa przypadały Gospodarzom. W rundzie 3 Goście wywalczyli jeden mały punkt, co jednak nie zdołało odwrócić losów rywalizacji. Ostatecznie Gospodarze zwyciężyli 4:0 i awansowali do rozgrywek powiatowych.
Jednak warto pamiętać, iż to nie wynik jest najważniejszy, ale rywalizacja ‘fair-play’ oraz cenne doświadczenia w grze zdobyte po długim czasie zastoju.
Na zakończenie turnieju Pani Dyrektor, gratulując wręczyła pamiątkowe dyplomy i wszyscy stanęli do pamiątkowych zdjęć.
Miejmy nadzieję, że uda się zorganizować więcej takich turniejów.
Pragniemy również podziękować Panu Adamowi Przybyszowi za zaangażowanie w powrót szachowych rywalizacji w naszej Gminie po zbyt długim okresie zastoju.