Propozycje zadań i zabaw na najbliższy tydzień; 18.05.2020 – 22.05.2020 r.

Temat: Rodzina to największy skarb! Dzień Mamy!

images

https://www.youtube.com/watch?v=zC9jbgmeoLc – piosenka „Moja wesoła rodzinka ”, spróbuj nauczyć się słów i melodii.

Mama/tata też kiedyś byli mali. Obejrzyj fotografie mamy/taty/ dziadzia/babci spróbuj wspólnie z rodzicami odnaleźć podobieństwa w waszym wyglądzie. Może masz podobny nosek, oczka albo uśmiech?

Propozycje zabaw plastycznych:

  • drzewo– wspólnie z rodzicami stwórzcie drzewo genealogiczne.
  • „Moja rodzina” to temat kolejnej pracy plastycznej, narysuj członków swojej rodziny. Pracę możesz wykonać kredkami woskowymi lub ołówkowymi.
  • „Laurka dla mamy” – kilka dni zostało do Święta Mamy.  Laurkę możecie przygotować wg własnego pomysłu lub skorzystać z mojej propozycji. Na początku zapytaj Mamę, jaki jest Jej ulubiony kolor. O pomoc w przygotowaniu laurki możesz poprosić Tatę lub starsze rodzeństwo, tak by Mama nie widziała co planujecie zrobić – będzie to dla Niej niespodzianka. Następnie przygotuj kartkę, może być w dowolnym  kolorze,  pomaluj farbą dłoń w ulubionym kolorze Twojej Mamy. Odciśnij dłoń na kartce. Teraz wystarczy już tylko dorysować lub domalować łodygę i liść. Nietypowy kwiatek dla mamy gotowy. Myślę, że będzie jedyny w swoim rodzaju.
  • Drugi pomysł na wykonanie laurki to narysowanie konturu kwiatka. Można także skorzystać z już przygotowanego, który znajdziesz -tutaj . Wykonaj go dowolną techniką.
  • Zachęcam również dzieci, aby podczas pobytu na podwórku zebrały kamyczki, patyki i po powrocie do domu spróbowały ułożyć z zebranego materiału przyrodniczego serce dla swojej mamy.
  • labirynt –  „Z kwiatami do mamy”
  • pokoloruj – „Kwiaty dla mamy”
  • Wykonaj zadanie w książce – K2., str. 22

https://abc.tvp.pl/21965007/swierszczyk-leniwy-dzien-mysiej-mamy – bajka „Leniwy dzień Mysiej Mamy”

https://vod.tvp.pl/video/czytanie-przed-spaniem,zapach-mamy,38993053 – słuchowisko – „Zapach mamy”

https://www.youtube.com/watch?v=EoQj2KL89gQ – zabawy z rolkami

https://www.youtube.com/watch?v=zyaA28NNaIM – ćwiczymy percepcję wzrokową