Hello kids  🙂 Dzisiaj zachęcam Was do nauki nazw części twarzy  😎

 

11954449581778132602Gerald_G_Boy_Face_Cartoon_3.svg.hi

Wysłuchajcie i zaśpiewajcie piosenkę, śpiewając wskazujcie na części twarzy  🙂 

 A teraz zabawa z kostką  😛 

Potrzebne będą:
1. Kartka
2. Ołówek/ Kredki
3. Kostka do gry
Zasady:
Na kartce należy narysować twarz, która zawiera (oczy, nos, usta, włosy). Można ją pokolorować. Dziecko nazywa części twarzy po angielsku. Następnie kładziemy rysunek na podłodze i rzucamy kostką. Dziecko przeskakuje przez rysunek tyle razy ile wskazuje ilość wyrzuconych kropek. Wyrzucając liczby oraz nazywając części ciała używamy wyrażeń w języku angielskim, np. one, two… (jeden, dwa), a head, a nose… (usta, nos) lub It’s a nose. (To jest nos.) itp.

Podzielcie się ze mną swoimi pracami  🙂 Maluszki poproszę o rysunki swoich twarzy a starszaki i zerówkę o rysunek twarzy z podpisanymi (po angielsku) częściami  🙂 Stworzymy piękną galerię  🙂 
Na prace czekam do końca tygodnia beata.malik@poczta.onet.pl

Goodbye  😉