Pomysły dla rodziców, jak spędzać czas z dzieckiem:

27-30.04.2020r. CHRONIMY ŚRODOWISKO

– Ten tydzień poświęcony będzie ekologii- Ziemia jest naszym domem i powinniśmy o nią dbać, bo dzięki temu sami będziemy zdrowsi. Musimy szukać sposobów, w jakie możemy na co dzień dbać o środowisko. Powinniśmy prawidłowo segregować odpady. Ekologiczne źródła energii – takie jak wiatr, woda lub energia słoneczna, są zdrowsze dla Ziemi i dla nas.

– Rozmowa na temat zachowań i wyborów, które wpłyną pozytywnie na środowisko (zabieranie wielorazowych toreb na zakupy, zakręcanie wody w kranie, wyłączanie telewizora, gdy nikt go nie ogląda itp.).

– Obserwacja baterii słonecznych, elektrowni wiatrowych lub wodnych – na ilustracjach lub podczas wspólnych spacerów.

– Wspólne przygotowanie zabawek z wykorzystaniem odpadów (makulatury, plastikowych pojemników, butelek, nakrętek itp.) „Fajne zabawki z nakrętek” – zabawa plastyczna. Kolorowe nakrętki (na środku każdej z nich niewielka dziurka), sznurówki, mazaki, druciki modelarskie. Dzieci tworzą z materiałów różne postaci, np. wąż, smok.

– Zabawy w wysłuchiwanie poznanych głosek i w wyszukiwanie w wyrazach poznanych liter. Rozpoznawanie litery w, W, jak worek lub Wanda. Wysłuchiwanie głoski „w” na początku, w środku i na końcu podawanych wyrazów. Próbowanie czytania wyrazów złożonych z poznanych liter: O, A, L, M, E, T, D, I, K, U, P, Y, B, N, S, R, J, W.

– Rozpoznawanie znaku „+”. Zapisywanie działań z wykorzystaniem znaku „+”.

– Czytanie książek – opowiadań i wierszy.

Dorota Szydło


Zachęcam dzieci i rodziców do skorzystania z poniższych propozycji:

Na początek krótki film edukacyjny W kontakcie z naturą”

-Piosenka ekologiczna – Świat w naszych rękach”

lub „Eko kultura”

poszukiwanie słów

ile sylab?

poszukaj litery

dobierz parę

zabawa ruchowa przy muzyce

Kolorowy motylek z rolki po papierze –   podpowiedź znajdziesz tutaj lub tutaj.

Anna Dubis