„Od buraka do lizaka”
Posłuchajcie opowiadania, które zamieszczone jest w linku. Czy wiecie z czego robi się cukier?
http://www.rokwprzedszkolu.pl/index.php?f=opo_56_00053&k=k0203&d=opo – opowiadanie A. Cholewy ‚Słodka opowieść”.
A teraz porozmawiajcie z dorosłymi i zastanówcie się czy słodycze, które powstają z cukru są zdrowe i czy warto je jeść.
Zapraszam was do wspólnej zabawy. Kliknijcie w poniższy link.
Na podstawie obejrzanego programu postarajcie się wykonać historyjkę obrazkową o tym, jak powstaje cukier. Poproście kogoś dorosłego, aby poskładał kartkę papieru na 4 równe części. Rozłóżcie ją i po powstałych  zgięciach zaznaczcie ołówkiem linie. Potem ponumerujcie po kolei każdą część od 1-4. W każdym z okienek narysujcie po kolei proces powstawania cukru. Powodzenia! Na pewno dacie radę!