Wędrówka kropli wody

„Wodne zagadki „– zabawa dydaktyczna. Posłuchaj zagadek odczytanych przez dorosłego. Kiedy już  odgadniesz,  podziel  je na  sylaby. Pamiętaj, żeby klaskać przy tej zabawie. Możesz również  policzyć klaśnięcia przy każdym słowie.

zagadki

Obejrzyj prezentację „Skąd się bierze deszcz?”  Spróbuj opowiedzieć, jak woda wędruje w przyrodzie. Co pada z ciężkiej szarej chmury? Co dzieje się z kałużą, gdy świeci słońce?

https://www.youtube.com/watch?v=rvTLwn27mE4&feature=youtu.be„Skąd się bierze deszcz?” – prezentacja muzyczna

„Podróż kropelki wody” – historyjka obrazkowa. Możesz również obejrzeć ilustracje pokazujące wędrówkę kropelki wody. Powiedz, w co zamienia się woda, gdy jest ciepło. Co dzieje się z nią, gdy chmura robi się ciężka? W co zamienia  się woda, gdy jest bardzo zimno i mroźno?

03_Ciagle_pada_cz_2 – wędrówka wody

https://www.youtube.com/watch?v=THeeVfwU6K4 – piosenka „Moja Planeta”

Wspólnie z rodzicami lub rodzeństwem zastanówcie się, jak wasza rodzina może oszczędzać i dbać o wodę. W linku poniżej kilka podpowiedzi:

oszczędzamy wodę

kolorowanka-Dbaj o ziemię – wykonaj pracę dowolną techniką.