W dniu 11 października 2019 r. nasza szkoła była gospodarzem Igrzysk Młodzieży oraz Igrzysk Dzieci w Szachach Drużynowych.
W Igrzyskach Młodzieży udział wzięła Szkoła Podstawowa im. Ignacego Łukasiewicza w Świerzowej Polskiej, gospodarz turnieju oraz drużyna  Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego i św. Jana Pawła II w Zręcinie. Drużyna w składzie Paweł Cichocki, Jakub Szmist, Eryk Warunek oraz Nadia Szmist przeszła do etapu powiatowego ponieważ była jedyną zgłoszona drużyna w tej kategorii wiekowej.  W Igrzyskach Dzieci udział wzięły dwie drużyny. Drużyna gospodarzy w składzie Bartosz Zuzak, Szymon Prętnik, Bartłomiej Lech oraz Anna Krzanowska oraz drużyna Szkoły Podstawowej ze Zręcina. Uczniowie rywalizowali na dystansie 4 rund 2 x 15 min. (30 min. na partie) na czterech szachownicach, przy czym na 4 szachownicy rywalizowały dziewczynki. Rywalizacja przebiegała w atmosferze ‚fair play’, a każdy zawodnik zdobywał cenne małe punkty co dało równie cenne duże punkty. Pierwsza, druga oraz trzecia runda zakończyła się wynikiem 2,5 pkt do 1,5 pkt dla gospodarzy.  Ostatnia runda również należała do gospodarzy, którzy wygrali 3,5 pkt do 0.5. Tym samym wygrana dała gospodarzom awans do rozgrywek powiatowych. Ostateczne wyniki prezentuje się następująco:

  1. Szkoła Podstawowa im. Ignacego Łukasiewicza w Świerzowej Polskiej – 11 pkt
  2. Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego i św. Jana Pawła II w Zręcinie – 5 pkt

Gratulujemy zwycięstwa i awansu do powiatowej fazy rozgrywek, życząc tym samym dalszych sukcesów!