W dniu 6 czerwca 2019 r.  klasy VI oraz VII wybrały się na wycieczkę do Rzeszowa. Pierwszym etapem wycieczki było Muzeum Dobranocek w okolicach rynku w Rzeszowie. Po drobnych perypetiach dotarliśmy do muzeum, gdzie uczniowie zapoznali się z historią, tajnikami tworzenia bajek. Uczniowie dowiedzieli się jak tworzone były bajki takie jak np. Miś Uszatek, czy Smerfy. Zaskakujące było, że niektórzy bardzo dobrze orientowali się w tajnikach animacji.
Kolejnym etapem wycieczki było Muzeum Militariów i Techniki. Uczniowie zwiedzali obszerne, choć nieco zaniedbane eksponaty, od samolotu typu MIG, przez mundury wszelkich formacji mundurowych, zabytkowe motocykle, samochody, radia, telewizory do eksponatów związanych z historią kolei.
Po wyczerpującym zwiedzanie muzeum, nadszedł czas na długo wyczekiwany park linowy. Po wyposażeniu uczniów w specjalistyczny sprzęt i zapoznaniu ich z zasadami bezpieczeństwa uczniowie wyruszyli na trasy linowe o zróżnicowanym stopniu trudności, które pokonywali pod okiem instruktorów oraz opiekunów wycieczki. Niektórym uczniom udało się przejść całą trasę. Niestety nadchodząca burza i późna pora uniemożliwiła ukończenie trasy wszystkim uczestnikom wycieczki.
Ostatnim punktem wycieczki było oczywiście McDonald. Następnie w dobrych humorach wsiedliśmy do autokaru i wróciliśmy do domu. Można śmiało powiedzieć, że była to udana wycieczka, na której każdy mógł znaleźć coś dla siebie.