19 czerwca przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Fabryki Czekolady w Korczynie.
Jest to pierwsza na Podkarpaciu Pijalnia Czekolady w stylu starej fabryki – ściany z czerwonej cegły, rury pod sufitem i maszyny, które pokazują, jaki proces musi przejść ziarno kakaowca, zanim stanie się aromatyczną , słodką czekoladą. Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach, które rozpoczęły się prelekcją na temat produkcji czekolady od ziarenka do tabliczki. Podczas warsztatów dzieci miały okazję wykonać własnego czekoladowego lizaka oraz zaprojektować i ozdobić tabliczkę czekolady. Podczas całej prezentacji pani chocolatier (czekoladnik) częstowała wszystkich różnymi czekoladami: gorzką, mleczną, białą a nawet różową z owocowymi dodatkami. Następnie dzieci obejrzały film na temat „Jak powstaje czekolada od ziarna aż po tabliczkę”. Przedszkolaki miały również czas wolny, mogły pobawić się na interaktywnej podłodze oraz w sali zabawowej wypełnionej piłeczkami. Na zakończenie wycieczki każdy otrzymał pamiątkowy dyplom.