Muzeum Złotej Rybki w Krzemiennej i Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Dydni wspólnie zorganizowali ogólnopolski konkurs pod patronatem Wójta Gminy Dydnia.
Celem konkursu było zainteresowanie dzieci tematyką środowiska wodnego ryb, rozwijanie umiejętności plastycznych, kreatywności, wrażliwości estetycznej, a także promowanie dzieci uzdolnionych plastycznie i prezentacja ich twórczości.
Z oddziału przedszkolnego „0” naszej szkoły wzięło udział ośmioro dzieci w kategorii 3 – 6 lat

  1. Kornelia Adamik
  2. Amelia Hejnar
  3. Antoni Henzel
  4. Emilia Kustroń
  5. Rozalia Niziołek
  6. Magdalena Parylak
  7. Gabriela Wierdak
  8. Lena Zajdel

Każdy uczestnik wykonał tylko jedną pracę w formacie A4 dowolną techniką. Prace były naprawdę piękne, ale nikt nie otrzymał nagrody głównej. I nie można się dziwić, gdyż na konkurs napłynęło tyle prac, że łącznie tworzyły powierzchnię boiska piłkarskiego. Komisja zaś wybierała prace ponad sześć godzin. Po burzliwych obradach przyznano tylko trzy nagrody po jednej w każdej kategorii.
Natomiast każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy Dyplom oraz bezpłatny bilet wstępu do Muzeum Złotej Rybki w Krzemiennej ważny do 30.09.2020 roku.
Może to więc będzie dobry pomysł na wakacyjny wyjazd z rodziną.