W dniu 03 06.2019r. uczniowie klas 0 – III wraz z wychowawczyniami wyjechali na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą do Kunowej. W miejscowości tej, leżącej za Jasłem, nad rzeką Ropą znajduje się wioska indiańska ,,Hokka-Hey”.
Po około 45 minutach jazdy byliśmy na miejscu. Tam przywitał nas właściciel ubrany w strój indiański. Najpierw zaprowadził nas do mini zoo, gdzie oglądaliśmy egzotyczne zwierzęta. Później usiedliśmy przy stolikach, aby wykonać indiańskie opaski na głowę. Każdy uczestnik wycieczki został przyozdobiony kolorowymi znakami na twarzy. W bojowym nastroju przystąpiliśmy do współzawodnictwa w grach i zabawach. Było tam przeciąganie liny, skoki w workach, biegi slalomem oraz wesoła zabawa i tańce przy muzyce indiańskiej i disco polo. Później przyszedł czas na dmuchane zjeżdżalnie i jazdę na koniku. Każdy, kto tylko chciał mógł usiąść na grzbiecie konia i przejechać się. Dla wszystkich uczestników wycieczki przygotowane były kiełbaski z grilla i lemoniada. Na zakończenie pobytu dzieci zakupiły sobie różne pamiątki związane z pobytem w wiosce indiańskiej. Pogoda oraz humory wszystkim dopisały i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Długo będziemy pamiętać pobyt w wiosce indiańskiej!