Z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska Naturalnego i Dnia Ziemi  30 maja 2019 r. odbyła się akademia pt. „Ziemia jest tylko jedna”. Przedstawienie przygotowali uczniowie Szkolnego Koła  LOP pod opieką p. Renaty Janochy i p. Beaty Prętnik. Uczniowie najpierw zaprezentowali się w budynku A, gdzie przedszkolaki i uczniowie klas 0-III zapoznali się z tematyką związaną z ochroną środowiska. Następnie członkowie LOP  wystąpili w budynku B dla klas IV – VIII i gimnazjum.
22 kwietnia obchodzimy Święto Ziemi a 5 czerwca Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Daty te przypominają nam o wielkim znaczeniu przyrody i odpowiedzialności człowieka za jej stan. Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że ich niekontrolowane działania mogą zagrozić im samym – jako integralnej części środowiska naturalnego. Dlatego co roku przypominamy o problematyce ochrony środowiska, by szerzyć świadomość ekologiczną już od najmłodszych lat.