Wzruszające chwile przeżyli pensjonariusze Hospicjum w Krośnie, kiedy 29 maja odwiedzili ich młodzi artyści z naszej szkoły wraz z panią Dyrektor Małgorzatą Pelczar, panią Agatą Samborowską Zajdel oraz panią Marią Drobek.
Zaledwie trzy dni po Święcie Mam oraz w okresie poprzedzającym Dzień Ojca udaliśmy się do tego szczególnego miejsca, gdzie z różnych przyczyn przebywa  wiele osób starszych. Młodzież gimnazjalna realizująca projekt „I ty możesz zostać wolontariuszem”, przygotowała akademię poświęconą mamusiom i tatusiom. Każdemu z nas na zawsze zachowały się w pamięci najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa, związane z ciepłem rodzinnego domu, z obecnością  rodziców. Zaprezentowane wiersze ukazywały matczyną troskę o swoje dzieci bez względu na ich wiek. Poezja przeplatana była przebojowymi piosenkami, m.in. „Nie ma jak u mamy”, „Wtedy śpiewam”, „Alleluja”, w które włączali się pensjonariusze wraz z personelem. Rangi jakości występu dodawały skrzypce, towarzyszące jednej z piosenek.
Podsumowując Pani Dyrektor podziękowała za możliwość przybycia, wystąpienia oraz złożyła życzenia. W odpowiedzi przedstawicielka pensjonariuszy (polonistka z 40 letnim stażem) wyraziła uznanie za przygotowany program oraz ubogacenie ich młodością. Zachęcała do odwiedzenia Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu. Życzyła młodym, by wytrwale pracowali nad swoim charakterem.
Siostra Doktor ze swej strony wyraziła wdzięczność za przybycie młodych ludzi do swych podopiecznych oraz zaprosiła na kolejne odwiedziny. Młodzież wręczyła pensjonariuszom własnoręcznie wykonane laurki z życzeniami oraz przekazała przywiezione ciasta, słodycze, napoje i owoce.
Później skierowaliśmy swe kroki do kaplicy – do Głównego Ordynatora – Pana Jezusa, lekarza dusz i ciał. Siostra oprowadzająca nas nie bez powodu użyła takiego tytułu, gdyż na temat dziejących się tam cudów i doznanych łaskach można by już napisać tomy książek. Ostatnim punktem wizyty było zwiedzanie ogrodu, gdzie mogliśmy też zobaczyć zwierzęta wykorzystywane do terapii chorych. Siostra apelowała o włączenie się w dalszą pomoc swoim podopiecznym. Wszyscy zostali ugoszczeni czekoladkami.