31 maja 2019 r. uczniowie klasy Va i Vb Zespołu Szkół w Świerzowej Polskiej wzięli udział w atrakcyjnej wycieczce do Parku Rozrywki „Zatorland” w Zatorze (woj. małopolskie). Znajduje się tam największy w Europie Park Ruchomych Dinozaurów. Pośród drzew dostrzec można 100 różnych dinozaurów, większość z nich to eksponaty ożywione, poruszają się, wydają dźwięki a jeden z nich nawet sika wodą na turystów. Uczniowie obejrzeli film w kinie 5D, który okazał się być dla wszystkich sporym przeżyciem. Kiedy zgłodnieliśmy, mogliśmy kupić „coś na ząb” w bogatej ofercie gastronomicznej na terenie parku.
Będąc na ścieżce edukacyjnej w Parku Owadów, złożonej z 16 gigantycznych eksponatów, m.in. konik polny, biedronka, mucha, skorpion, larwa motyla, modliszka itp. dowiedzieliśmy się, jak żyją te owady i które są dla nas niebezpieczne. Zwiedziliśmy też piętrowy Domek do góry nogami,  który okazał się ciekawym doświadczeniem. Pozostały czas spędziliśmy w Lunaparku.
To miejsce, w którym zmęczeni przygodą poznawania i nauki mali odkrywcy mogli się zrelaksować i dobrze bawić, korzystając z: symulatora 3D Bonanza, karuzeli „słonie”, diabelskiego młyna, karuzeli wiedeńskiej i łańcuchowej, basenu z łódkami, loterii, salonu gier, zjeżdżalni, trampolin, dmuchańców i wielu innych. W drodze powrotnej wstąpiliśmy na kolację do restauracji McDonald’s w Brzesku.
Wycieczka do Zatorlandu to jedna z najciekawszych atrakcji ostatniego czasu. Świetnie się bawiliśmy, spędziliśmy mnóstwo czasu na świeżym powietrzu i dowiedzieliśmy się  wielu ciekawych rzeczy.