W dniu 16 maja 2019r. uczniowie kl. I z wychowawcą wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Akademię Młodego Zawodowca działającą przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krośnie.
W Akademii są organizowane warsztaty: kulinarne, cukiernicze, kelnerskie i  fryzjerskie. Uczniowie kl.I zostali podzieleni na trzy grupy. Jedna grupa poznawała tajniki zawodu kucharza, druga kelnera, a trzecia fryzjera. Dzieci pracowały pod okiem nauczycieli zawodu oraz uczennic odbywających praktyki.
Grupa uczniów na warsztatach fryzjerskich poznawała podstawowe terminy i czynności zawodowe związane z pracą fryzjera oraz samodzielnie wykonywała piękne loki, warkocze i fantazyjne plecionki. Na koniec uczennice praktykantki wykonały naszym dziewczynkom piękne fryzury.
Grupa uczniów na warsztatach kucharskich i kelnerskich zapoznała się z przepisami, nazwami wielu potraw i produktami potrzebnymi do ich wykonania, przeznaczeniem wielu naczyń, sztućców i ich poprawnym ułożeniu na stole. Kelnerzy prawidłowo nakryli do stołu, a kucharze prawie samodzielnie przygotowali pyszne i ciekawe potrawy.
Na koniec wszystkie grupy zasiadły przy pięknie nakrytych stołach do wspólnego posiłku. Na stole było bardzo kolorowo. Były tam: knedle z truskawkami z sosem śmietanowym, kopytka, naleśniki z powidłami i dżemem, pancakesy z sosem jagodowym, owocowe sałatki i koktajle. Wszystkie przygotowane potrawy były przepyszne, więc apetyty dzieciom dopisywały.
Po skonsumowaniu pyszności  każdy uczeń otrzymał  z rąk pani koordynator projektu certyfikat uczestnictwa w warsztatach.
Najedzeni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.