Maj to miesiąc, który szczególnie skłania nas do spotkań, do przeżywania wspólnych chwil refleksji nad polska historią. Pierwsze trzy dni maja  to nie tylko czas odpoczynku, ale przede wszystkim moment na upamiętnienie ważnych dla Polski rocznic.
Nasza szkoła, jak co roku również włączyła się w „biało – czerwone” świętowanie. Uczniowie całej społeczności, w korowodzie biało – czerwonych flag niesionych przez uczniów z edukacji wczesnoszkolnej, zgromadzili się 7 maja 2019r. na sali gimnastycznej, by wysłuchać śpiewu szkolnego chóru oraz przypomnieć sobie ważne daty z historii Polski.
Pani Dyrektor przypomniała również o rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Każde ze  świąt majowych ma inną wymowę, inny charakter, czego innego dotyczy. Każde ma to do siebie, tym się wyróżnia, że bez względu na okoliczności niesie wartości własne, uniwersalne, często piękne, mądre, bardzo poważne, pełne zadumy i refleksji nad czasem minionym, nieobecnym.
Tradycyjnie, oprócz prezentacji słowno-muzycznej, przedstawiciele klas IV – VIII oraz klas IIIa i IIIb gimnazjum rywalizowali w konkursie historycznym, przygotowanym przez nauczycieli historii. Uczniowie klas młodszych mogli również popisać się swoją wiedzą odpowiadając na pytania zadawane przez P. Dyrektor. Każdy uczestnik otrzymał ciekawą nagrodę, ufundowaną przez szkołę. Zaskakującym finałem majowego świętowania okazał się niezwykle „słodki” poczęstunek. Wszyscy uczestnicy majowego happeningu mogli skosztować przepysznych wypieków oraz dań, za które serdecznie dziękujemy Rodzicom  i „na gorąco” dzielić się radosnymi wrażeniami z tej niecodziennej lekcji historii.