W kolejnych dniach kwietnia od 15 do 17 dwudziestu dziewięciu ósmoklasistów zmagało się z egzaminem z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.
Po pierwszej części młodzież była zadowolona między innymi z wypracowania na temat przyjaźni. Drugiego dnia nasi uczniowie stanęli przed nie lada wyzwaniem. Musieli zmierzyć się z Królową Nauk – matematyką. Nie było to łatwe zadanie, ponieważ arkusz egzaminacyjny zawierał sporo zadań otwartych i logicznego myślenia oraz skomplikowanych obliczeń. Nie przeraziło to jednak naszych uczniów i pełni optymizmu przystąpili do ostatniej części egzaminu – języka angielskiego. Większość poleceń nie zaskoczyła nikogo.
Egzamin ósmoklasisty z porównaniem z egzaminem gimnazjalnym z każdej części trwał dłużej, niektórzy uczniowie mogli korzystać z przysługującego im sporo wydłużonego czasu. Ósmoklasiści w przeciwieństwie do gimnazjalistów musieli zmierzyć się z większą ilością zadań otwartych szczególnie z języka polskiego i matematyki.
Pierwszy w historii po reformie oświaty egzamin ósmoklasisty, mimo że odbywał się w tle strajku, przebiegał bez zakłóceń.