8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet. W naszej szkole ten dzień był choć trochę inny od pozostałych dzięki kwiatom, słodkim upominkom, uroczystej akademii, a przede wszystkim serdecznym życzeniom.
Akademię przygotowali uczniowie klasy siódmej. Dziewczęta i chłopcy z powodzeniem zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie. Nie tylko  recytowali nastrojowe wiersze, ale także wprowadzali widownię w radosny nastrój zabawnymi scenkami. Nie zabrakło też piosenek. Na scenie mogliśmy podziwiać Emilkę T. i Pawła K. Program artystyczny zakończył występ zespołu fletowego. Największe wrażenia na małych i dużych kobietach zrobiły składane życzenia, niosące uśmiech na każdy dzień.
9 marca odbyło się miłe wydarzenie środowiskowe – Dzień Kobiet dla Pań ze Świerzowej Polskiej. Uroczystość z udziałem władz Gminy Chorkówka miała miejsce w Domu Ludowym w Świerzowej Polskiej. Na imprezie gościło ponad 120 osób, głównie Pań. Zwieńczeniem uroczystości były życzenia złożone przez władze gminy i powiatu.