W ostatni dzień nauki szkolnej, przed feriami zimowymi, grupa Świerzowskich Rajdowców wraz z sympatykami naszego koła oraz opiekunami p. Beatą, p. Arturem oraz ks. Adamem wyruszyła na XVI Rajd Zimowy. Wędrówkę rozpoczęliśmy w Lipowicy, stamtąd trasa prowadziła na górę Cergowa. Droga nie była łatwa ponieważ ścieżka na Cergową była skuta lodem, niemniej jednak Rajdowcy poradzili sobie znakomicie. Na szczycie weszliśmy na wieżę widokową i stamtąd podziwialiśmy spektakularne widoki. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, pozjeżdżaliśmy na jabłuszkach i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Po zejściu do Lipowicy autokar zabrał nas do Dukli do budynków Lasów Państwowych. Tam przeprowadzone zostały konkursy turystyczno – krajoznawczy oraz przyrodniczo-ekologiczny (z niecierpliwością czekamy na wyniki).
Na zakończenie rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy kiełbaski. Było pysznie. Zapraszam do galerii zdjęć fot. Artur Jasłowski 😎