7 lutego 2019 r. w  Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 „Mechanik” w Krośnie odbyła się VI edycja Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej.
Konkurs składał się z trzech części. Teoretycznego testu obejmującego wiedzę z zakresu fizyki, techniki i motoryzacji i bezpieczeństwa ruchu drogowego. W drugiej części uczniowie mieli za zadanie wykazać się zdolnościami praktycznymi. Według przygotowanej mapki szkoły musieli zaliczać kolejne umiejętności w sześciu różnych pracowniach i laboratoriach.
Ostatnim etapem konkursu, najbardziej oczekiwanym ale i stresującym dla uczniów była jazda symulatorem samochodu oceniana przez egzaminatora.
Konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród młodzieży szkolnej. W tym roku konkursie uczestniczyła rekordowa liczba uczestników aż 61 uczniów z 16 szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu województwa podkarpackiego.
Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów przygotowanych przez p. Piotra Węgrzyna. Trzem z nich udało się wejść do finału konkursu. Pierwsze miejsce zajął  Przemysław Jedziniak uczeń klasy III gimnazjum zdobywając w nagrodę rower. Niewiele zabrakło też Kordianowi Dąbrowskiemu, który przegrał w finale dogrywkę o podium i ostatecznie zajął IV miejsce. W pierwszej dziesiątce (8 miejsce) uplasował się również trzeci nasz uczeń Paweł Kawalec z klasy VIII.
Należy nadmienić, iż rok temu również uczeń z naszej szkoły został laureatem tego konkursu – zatem tytuł mistrza wiedzy technicznej i motoryzacyjnej został obroniony!