W dniu 10 grudnia w naszej szkole miał miejsce Mikołajkowy Turniej Szachowy. Wzięło w nim udział wzięło 18 uczniów. Jedynym wymogiem uczestnictwa było posiadanie mikołajkowego akcentu, np. czapki <<elfa>> bądź <<mikołaja>>.
Po otwarciu turnieju przez p. wicedyrektora Piotra Węgrzyna, uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi zasadami rozgrywek.
Turniej rozegrano w 2 kategoriach wiekowych:
– klas IV – VI 
– klas VII – VIII oraz gimnazjum.
Nasi młodzi zawodnicy oraz zawodniczki rywalizowali w przyjaznej atmosferze ‘fair play’ na dystansie 7 rund, 2 x 10 min (20 minut na partię).
Zmagania szachowe przebiegały sprawnie i bez większych utrudnień.

Zwycięzcami w kat. kl. IV – VI zostali:
Szymon Prętnik (kl. IVa) – Imiejsce
Jakub Szmist (kl. VI) – II miejsce
Bartek Zuzak (kl. IVb) – III miejsce
Bartłomiej Lech (kl. IVb) – IV miejsce

Uczniowie Ci otrzymali dyplomy oraz nagrody w postaci słodyczy. Na dalszych miejscach w ww. kategorii uplasowali się Dawid Czup (kl. IVa), Nadia Szmist (kl. IVa), Adrian Jureczko (kl. VI), Maja Keβler (kl. IVa) i Kacper Wilk (kl. IVa). Pamiątkowe dyplomy oraz słodkie nagrody pocieszenia trafiły także w ich ręce.

W kategorii klas VII – VIII oraz gimnazjum lista triumfatorów wygląda następująco:
I miejsce – Tobiasz Węgrzyn (kl. IIIb-gim.)
II miejsce – Kacper Dyląg (kl. IIIb-gim.)
III miejsce – Martyna Kozioł (kl. VIII)
IV miejsce – Daniel Gackowski (kl. IIIb-gim.)

Laureaci i wszyscy uczestnicy, a wśród nich Weronika Świątek (kl. VIII), Karol Nowak (kl. IIIb-gim.), Konrad Delimata (kl. IIIb-gim.), Miłosz Nowak (kl. IIIb-gim.), Kamil Szkudlarek (kl. IIIb-gim.) – z rąk pani dyr. Małgorzaty Pelczar otrzymali dyplomy i „słodkie nagrody” – również pocieszenia.
Na szczególne wyróżnienie zasługują nasze młode zawodniczki i zawodnicy z klas czwartych, którzy na równi rywalizowali ze starszymi kolegami i koleżankami.
Dziękujemy wszystkim miłośnikom szachów za zaangażowanie i ambitną grę.
Gratulujemy osiągniętych wyników!
Liczymy, że tak wysoka frekwencja dopisze także w kolejnych turniejach w naszej szkole i nie tylko.