6 grudnia 2018r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Chorkówce odbył się Mikołajkowy Festiwal Piosenki ,,Droga do gwiazd’’. Na scenie wystąpiły dzieci z samorządowych przedszkoli z Chorkówki i ze Zręcina, a także uczniowie ze szkół podstawowych z Bóbrki, Chorkówki, Długiego, Dobieszyna, Draganowej, Faliszówki, Iwonicza, Kobylan, Kopytowej, Leśniówki, Szczepańcowej, Szebni, Świerzowej Polskiej, Warzyc, Zręcina oraz dzieci i młodzież z Gminnych Ośrodków Kultury z Korczyny, Chorkówki i uczennica ze Studia Tańca i Muzyki „AT DANCE” w Krośnie.
Prezentacje oceniało jury w składzie: Ewa Kłos – nauczyciel muzyki, wokalistka, Izabela Drobek – instruktor z GOK z Miejsca Piastowego oraz Wojciech Tomkiewicz – dyrektor GOK w Korczynie, które przyznało nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wiekowych. Uczniowie naszej szkoły: Julia Drygaś, Wiktoria Rachwał, Justyna Kukulska, Maria Deryniowska i Filip Prajsnar wykonując swoje piosenki pięknie się zaprezentowali a miejsca w swoich kategoriach zdobyli:
Kategoria klasy 0 – III SP
Wyróżnienie: Justyna Kukulska „Fantazja”,
Kategoria klasy IV – VI SP
III miejsce: Filip Prajsnar za piosenkę „Wtedy śpiewam”.
Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów wokalnych!