W dniu 16.11.2018 r. uczniowie klasy pierwszej pod opieką wych. Jolanty Wenc i p. Natalii Kwaciszewskiej–Czyż wyjechali do Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce. Jak co roku pierwszaki z całej gminy uczestniczyły w spotkaniu z policjantami z Krosna i Chorkówki oraz strażakami.
Dodatkową atrakcją był pies służący w policji w Krośnie.
Najpierw panowie policjanci wygłosili pogadankę oraz przeprowadzili rozmowę z dziećmi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wskazali właściwe zachowania podczas spotkania z groźnymi psami. Następnie przedstawiciele Straży Pożarnej z Chorkówki omówili zagrożenia pożarowe oraz ich zapobieganie. W dalszej części spotkania dzieci oglądały spektakl teatralny na temat bezpiecznej drogi do szkoły, podczas którego nauczyły się śpiewać piosenkę dotyczącą ruchu drogowego. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie klas pierwszych otrzymali ciekawe odblaski do noszenia podczas poruszania się po ulicach.