Kolejny raz  grupa szkolnych rajdowców dołączyła do PTTK i wzięła udział w XV Rajdzie Andrzejkowym. Trasa naszej wędrówki wiodła przez Miejsce Piastowe, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Błogosławionego Ks. Bronisława Markiewicza oraz Muzeum Misyjne Sióstr Michalitek, w którym eksponowane są zbiory pochodzące z Afryki (Libia, Kamerun). W ramach wystawy obejrzeliśmy stroje, ozdoby, maski, instrumenty muzyczne, przedmioty codziennego użytku, zabawki oraz obrazy, a także dokumentację pracy misyjnej sióstr. Kolejnym punktem na naszej trasie była Zagroda Etnograficzna w Rogach, w której zgromadzone są dawne sprzęty gospodarstwa domowego, narzędzia rolnicze, stroje, meble, zdjęcia i dokumenty należącego już dziś do historii, którą nieliczni tylko pamiętają. Wyczekiwanym etapem rajdu była stara tradycja „lania wosku”, wróżby andrzejkowe oraz tradycyjne ognisko z pieczeniem kiełbaski. Na podsumowanie rajdu nasi uczniowie wzięli udział w konkursach, w których sprawdzili swoja wiedzę przyrodniczą i krajoznawczą.                                                                                                                   

Na wyniki konkursów czekamy z niecierpliwością!