Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, Samorząd Uczniowski ogłosił akcję pod hasłem: „Moje biało-czerwone serce dla Niepodległej”. Do udziału w tym przedsięwzięciu SU zaprosił dzieci najmłodsze z naszej szkoły tj. przedszkolaków i uczniów z klas I – III. Po cichu liczyliśmy na 100 serc na stu-lecie niepodległości. Akcja spotkała się z dużym odzewem i dzięki pomocy rodziców już 13 XI 2018 r. uczniowie przynieśli do szkoły 115 biało-czerwonych serc. Wszystkie serduszka były w barwach narodowych, piękne i niepowtarzalne. Zastosowano różnorodne materiały i techniki. Miały formę płaską, były też przestrzenne. Wszystkie starannie wykonane, a zebrane razem ozdobiły szkolny korytarz, tworząc jeden wielki dar serc od najmłodszych dla Niepodległej.
Wszystkim wykonawcom bardzo dziękujemy i życzymy świętowania wielu okrągłych rocznic w niepodległej Ojczyźnie.