Serię wiosennych wycieczek w tym roku szkolnym zamykają uczniowie klas: 0, I i II. To oni wraz z opiekunami wyjechali do Jasła 15 VI 2018 r. Tam zwiedzili Muzeum Lizaka i brali udział w warsztatach robienia pizzy. O godz. 8.00 rano wyjechaliśmy spod szkoły. Na miejscu podzielono nas na dwie grupy. Pierwsza zwiedzała Muzeum, a druga udała się do Pizzerii „Vesuvio”. W Muzeum zapoznano nas z historią i tradycyjnymi sposobami produkowania jasielskich słodyczy. Widzieliśmy urządzenia przemysłowe, na których były i są wytwarzane lizaki oraz karmelki. Dzieci mogły spróbować różnych cukrów, wąchały aromaty, mieszały barwniki bez brudzenia rąk. Obserwowały proces tworzenia lizaka, a potem wykonywały własne lizaki. Po zrobieniu sobie wspólnych zdjęć, grupy wymieniły się. Teraz grupa pierwsza (już trochę głodna) udała się do pizzerii, która znajdowała się nie opodal Muzeum. Sympatyczna Pani czekała na dzieci, które otrzymały od niej fartuszki i czapki kucharza. Po wysłuchaniu krótkiej historii włoskiej pizzy dzieci zabrały się do pracy. Przygotowały pudełka, zrobiły swoją pizzę, na którą nakładały takie dodatki jakie lubią. Właściciel pizzerii upiekł ją bardzo sprawnie i szybko, a dzieci mogły wszystko obserwować z bezpiecznej odległości. Wreszcie degustacja!   Mniam!!!   Swoje smakuje najlepiej. Nakarmieni, zaopatrzeni w słodkości bezpiecznie wróciliśmy do szkoły.  Wszyscy byli zadowoleni.
Warto dodać, że te słodycze będą kruche (wtedy smakują najbardziej), ale muszą poleżeć co najmniej miesiąc.