W piękny, słoneczny, czerwcowy poranek, 25 osobowa grupa uczniów z klas VII a oraz VII b pod opieką p. Agnieszki Sząbary, ks. Adama Pakosza oraz p. Beaty Malik, udała się na wycieczkę do Sandomierza. Na miejsce dotarliśmy ok. 10 rano, gdzie przy słynnej sandomierskiej studni czekała na nas pani przewodnik. Oprowadziła nas ona po Starym Mieście, opowiedziała historię starych kamieniczek, zaprowadziła na dziedziniec zamkowy. Weszliśmy na taras widokowy na Bramie Opatowskiej aby podziwiać przepiękną panoramę Sandomierza. Zwiedziliśmy również bazylikę katedralną oraz kościół Świętego Jakuba. Przeszliśmy pod „uchem igielnym”, legenda głosi, że przechodząc po uchem igielnym należy pomyśleć sobie życzenie, a ono się spełni pod warunkiem że nikomu go nie zdradzimy. Ciekawym doświadczeniem było przejście sandomierską trasą podziemną. Tam pani przewodnik opowiedziała nam ciekawą legendę, oraz zaprowadziła do sali tortur. Ostatnim punktem wycieczki było wejście na wystawę figur woskowych Świat Ojca Mateusza. Tam, uczniowie mogli znaleźć się na planie popularnego serialu oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z bohaterami. Po zwiedzaniu nadszedł czas na zakup pamiątek oraz na ciepły posiłek, po czym wesoły, rozśpiewany autobus wyruszył w drogę powrotną.