W dniu 18 maja 2018r.w Urzędzie Gminy w Chorkówce odbył się konkurs matematyczny uczniów kl. III szkół podstawowych pt. ,,As trzecich klas”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie wyłonieni w konkursie szkolnym, którzy uzyskali największą liczbę punktów. Byli to:
Oliwia Adamik  – kl. III a
Filip Kuca – kl. III a
Bartosz Zuzak -kl. III b

W konkursie międzyszkolnym w Chorkówce brało udział 29 uczniów z 9 szkół naszej gminy. Test, który mieli do wykonania liczył 14 zadań i przewidziany był na 50 minut. Wymagał od uczniów sprawnego liczenia w zakresie czterech działań matematycznych, logicznego myślenia i praktycznego posługiwania się zdobytymi wiadomościami i umiejętnościami. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę spisali się bardzo dobrze. Wszyscy uzyskali wysoką liczbę punktów i w klasyfikacji drużynowej uplasowali się na I miejscu. Indywidualnie pod względem uzyskania największej liczby punktów II miejsce zajęła uczennica kl. III a Oliwia Adamik. Uczeń kl. III b Bartosz Zuzak otrzymał wyróżnienie za wysoką liczbę punktów. Dobrze wypadł też uczeń kl. III a Filip Kuca, który uzyskał tylko 1 punkt mniej niż Bartosz. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a uczniowie, którzy zajęli I, II  i III miejsce oraz uczniowie wyróżnieni, dodatkowo nagrody książkowe.

Gratulujemy naszym młodym mistrzom matematyki i życzymy dalszych sukcesów.