7 maja 2018r. – Witajcie na …MAJÓWCE PATRIOTYCZNEJ !
   W programie dzisiejszej uroczystości mieliśmy okazję posłuchać występu chóru szkolnego, który przypomniał wzruszające i podniosłe pieśni patriotyczne. Organizatorki spotkania, p. A. Sząbara i p.A.Samborowska, pragnęły w przygotowanym montażu artystycznym przypomnieć młodzieży ważne dla Polski fakty historyczne. „Namalowano” rys historyczny Konstytucji 3 Maja, podkreślono doniosłość dziejową wielu trudnych okresów naszej historii, w tym zbrodnię katyńską 1940 roku. Uczennice, P. Dubis i A. Giemza wyrecytowały poetyckie utwory patriotyczne; „ Gawędę o miłości ziemi ojczystej” i wiersz o„ Rotmistrzu Pileckim”, a następnie wszyscy – wspólnie odśpiewaliśmy  „ Rotę”. W aranżacji biało- czerwonej, ozdobieni barwnymi kotylionami, stanęli nasi uczniowie ochoczo do quizów historycznych, gier i zabaw edukacyjnych. Tu każdy uczestnik mógł zdobyć ciekawą nagrodę rzeczową, a przede wszystkim popisać się swą wiedzą historyczną. Zaskakującym finałem majowego świętowania okazał się  niezwykle „ słodki ”poczęstunek. Wszyscy uczestnicy majowego happeningu mogli skosztować przepysznych wypieków, za które serdecznie dziękujemy Rodzicom  i „na gorąco” dzielić się radosnymi wrażeniami z tej niecodziennej lekcji historii.